dying light 2 ocenzurowane

Rozrywka

21.12.2021 11:02

Dying Light 2 – unikajcie niemieckiej wersji, bo będzie ocenzurowana

Gry Newsy
5
0
0
5
0

Dying Light 2 okrojone? Niemieccy gracze nie doświadczą gry w pełni. Produkcja zostanie ocenzurowana i zabraknie w niej niektórych elementów.

Polskie studio Techland poinformowało, że niemiecka wersja gry- kontynuacji udanej gry akcji z otwartym światem – zostanie objęta cenzurą. Z tego powodu niektóre elementy gry zostaną wycięte.

To spory problem nie tylko dla niemieckich graczy, ale także dla osób, które importują z tego kraju fizyczne kopie gier lub kupują cyfrowe wersje produkcji za pośrednictwem niemieckich sklepów internetowych.

Sprawdź też: Dying Light 2 odpalisz nawet na słabszym sprzęcie

Dying Light 2 ocenzurowane w Niemczech – co się zmieni?

Jak czytamy w wiadomości prasowej od Techlandu, przedstawiciele firmy robili wszystko, by dojść do porozumienia z organizacją ratingową USK. Pomimo licznych prób i „wyczerpania ścieżek prawnych”, pracownikom studia udało się wypracować jedynie swego rodzaju kompromis.

W wersji niemieckiej zabraknie co bardziej „drastycznych” rozwiązań. Mowa tutaj choćby o możliwości rozczłonkowywania ludzkich przeciwników oraz zombie.

Niemiecka wersja ograniczy także część swobody, jaką miała oferować produkcja. Otóż nie będzie można zabijać neutralnych postaci niezależnych.

Zmiany dotkną jeszcze jeden aspekt rozgrywki. Niemieccy gracze nie będą mogli grać w kooperacji z mieszkańcami innych krajów. Ma to wynikać z ograniczeń, będących wynikiem wprowadzenia cenzury. Firma Techland zapowiedziała, że pracuje nad stosowną łatką, która ten limit zniesie.

W dniu premiery w Niemczech dostępne będą jedynie ocenzurowane, cyfrowe kopie gry. Dying Light 2 zadebiutuje 4 lutego 2022 roku na PC, PS4, PS5, XOne, XSX i Switcha.

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *