cyberpunk 2

Rozrywka

12.09.2023 09:21

Kiedy wyjdzie Cyberpunk 2? Co wiemy o samej grze?

Gry
4
0
1
4
0

Cyberpunk 2, znany pod kodową nazwą Projekt Orion powstaje, ale lepiej uzbrójcie się w cierpliwość. Poniżej znajdziecie wszystkie informacje na temat kontynuacji przygód V i Johnny’ego Silverhanda.

Cyberpunk 2077 nie miał najłatwiejszego startu, lecz mimo wszystko można uznać go za kolejny sukces polskiego studia CD Projekt RED. Produkcja zebrała grono oddanych graczy, którzy chętnie zagłębiali się w przygodach V oraz Johny’ego Silverhanda, postaci granej przez Keanu Reavesa. Z tego powodu wiele osób było zainteresowanych kontynuacją Cyberpunka 2077. Ta została w tym roku ogłoszona. Wygląda jednak na to, że trzeba będzie nieco poczekać. 

Tajemniczy Projekt Orion – co to jest?

W tym roku studio CDPR nareszcie przedstawiło swoje plany na nadchodzące lata dotyczące nowych gier. Jedna z nich jest określana mianem projektu Orion i mowa tu o kolejnej produkcji z serii Cyberpunk, zapoczątkowanej w 2020 roku wraz z premierą Cyberpunka 2077. Projekt Orion to właśnie sequel gry AAA przygotowanej przez popularnych w naszym kraju Redów. Na samym początku mało kto spodziewał się, że ta produkcja doczeka się kontynuacji. Jej premiera była naznaczona wieloma błędami, skutecznie rujnującymi rozgrywkę.

cyberpunk 2
Cyberpunk to świetna gra, która sprzedała się niesamowicie, więc 2 część jest tylko kwestią czasu | Źródło: gram.pl

Sprawdź też: Cyberpunk: Edgerunners – co to jest, oficjalny zwiastun, premiera

Kilka lat pracy nad grą sprawiło jednak, że Cyberpunk 2077 odżył i znów cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród graczy. Dzięki temu produkcja jego kontynuacji ma jak najbardziej sens. Zanim to jednak nastąpi Redzi mają przed sobą jeszcze kilka projektów.

Cyberpunk 2 – rozpoczęcie prac nad grą

Każdy, kto wyczekuje premiery Cyberpunka 2, musi jednak trochę poczekać. Prace nad produkcją mają rozpocząć się dopiero w 2024 roku. Jak wiadomo, stworzenie całej gry to proces niezwykle czasochłonny, wymagający też wielu zasobów. Szczególnie że studio CD Projekt RED będzie unikać powtórki wydarzeń z 2020 roku. Wtedy premiera Cyberpunka 2077 odbiła się szerokim echem, lecz zebrała wiele negatywnych opinii. Gra na konsolach poprzedniej generacji była praktycznie niegrywalna, a nawet wersje na PC i PS5 oraz XSX/XSS miały problemy z błędami.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Kiedy wyjdzie Cyberpunk 2?

Rozpoczęcie produkcji Cyberpunka 2 w 2024 roku oznacza też, że na samą premierę poczekamy naprawdę długo. Wedle informacji podanych przez polskie studio ma ona mieć miejsce dopiero po wydaniu projektu Polaris, czyli nowej gry z serii Wiedźmin. Będzie ona początkiem nowej trylogii osadzonej w świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Z tego powodu premiery Cyberpunka 2 można spodziewać się najwcześniej w 2027 roku. Przynajmniej tak wskazują szacunki wykonane przez ekspertów, którzy przeanalizowali plan CD Projekt RED na najbliższe lata. Ten jest przepełniony różnymi projektami, a Cyberpunk 2 wcale nie jest priorytetem Redów.

projekt orion
Nawet Johny Silverhand nie może się doczekać drugiej odsłony gry | Źródło: gamereactor.pl

Jakie studio będzie odpowiadać za grę?

Za grę dalej będzie odpowiadać studio CD Projekt RED. Jest to Polska firma, która stworzyła całą trylogię gier Wiedźmin, a także spin-offa Gwint: Wiedźmińska gra karciana. To naprawdę dobre wieści, gdyż Redzi pokazali już, że potrafią tworzyć produkcje AAA podbijające cały świat. Zarówno Wiedźmin 3, jak i Cyberpunk 2077 sprzedały się w ogromnym nakładzie w Polsce oraz na świecie. Oczywiście największym atutem gier studia CD Projekt RED jest rozbudowana fabuła, a także bardzo bogaty, otwarty świat. Można znaleźć w nim wiele zadań pobocznych, które wyróżniają się na tle konkurencji często przygotowującej nudne, wręcz generyczne zadania polegające np. na przyniesieniu 5 sztuk jakiegoś przedmiotu.

Wedle obecnych informacji odpowiedzialne za grę nie będą jednak polskie biura. Mają się nią zająć oddziały grupy CD Projekt, które znajdują się w Bostonie oraz Vancouver.

Co wiemy o samej grze?

Na temat samej gry, która będzie kontynuacją Cyberpunka 2077, nie wiemy zbyt wiele. Wedle studia sequel ma zaprezentować pełne możliwości zapewniane przez świat gry. Nie ma jednak żadnych informacji na temat fabuły, postaci z pierwszej części, które powrócą w nowej odsłonie.

Orion to zaledwie jeden z wielu realizowanych przez Polaków projektów

CD Projekt RED prowadzi obecnie całą masę projektów poza tym oznaczonym nazwą Orion. Polscy gracze, którzy pamiętają pierwszą grę studia z pewnością zainteresują się projektem Wiedźmin Canis Majoris. Ma to być zupełny remake pierwszej części serii gier o Geralcie z Rivii. W tym celu wykorzystany zostanie silnik Unreal Engine 5, zamiast Red Engine wykorzystywanego w Wiedźminie 3 oraz Cyberpunku 2077.

cd projekt cyberpunk
Źródło: gamereactor.pl

Sprawdź też: Cyberpunk 2077 – fabuła, wymagania, gry podobne

Kolejna bardzo ważna rzecz to projekt Sirius, czyli zupełnie nowa gra z Wiedźmińskiego uniwersum. Za produkcję będzie odpowiadać firma The Molasses Flood. Jest to deweloper gier z Bostonu nabyty w 2021 roku przez grupę CD PROJEKT. Oczywiście trwają też prace nad projektem Polaris, czyli początkiem nowej trylogii gier w świecie Wiedźmina. Najbliżej wypuszczenia jest z kolei DLC do Cyberpunka 2077, czyli Cyberpunk 2077: Phantom Liberty. Przeniesie ono graczy do zupełnie nowej części Night City. Rozszerzenie można już przedpremierowo zamówić m.in. w Epic Games.

Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć o bardzo tajemniczym projekcie Hadar. CD Projekt RED chce dodać do swojego trzecią, zupełnie nową serię gier. Obecnie trwają intensywne prace nad wykreowaniem całego świata i stworzeniem dobrych fundamentów pod historie, które będą pisane w przyszłości.

Źródło obrazka głównego: gamingbolt.com

4
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *