Black Mirror

Rozrywka

31.01.2023 14:27

Wszystko o Black Mirror – sezony, fabuła, przyszłość serii

Filmy i seriale TV i VOD
2
1
0
2
1

Lubisz serial Black Mirror? Zastanawiasz się, czy powstanie sezon 6? Oto wszystkie najważniejsze informacje od produkcji Charliego Brookera.

Dla fanów serialu Czarne Lustro przygotowaliśmy artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego o tej hitowej produkcji, poznasz przyszłość serii, jak i wiele smaczków.

Black Mirror – co to za serial?

Black Mirror jest antologią science fiction, która na samym początku była emitowana przez brytyjską stację Channel 4. Netflix jednak przejął produkcję, gdy okazała się tak wielkim hitem. Od tej pory fani mogą śledzić kolejne wspaniałe odcinki serii na globalnej platformie.

Twórcą serialu jest Charlie Brooker, który przy jego stworzeniu zainspirował się amerykańską serią The Twilight Zone. Cechą wyróżniającą produkcję jest wielość gatunków oraz nurtów filmowych, jakie można obserwować w poszczególnych seriach. Obecny jest m.in. horror, noir, komedia, post-apo. Serial ma ściśle dystopijny charakter, pokazuje bardzo negatywną wizję technologicznego wpływu na ludzkość.

Serial wyróżniają odcinki stanowiące odrębne historie, można je więc oglądać wyrywkowo. Każdy odcinek przedstawia niepokojąco realne opowieści, które mogą wydarzyć się w niedalekiej przyszłości. Duży nacisk jest tu kładziony na rozwój technologii, która może przejąć kontrolę nad ludzkim życiem i zupełnie odmienić codzienność. Ujmowana jest ona przez pryzmat destrukcyjnego wpływu na ludzkość.

Black Mirror
Serial skupia się na zagrożeniach, które płyną ze zbyt szybkiego rozwoju technologicznego

Choć sama produkcja miała swój początek w 2011 roku, do dziś doczekaliśmy się „jedynie” pięciu sezonów. Choć sam Netflix nabiera wody w ustaw w kwestii kontynuacji, wiemy, że takowa z pewnością nastąpi!

Z ilu sezonów składa się Czarne Lustro?

Do 2019 roku powstało 5 sezonów Black Mirror. Pierwszy sezon powstał w 2011 roku i składał się z trzech odcinków: Hymn państwowy, Piętnaście milionów, Cała Twoja historia.

Drugi sezon został wyprodukowany w 2013 roku. Widzowie mogli zobaczyć trzy odcinki: Zaraz wracam, Biały niedźwiedź, Waldo, a także odcinek specjalny, Białe Święto, który pojawił się w 2014 roku.

Kolejny, już 3 sezon serialu ujrzał światło dzienne w 2016 roku. Widzowie tym razem otrzymali aż 6 odcinków: Na łeb na szyję, Wersja próbna, Zamknij się i tańcz, San Junipero, Ludzie przeciw ogniowi i Znienawidzeni. 4 sezon produkcji, który powstał w 2017 roku składał się również z 6 odcinków: USS Callister, Arkangel, Krokodyl, Hang the DJ, Twardogłowy, Czarne muzeum.

Sprawdź też: Wszystko o Bandersnatch – Black Mirror od Netflix

Ostatni sezon przed dłuższą przerwą pojawił się na platformie Netflix w 2018 roku. Do obejrzenia było 3 odcinki: Striking Vipers Smithereens i Rachel, Jack i Ashley Too.

Obecnie widzowie nadal czekają na kolejną, zapowiadaną 6 serię serialu. Warto jednak wspomnieć, że w 2018 roku powstał Bandersnatch, czyli firm interaktywny, który dawał widzom możliwość decydowania o fabule. Głównym bohaterem produkcji jest młody programista Stefan Butler, który w formie gry komputerowej chce zaadaptować książkę Bandersnatch. W pewnym momencie dochodzi do wniosku, że istnieją alternatywne wersje jego życia, a jego działania kontrolują zewnętrzne siły.

Kiedy zobaczymy sezon 6 serialu – czy w ogóle powstanie?

W 2022 roku gruchnęła wiadomość, że ruszyły prace nad 6, długo wyczekiwanym sezonem Black Mirror. Netflix postanowił dać sobie czas, aby dopracować niedoskonałości 5 sezonu, na które narzekali widzowie.

Sezon 6 ma składać się z większej ilości odcinków niż dotychczasowe serie. Poszczególne epizody mają być również dłuższe. Zamysł jest taki, aby łączyły się w jedną całość tworząc krótkometrażowy film, nieco na wzór Bandersnatch.

Black Mirror aktorzy
Nowi aktorzy, którzy mają pojawić się w szóstym sezonie | Źródło: variety.com

Jak na razie Netflix nie podał oficjalnej daty premiery 6 sezonu. W lipcu 2022 roku ujawniono jednak obsadę, która pojawi się w 3 pierwszych odcinkach serii. Nazwiska są imponujące:

  • Aaron Paul, znany z Breaking Bad,
  • Josh Hartnett, znany z Pearl Harbor, 
  • Kate Mara, znana z House of Cards,
  • Zazie Beetz, znany z Jokera,
  • Paapa Essiedu, znany z Mogę Cię zniszczyć,
  • Danny Ramirez, znany z Top Gun: Maverick,
  • Clara Rugaard, znana z Jestem matką,
  • Auden Thornton, znany z Złodziej tożsamości. Historia prawdziwa,
  • Anjana Vasan, znana z Obsesja Eve.

Gdzie obejrzeć Black Mirror?

Gdy Czarne Lustro powstało, widzowie mogli oglądać serial w brytyjskiej stacji Channel 4. Niedługo potem produkcja została kupiona przez Netflix. Od tego momentu wszystkie serie serialu są emitowane na platformie streamingowej. Tak też będzie w przypadku nadchodzącego 6 sezonu.

Źródło obrazów: mat. prasowe

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu
2
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *