detroit become human quantic

Rozrywka

27.10.2021 22:42

Detroit: Become Human (PS4, PC)

Gry
13
0
0
13
0

Detroit: Become Human to kolejna gra z gatunku „interaktywnych filmów”, stworzona przez specjalizujące się w temacie studio Quantic Dream. Gra rzuca nas w intrygującą wizję przyszłości, w której androidy stały się nieodłączną częścią społeczeństwa.

Data premiery i twórcy

Detroit: Become Human miało swoją premierę 25 maja 2018 roku na konsoli PS4. 19 grudnia 2019 została także wydana na PC. Twórcą jest francuskie studio Quantic Dream. Odpowiedzialne było także za wydanie gry na PC. Na konsoli wydawcą zostało Sony.

detroit become human ps4
Detroit: Become Human to kolejny rewelacyjny tytuł od Quantic Dream | źródło: materiały prasowe

Gry podobne do Detroit: Become Human

Detroit: Become Human oferuje gameplay zbliżony do innych gier studia Quantic Dream:

 • Fahrenheit (PC, XONE, PS4) to pierwsza gra, w której twórcy tak mocno oddali filmowość rozgrywki, opierając ją na quick time eventach i sekcjach zręcznościowych, dopełniając całość intrygującym scenariuszem.
 • Heavy Rain (PS3, PS4) to kolejna gra studia. Wcielając się w cztery grywalne postacie, próbujemy rozwiązać sprawę morderstw dokonywanych przez tajemniczego Origami Killera. Sam gameplay, mimo że znacznie usprawniony, opierał się na podobnych mechanikach, co Fahrenheit.
  Beyond Two Souls (PS3, PS4, PC) to gra poprzedzająca Detroit. Poznajemy w niej historię życia Jodie Holmes, nierozerwalnie połączonej z tajemniczą i obdarzoną nadnaturalnymi zdolnościami istotą o imieniu Aiden. Elastyczność scenariusza porzucono tutaj bardziej na rzecz liniowości i filmowości akcji.

Sprawdź też: Cyberpunk 2077 – fabuła, wymagania, gry podobne

Detroit: Become Human — oceny i opinie 

Detroit: Become Human zdobyło uznanie recenzentów i w większości pozytywne oceny od graczy. Chwalono przede wszystkim ciekawy i niezwykle rozbudowany scenariusz oraz przekonującą wizję przyszłości. Uznanie zdobyła też trójka głównych bohaterów oraz aktorstwo odgrywających ich profesjonalistów. 

Sam gameplay oparty na quick time eventach, nieraz już wykorzystywanych w grach studia Quantic Dream, został tutaj odpowiednio doszlifowany i urozmaicony, oferując prawdziwie filmową akcję i immersję. Ewentualna krytyka dotyczyła niektórych, czasami zbyt dosłownych i mało subtelnych elementów scenariusza oraz niektórych sekcji zręcznościowych wymagających użycia czujnika ruchu w padzie. Dla części graczy nie były one zbyt intuicyjne.

„Gra, która potrafi zszokować jak żaden film i o której myślisz nawet miesiące po przejściu.” (FOX|BLOODLINE, SteamCommunity.com)

„Kompetentnie opowiedziana i klimatyczna historia SF. Bardzo dobre aktorstwo i zapadające w pamięć postaci. Zaskakująco przyjemny gameplay.” (Ann5, SteamCommunity.com)

DLC i edycje specjalne

Gra nie doczekała się żadnych dodatkowych treści czy edycji specjalnych.

Zwiastun i gameplay

Na zwiastunie opublikowanym na premierę gry widzimy trójkę bohaterów, w których przyjdzie nam się wcielić, oraz szereg scenek, które przyjdzie nam odegrać w trakcie gry. Zaznaczono również ważność podejmowanych wyborów i wpływających na scenariusz konsekwencji.

Fabuła i rozgrywka w Detroit: Become Human

W grze wcielamy się w trzy androidy, których historie z początku są pozornie niepowiązane, jednakże z biegiem rozgrywki mają na siebie coraz większy wpływ. Fabuła porusza standardowy dla gatunku Sci-Fi temat roli androidów w społeczeństwie i zbliżającej się rewolucji. Swoją opowieść osadza jednak mocno w obecnych czasach, często nawiązując do obecnie toczących się dyskusji i przemian społecznych.

Na bieg wydarzeń wpływ mają decyzje gracza oraz to, jak dobrze pójdzie mu w wielu  sekcjach zręcznościowych w grze. Wykorzystano w nich między innymi quick time eventy, znane z innych gier tego typu. Dodatkowo po każdej rozegranej scenie oczom gracza ukazuje się specjalny flow chart pokazujący obraną drogę i ilość innych możliwości, ułatwiające poznanie innych wariantów scenariusza.

Sprawdź też: Kiedy wyjdzie Cyberpunk 2? Co wiemy o samej grze?

Multiplayer

Gra oferuje jedynie tryb dla jednego gracza.

Wymagania sprzętowe Detroit: Become Human

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • Procesor: Intel Core i5-2300 @ 2.8 GHz lub AMD Ryzen 3 1200 @ 3.1GHz lub AMD FX-8350 @ 4.2GHz
 • Pamięć RAM: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 780 lub AMD HD 7950 z 3GB VRAM minimum (wymagane wsparcie Vulkan 1.1)
 • Dysk: 55 GB dostępnej przestrzeni
 • System operacyjny i inne: Windows 10 (64 bit)

Zalecane wymagania sprzętowe:

 • Procesor: Intel Core i5-6600 @ 3.3 GHz lub AMD Ryzen 3 1300 X @ 3.4 GHz
 • Pamięć: 12 GB RAM
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 lub AMD Radeon RX 580 z 4GB VRAM minimum (wymagane wsparcie Vulkan 1.1)
 • Dysk: 55 GB dostępnej przestrzeni
 • System operacyjny i inne: Windows 10 (64 bit)

By zainstalować grę na konsoli, potrzebujemy 41,4 GB wolnego miejsca na dysku PS4/PS5.

13
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *