1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Battlefield 2042 – najważniejsze informacje. Data premiery, zwiastun, rozgrywka

Rozrywka

11.06.2021 07:53

Battlefield 2042 – najważniejsze informacje. Data premiery, zwiastun, rozgrywka

Gry
12
6
0
12
6

Następny Battlefield będzie oznaczony numerem 2042, a nie szóstką, tak jak wszyscy początkowo przypuszczali. Oto najważniejsze informacje dotyczące Battlefield 2042.

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa E3 w końcu powraca, jednakże wyłącznie online. Choć samo wydarzenie rozpoczyna się 12 czerwca, tak pierwszą konferencję mamy już za sobą i wywołała ona spory zachwyt wśród graczy. Nareszcie otrzymaliśmy więcej informacji na temat nowego Battlefielda! 

Battlefield 2042, czyli Battlefield 6

Nikt nie wątpił w to, że Battlefield V na pewno nie będzie ostatnim i to tylko kwestia czasu, aż Electronic Arts w końcu zapowie kolejną część serii. Mniej więcej w kwietniu firma zdradziła, że pracują nad nową odsłoną, a wczoraj oficjalnie ją zapowiedziało. Okazuje się, że Battlefield 6 będzie nosił tytuł Battlefield 2042! 

nowy battlefield 6
Źródło: comingsoon.net


Zobacz też: God of War: Ragnarok – kiedy premiera? Dalsze przygody Kratosa na PS5 i PS4

Najnowsza produkcja DICE rozgrywać się więc będzie w niedalekiej przyszłości, w której świat stoi na krawędzi kompletnej destrukcji. Braki w żywności, energii czy wody doprowadził do największego kryzysu na świecie, co poskutkowało upadkiem większości mocarstw, a co z tym idzie – niemalże wszyscy stali się uchodźcami. 

Obecnie liczy się tylko USA i Rosja, które zawzięcie walczą między sobą o ostatnie surowce, a my, jako gracze, wcielimy się w tych uchodźców, którzy dołączyli do którejś z tych stron, aby zagwarantować sobie “miejsce przy stołku”. 

Twórcy zapowiadają, że tym razem szykują dla nas coś naprawdę rewolucyjnego.

Reklama

Battlefield 2042 – Zwiastun, screeny oraz rozgrywka

Podczas wczorajszej oficjalnej zapowiedzi, zaprezentowano niezwykle zjawiskowy trailer, który daje nam lepszy pogląd na to, czego spodziewać się po najnowszej grze EA DICE. Jest to pre-renderowana animacja, więc próżno w nim szukać fragmentów rozgrywki, lecz te zostaną zaprezentowane za 3 dni, więc już za chwilę dowiemy się, jak nowy Battlefield będzie prezentował się w ruchu.

Pojawiło się także kilka screenshotów, które możecie zobaczyć poniżej.

Na tegorocznym E3 opublikowany został także trailer gameplay’u z gry, który daje nieco lepszy wgląd na to, jak będzie wyglądała rozgrywka:

Najważniejsze informacje o Battlefield 2042 – Fabuła, liczba graczy, mapy, klasy

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat najnowszej części Battlefield. Dowiesz się jakich trybów się spodziewać, w ile osób zmierzysz się na polu bitwy oraz czy w ogóle zawarty zostanie tryb fabularny. 

Nowy Battlefield tylko w trybie Multiplayer?

Jedną z najbardziej szokujących wiadomości jest to, że w nowym Battlefieldzie zabraknie nie tylko Battle Royale, ale też trybu dla pojedynczego gracza. Nie były one zbyt popularne i na pewno wypadały blado w stosunku do swojego największego konkurenta, czyli Call of Duty, ale cieszyły się pozytywnymi opiniami, jednakże decyzja ta jest jak najbardziej zrozumiała.

battlefield v

Tani Battlefield V w edycji cyfrowej

Sprawdź

Na jakich platformach zagramy oraz ile osób będzie na polu walki?

Twórcy skupiają się wyłącznie na trybie multiplayer, który ma być potężny – w przenośni i dosłownie. Na PC i konsolach nowej generacji w bitwach weźmie udział aż 128 graczy jednocześnie, a na PS4 i Xbox One standardowo 64, co spowodowane jest oczywiście ich ograniczonymi możliwościami. Na ten moment nie wiadomo nic na temat cross-playu pomiędzy platformami, ale EA już obiecało, iż niedługo powie więcej na ten temat

3 w 1 – Tryby rozgrywki w Battlefield 2042

Electronic Arts zapowiada, że Battlefield 2042 będzie składał się z trzech modułów: All-Out Warfare, Hazard Zone oraz tajemniczego trybu:

  • All-Out Warfare – Będzie składał się z trybu Conquest oraz Breakthrough. Ten pierwszy będzie oferował nam większą swobodę, przez co pojedynki staną się o wiele bardziej chaotyczne, niz w przypadku Breakthrough, w którym będziemy mieli do odegrania konkretną rolę. 
  • Hazard Zone – W tym trybie największy nacisk będzie na grę oddziałową i pomimo podobieństw do Battle Royale, to całość ma być zupełnie czym innym.
  • Tajemniczy Tryb – To niespodzianka, która ma podobno skraść serca najwierniejszym fanom serii.
battlefield 6 trailer
Battlefield 2042 podobno zaskoczy nas swoim rozmiarem. Źródło: pcgamesn.com

Rewolucja w historii serii – nowy Plus System

Bardzo istotną i rewolucyjną zmianą w serii jest wprowadzenie czegoś, co EA nazywa “Plus System”. Polegać on będzie na tym, iż w każdej chwili będziemy mogli zmienić wyposażenie swojego żołnierza, koniec więc z czekaniem do śmierci, aby utrzeć nosa przeciwnikowi. Ma to zwiększyć nie tylko dynamikę starć, ale także mobilność graczy, aby Ci byli najbardziej przydatni, jak to tylko możliwe.

Jak już o mobilności mowa, to dzięki nowemu, specjalnemu tabletowi, będziemy mogli wezwać pojazd, gdziekolwiek dusza zapragnie! Biorąc pod uwagę, że podobno mapy mają być jeszcze większe, takie rozwiązanie jest jak najbardziej strzałem w dziesiątkę, szczególnie że nie tylko dzięki temu będziemy mogli szybciej dostać się we wskazane miejsce, ale może nam to także posłużyć np. do eliminacji czającego się w krzakach wroga.

Lista map oraz klas

W trakcie premiery gracze otrzymają dostęp do 7 ogromnych map. Zwiększenie rozmiarów pól walki wiąże się także ze zwiększeniem limitu do 128 graczy. Podczas potyczek możemy się spodziewać ciągle zmieniających się warunków atmosferycznych, które będą miały wpływ na całą rozgrywkę. Motyw ten został po raz pierwszy wykorzystany w Battlefield 4 i od tamtej pory jest stale rozwijany. Oto lista map, które będą dostępne od początku:

Battlefield mapy
Źródło: techradar.com

Kaleidoscope: Ogromne drapacze chmur, kanały oraz linki służące do podróży pomiędzy dachami. Walczyć będziemy o kontrolę nad centrum dezinformacji mediów, które mieści się w Sogdo w Korei Południowej

battlefield cena
Źródło: techradar.com

Manifest: Gracze wyruszą na wyspę Branai w Singapurze, aby zawalczyć o dostęp do linii zaopatrzenia. Na mapie znajduje się mnóstwo kontenerów oraz zautomatyzowanych dźwigów, które je podnoszą. 

nowy battlefield mapy
Źródło: techradar.com

Orbital: W Kourou w Gujanie Francuskiej odbędzie się wielka bitwa na miejscu startowym rakiet kosmicznych.

battlefield 6 mapy
Źródło: techradar.com

Discarded: Ta mapa zabierze nas do Indii, a konkretniej do Alang i gracz będzie musiał zawalczyć o niebezpieczne zasoby nuklearne. Dookoła znajdować się będą utkwione w mieliźnie statki.

battlefield 2042 ps5
Źródło: techradar.com

Renewal: Tutaj gracz zostanie zesłany na Pustynie Egiptu, aby zawalczyć o bardzo ważne centrum technologii rolniczej. Jedna strona mapy jest mocno zalesiona, druga natomiast świeci pustkami.

battlefield hourglass
Źródło: techradar.com

Reklama

Hourglass: Terenem działań będzie tu Doha w Katarze. Żołnierze zawalczą o zagubiony konwój. Miasto kontrastu, w którym w jednym miejscu znajdują się wielkie neonowe budynki, a w drugim szaleją burze piaskowe rozrywające wszystko na swej drodze.

battlefield cena ps4
Źródło: techradar.com

Breakaway: Osadzona na Antarktydzie mapa będzie wielka, aż na 5.9km2, a celem walki będzie ropa i gaz. 

Ze względu na rozmiar tych map, każda z nich jest podzielona na odrębne sektory, które są ułożone w klastry. Klastry to obszary, w których obiekty i cele skupione są w jednej przestrzeni, takiej jak wioska, stadion czy platforma wiertnicza. Starcia będą bardzo zróżnicowane i dynamiczne.

Nowość w serii – specjaliści zamiast klas

Od pierwszej odsłony cyklu w Battlefieldzie znajdowały się cztery klasy, które czasem różniły się nazwą, ale pod względem rozgrywki były identycznie. Mieliśmy piechura, medyka, technika oraz snajpera. W nowej odsłonie gry zdecydowało się na kolejny odważny krok, bowiem tym razem otrzymamy dziesięciu specjalistów. Na konferencji EA przedstawiło sylwetki czterech z nich:

battlefield
Źródło: techradar.com

Wikus „Casper” Van Daele
Miejsce urodzenia: Republika Południowej Afryki
Klasa: Zwiadowca
Specjalność: Dron zwiadowczy OV-P
Cecha: Czujnik ruchu

battlefield 2042
Źródło: techradar.com

Webster MacKay
,Miejsce urodzenia: Kanada
Klasa: Szturmowiec
Specjalność: Hak
Cecha: Zwinność

Reklama
battlefield 6
Źródło: techradar.com

Maria Falck
Miejsce urodzenia: Niemcy
Klasa: Wsparcie
Specjalność: Pistolet S21 Syrette
Cecha: Chirurg Bojowy

nowy battlefield
Źródło: techradar.com

Pyotr „Boris” Guskovsky
Miejsce urodzenia: Rosja
Klasa: Inżynier
Specjalność: Karabin wartowniczy SG-36
Cecha: Operator działka 

Warto także dodać, że żaden ze specjalistów nie będzie ograniczony pod względem wyboru broni, także nie ma znaczenia czy wybierzemy medyka, czy snajpera, gdyż każdego z nich będziemy mogli uzbroić ku własnego uznania. Warto jednak pamiętać o cechach specjalnych operatorów, które w połączeniu z konkretnym zestawem mogą być niezwykle zabójcze.

Dodatkowa zawartość – czego się spodziewać?

Electronic Arts najwidoczniej wyciągnęło wnioski po wielkim buncie graczy po premierze Star Wars: Battlefront II oraz Need for Speed; Payback i ponownie nie zamierza wyciskać ostatnich groszy z portfeli graczy. DICE zdradziło, że pojawi się obecnie bardzo popularny system przepustek sezonowych, dzięki którym gracz otrzymywać będzie nowe skórki do operatorów, broni itp. Wiadomo też, że nowe mapy, które będą pojawiać się po premierze gry, będą dostępne dla wszystkich bez wyjątku. 

battlefield dlc
Źródło: epicgames.com

Zobacz też: Nowości w uniwersum The Division

Kiedy premiera nowego Battlefielda i jaka będzie cena?

Okazuje się, że na najnowszą część Battlefield nie będzie nam czekać zbyt długo, gdyż Battlefield 2042 będzie miał swoją premierę już 22 października 2021 r. 

Jak już wcześniej zostało wspomniane w tekście – zagramy na PC, PS5, Xbox Series X, PS4 i Xbox One.

Posiadacze konsol najnowszej generacji niestety będą musieli zapłacić nieco więcej, gdyż 279 zł. Dla użytkowników PS4 i X1 będzie to 249 zł, a najmniej zapłacą komputerowi gracze, gdyż tylko 219 zł.

12
6

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.