1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Polska TV online za granicą – 3 proste sposoby, by oglądać polską telewizję poza granicami kraju

Poradniki

3 miesiące temu

Polska TV online za granicą – 3 proste sposoby, by oglądać polską telewizję poza granicami kraju

TV i VOD
3
0
0
3
0

Jak oglądać polską telewizję online? Przebywasz za granicą i chcesz uzyskać dostęp do polskich kanałów na żywo, ulubionych seriali i filmów na platformach VOD poza Polską? Jeżeli planujesz wyjazd, koniecznie sprawdź, jak oglądać polskie programy za granicą.

Polska telewizja online za granicą – czy to możliwe? Podstawowe informacje

Dla wielu Polaków, mieszkających poza granicami kraju, oglądanie polskiej telewizji jest ważnym aspektem. Niejednokrotnie zdarza się jednak, że dostęp do rodzimych kanałów TV jest utrudniony przez blokady terytorialne związane z licencjami na odtwarzane materiały. Oglądanie polskich programów za granicą jest jednak możliwe.

Najłatwiejszym sposobem na dostęp do polskiej TV za granicą jest używanie dedykowanych portali internetowych z materiałami wideo, np. serwisów streamingowych VOD. Aby uzyskać dostęp do polskich materiałów video online, podczas pobytu za granicami kraju, powinieneś skorzystać z usług sieci VPN.

Możesz też skorzystać z opcji telewizji cyfrowej lub internetowej, która będzie działała dla Ciebie po opłaceniu abonamentu. W tej opcji wybierasz pakiet swoich ulubionych programów i oglądasz je, korzystając z miesięcznej subskrypcji. W każdej chwili możesz zrezygnować z pakietów telewizji online. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat polskiej telewizji za granicą i sposobów na oglądanie ulubionych programów poza Polską.

Jak oglądać polską telewizję online za granicą – 3 proste sposoby

Zastanawiasz się, jak oglądać polską telewizję, programy na żywo i seriale za granicą? Jeżeli nie jesteś pewien, jak możesz śledzić polską TV, przebywając poza granicami kraju, sprawdź nasze sposoby na dostęp do telewizji.

Polskie kanały online na żywo

Możesz wybrać pakiet dostępu do polskich kanałów TV online, np. za pośrednictwem platformy WP Pilot i cieszyć się nowościami oglądanymi na żywo. Wystarczy, że odnajdziesz odpowiedniego dla siebie operatora takich usług i wybierzesz interesujący Cię pakiet programów. Po uiszczeniu opłaty abonamentowej zyskasz dostęp do polskiej telewizji online.

Polska telewizja online za granicą - WP Pilot
Od marca 2018 WP Pilot dostępny jest dla obywateli przebywających poza granicami Polski (na terenie UE)

Serwisy VOD typu Netflix, HBO GO, Ipla, Player za granicą

Z pewnością słyszałeś o portalach streamingowych z materiałami filmowymi i serialami na życzenie. Należą do nich m.in. Netflix, HBO GO, Player.pl, Ipla TV, TVP VOD i wiele innych. Jeżeli chcesz rozpocząć korzystanie z tego typu serwisów, musisz najpierw utworzyć swoje konto, z poziomu którego możesz zarządzać danymi pakietami.

Najpopularniejsze telewizje polskie posiadają swoje własne serwisy z programami online. TVN proponuje platformę player.pl, na której zobaczysz wszystkie nowości i obejrzysz seriale produkcji TVN. Oprócz tego możesz też wybrać oglądanie filmów. Podobnie, programy emitowane na antenie Polsatu znajdziesz w serwisie IPLA TV. Większość materiałów dostępna jest bezpłatnie, jednak masz też do wyboru abonamenty, które pozwolą Ci oglądać więcej materiałów, często nawet te, które są niedostępne w telewizji.

Netflix i HBO GO to platformy, które oferują oglądanie najnowszych i najlepszych seriali i filmów. Na Netflixie co miesiąc proponowane są dziesiątki nowych produkcji Netflix Originals i nie tylko. W opcji HBO GO zyskujesz też dostęp do oglądania programów HBO i Cinemax live.

Są to serwisy płatne, ale w większości możesz wybrać interesujący Cię abonament i dostosować cenę i ofertę do swoich wymagań. Jeśli z jakiegoś powodu, pomimo wykupionego pakietu, wyświetla się komunikat o blokadzie terytorialnej – spróbuj skorzystać z usług sieci VPN.

Zasoby polskiego YouTube – filmy i seriale, które obejrzysz w każdym kraju

Świetne możliwości oglądania seriali i filmów daje korzystanie z YouTube. Jest to platforma, za pośrednictwem której możesz odtwarzać materiały video. Oprócz kanałów vlogowych istnieje też wiele kanałów producentów filmowych, na których znajdziesz, całkowicie darmowe i legalne, pełnometrażowe filmy i seriale.

Ipla - polska telewizja za granicą
Ipla.tv

Możesz sprawdzić zasoby kanału producenta Kino Świat. Od jakiegoś czasu udostępnione są tam polskie i zagraniczne produkcje, zarówno komedie jak też sensacyjne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Podobnie na YouTube działa superfilm.pl. Wiele telewizji wykorzystuje potencjał YouTube i choć nie zawsze znajdziesz tam całe audycje, to możesz oglądać fragmenty programów telewizyjnych w formie VOD, np. występy uczestników swoich ulubionych talent show.

Dostępność polskiej telewizji za granicą – podstawowe informacje o VPN

Ograniczenia terytorialne w serwisach VOD są z reguły dyktowane strukturą działania takich portali. Darmowe materiały video są udostępniane użytkownikom w zamian za możliwość wyświetlania reklam lub zbieranie danych o użytkowniku. Polskie reklamy za granicą nie przyniosą zysku firmom, które działają w naszym kraju, co jest częstym powodem ustawiania blokad. Wiążą się one także z licencjami na publikowanie danych materiałów na obszarze danego kraju.

Blokada terytorialna działa na zasadzie odczytywania adresu IP Twojego urządzenia. Aby ominąć problemy z tym związane, najłatwiej jest zmienić IP, używając dedykowanych do tego serwisów. Najpopularniejszą opcją jest wybór serwera VPN, który pośredniczy w połączeniu pomiędzy Twoim urządzeniem a portalem streamingowym, z którego korzystasz.

Jeżeli wybierzesz polski serwer VPN, zyskasz dostęp do polskiej telewizji online. Twój adres IP pozostanie niewidoczny dla portali z materiałami video, a zamiast tego, otrzymają one dane z serwera VPN. Tym sposobem dany portal odczyta Cię jako użytkownika znajdującego się na terenie Polski i zyskasz możliwość oglądania polskiej TV internetowo.

TVP VOD - polska telewizja online
Polscy dostawcy TV często wymagają weryfikacji w postaci dokonania opłaty przy pomocy polskiej karty kredytowej.

Czy instalacja VPN jest bezpieczna i legalna?

Korzystanie z VPN to jedna z najbezpieczniejszych metod przeglądania zasobów internetowych. Dzięki ukryciu swojego IP nie musisz obawiać się o wyciek prywatnych informacji, chociażby danych personalnych i numerów kart bankowych. Wiele organizacji rządowych i firm korzysta z usług VPN właśnie w celu zachowania bezpieczeństwa przy pracy z różnymi danymi.

W Polsce korzystanie z serwerów VPN jest całkowicie legalne. Należy jednak pamiętać, że wykorzystywanie tej usługi do nielegalnej działalności jest rzecz jasna zabronione. Korzystanie z telewizji internetowej z wykorzystaniem VPN nie jest nielegalne, ale działania takie wiążą się z pewnym ryzykiem.

Osobiście żaden administrator telewizji online nie będzie szukał indywidualnych użytkowników VPN w celu prowadzenia postępowania karnego, jednak jeżeli już dojdzie do rozpoznania fałszywego adresu IP, konto może zostać zablokowane i usunięte, a tym samym stracisz dostęp do serwisu z poziomu danego profilu.

W niektórych krajach samo korzystanie z VPN jest uznawane za nielegalne – jak można przypuszczać, chodzi o kraje, w których mamy do czynienia ze sporą cenzurą i presją ze strony rządu nastawioną na inwigilację obywateli. Na szczęście takie prawo nie dotyczy państw członkowskich UE ani krajów z Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Instalowanie VPN – instrukcja krok po kroku

Zanim wybierzesz odpowiedniego dostawcę VPN, sprawdź, który z nich dysponuje wieloma serwerami i największym transferem danych – jeżeli wybierzesz serwer, który będzie mocno obciążony, może to wpłynąć na jakość i szybkość odtwarzanych przez Ciebie materiałów.

Za niewielką opłatą, możesz skorzystać z sieci VPN, która oferuje serwery rozmieszczone w wielu krajach. Dzięki temu zyskasz dostęp nie tylko do polskiej TV online za granicą, ale możesz też cieszyć się zagranicznymi materiałami wideo, niezależnie od swojego położenia, na każdym urządzeniu mobilnym z dostępem do internetu.

Najpopularniejsze sieci VPN to NordVPN, który ma swoje serwery w niemalże 60 krajach, ExpressVPN, działający w ponad 90 krajach i PUREVPN, z serwerami w ponad 140 państwach świata. Po wyborze odpowiedniej dla Twoich oczekiwań sieci VPN pobierz aplikację wskazaną przez operatora. Następnie, aby odpowiednio skonfigurować sieć, postępuj zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie Twojego urządzenia.

Gonet umożliwia oglądanie polskiej telewizji będąc za granicą.
Gonet.tv to atrakcyjna oferta, która umożliwi Ci oglądanie telewizji za granicą

Najważniejszy punkt ustawień, to wybór odpowiedniego serwera. Zwróć uwagę na jego lokalizację, moc obliczeniową, szybkość transferu oraz liczbę użytkowników. Im mniej popularny serwer, tym lepiej dla Ciebie – mniejsze obciążenia wpłyną na jakość oglądanych przez Ciebie filmów i seriali. Prędkość transferu też się liczy – im wyższa, tym mniejsze prawdopodobieństwo zacinania się filmów.

Jeżeli napotkasz większe problemy przy ustawieniach i wyborze odpowiedniego serwera, możesz skontaktować się z linią obsługi klienta swojej sieci. Nie musisz obawiać się, że nie będziesz umiał uruchomić sieci VPN dla swojego urządzenia. Po dokładnym opisaniu problemów, na pewno uzyskasz szybką i konkretną pomoc.

Polskie kanały w telewizji za granicą

Dostęp do polskich kanałów TV za granicą bez wykorzystania internetu, możesz sobie zapewnić, kupując dekoder i antenę satelitarną od operatora telewizji cyfrowej. Dzięki temu zyskasz nieograniczony dostęp do polskiej telewizji, za który zapłacisz tyle, ile zaoferuje operator danej sieci.

Dobrym wyborem tego typu będzie WP Pilot – telewizja internetowa, która oferuje całkiem sporo polskich kanałów do oglądania online. Podobnie działa platforma GONET.TV – możesz wybrać interesujący Cię pakiet i oglądać programy do 30 dni po ich premierowej emisji.

TV box

A może przed wyjazdem za granicę warto jest zaopatrzyć się w nowy telewizor?

Sprawdź ofertę

W serwisach VOD także znajdziesz transmisje na żywo. Możesz skorzystać, chociażby z TVP VOD – dostępne są tam m.in. programy TVP Info i TVP Kultura, które znajdziesz w zakładce Na żywo. Jeżeli interesuje Cię telewizja lokalna, w tej zakładce zyskasz dostęp do tzw. kanału trzeciego telewizji polskiej. Oferta VOD w tym zakresie działa dla programów największych polskich miast.

Sposobów na oglądanie polskich seriali i filmów, przebywając za granicą, jest kilka. W artykule opisaliśmy najskuteczniejsze metody na dostęp do rodzimej telewizji. Wybierz najlepszą dla siebie opcję i przekonaj się, jak łatwo możesz zyskać możliwość odtwarzania polskich kanałów TV za granicą.

3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.