Dying Light 2

Rozrywka

11.01.2022 12:51

Techland chwali się, że ukończenie Dying Light 2 zajmie 500 godzin

Gry Newsy
8
0
2
8
0

Techland ogłosił, że ukończenie Dying Light 2 zajmie 500 godzin, czyli ponad 20 pełnych dni grania, eksterminacji zombiaków i skakania po dachach. Jak zareagowali na to gracze?

Premiera najbardziej wyczekiwanej obecnie polskiej gry zbliża się wielkimi krokami, stąd też Techland nie przestaje podsycać atmosfery wokół niej. Tym razem pochwalono się czasem, jaki wymagany będzie do pełnego ukończenia tytułu– a ten jest spory, bo wymagać będzie inwestycji 500 godzin w rozgrywkę.

Jak możemy wyczytać w tweecie, który zamieszczony został w weekend na oficjalnym koncie gry, twórcy pokusili się nawet o nietypowe porównanie. Przekładając słowa na nasz język:

“Aby całkowicie ukończyć Dying Light 2 Stay Human, będziesz potrzebował co najmniej 500 godzin – czyli niemal tyle, ile potrzeba aby przejść na piechotę z Warszawy do Madrytu”

Jak zareagowali na to gracze? Dumne ogłoszenie Techlandu spotkało się z licznymi głosami oburzenia. Wielu wytykało producentowi, że to zdecydowanie za długo, część ogłosiła nawet plany anulacji pre-orderów z tego powodu! Oczywiście nie brakowało też głosów chwalących wrocławskiego producenta za takie rozwiązanie – przywołując tu przykład Wiedźmina 3. Jeśli Dying Light 2 będzie tak dobry jak trzecia odsłona przygód Geralta, wielu graczy z radością przyjmie 500-godzinną rozgrywkę.

Warto tu jednak zaznaczyć, że część osób źle odczytała tego tweeta, co sami producenci wyjaśnili w stosownym komentarzu. Mowa tu rzecz jasna o ukończeniu gry w 100%, na co pewnie będzie składać się masa zbieractwa znajdziek wszelkiego rodzaju. Producent dodał także, że gracze, którzy skupią się tylko na zadaniach głównych i pobocznych ukończą Dying Lighta 2 znacznie szybciej – w mniej niż 100 godzin.

Czyżby Techland rzucał więc rękawicę Ubisoftowi? Niech za przykład posłuży tu seria Assassin’s Creed, której często zarzuca się zbyt duże ilość znajdziek do zebrania, rozsianych po całej mapie. Pytanie czy wrocławianie podążą tym samym krokiem co francuski producent, czy jednak przygotują dla graczy coś innego. O wszystkim przekonamy się już wkrótce – premiera Dying Light 2 nastąpi 4 lutego 2022.

Czekasz na Dying Light 2? Te tematy mogą Cię zainteresować:

Źródło: twitter.com/DyingLightGame, techland.com

8
0

Podziel się:

Komentarze (2)

Tak jak pisze autor: pewnie bedzie festiwal zbieractwa chłamu.

Wciaż jednak czekam i trzymam kciuki za ten tytuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *