Rozrywka

31.03.2023 15:00

Battlefield 2042 – wymagania, opinie, gry podobne

Gry
17
6
0
17
6

Battlefield 2042 to najnowsza odsłona kultowej już serii gier FPS od EA. Tym razem studio przenosi graczy w niedaleką przyszłość – czy była to udana przygoda? Jakie wymagania ma BF 2042 oraz czy w ogóle warto w niego zagrać? Zapraszamy do lektury!

Gry strzelanki to prężnie rozwijający się rynek, na którym zdążyło zadomowić się wiele ciekawych pozycji.  Jedną  nich jest seria gier Battlefield od EA, czyli Electronic Arts. Ten świetny FPS nie spoczywa na laurach, a twórcy ciągle dostarczają graczom nowych emocji. Nie inaczej było podczas premiery kolejnej gry FPS z tej serii, jaką jest Battlefield 2042. Czy został ciepło przyjęty? Jak się sprawdził?

Battlefield 2042 – data wydania i twórcy

Battlefield 2042 – premiera tej ciekawej gry komputerowej nastąpiła już jakiś czas temu, jednak emocje obecne po jej pojawieniu się obecne są nawet dzisiaj. Jeśli chodzi o Battlefield 2042, data premiery nastąpiła prawie dwa lata temu, bo 19 listopada 2021 roku. Ujrzenie światła dziennego przez tę odsłonę kultowej już serii było dla EA dużym wydarzeniem, ponieważ jest to pierwsza część strzelanki, która trafiła na najnowsze konsole. Battlefield 2042 – PS5 i Xbox Series X/S to konsole nowszych generacji, które mogły liczyć na Battlefield 2042 – premiera gry na te konsole wywołała dużą dawkę emocji. Oczywiście w przypadku Battlefield 2042, PS4 również otrzymało swoją wersję gry, tak samo jak sprzęt PC. Jednak kto dokładnie stoi za tą odsłoną? BF 2042, dla niektórych znany jako Battlefield 6, został stworzony przez studio EA Dice, do którego prawa ma Electronic Arts.

nowy battlefield 6
Tak prezentuej się key art najnowszego Battlefielda | źródło: materiały prasowe

Oceny i opinie o Battlefield 2042

W przypadku Battlefield 2042 Steam jest istną kopalnią wiedzy i opinii, które mogą znacząco wpływać na ostateczną decyzję zakupów. Przeglądając liczne oceny, możemy dojść do wniosku, że ta odsłona popularnej serii nie cieszy się wybitną miłością wśród graczy. Wpływ na to może mieć wiele czynników, takich jak błędy występujące w grze, które utrudniają rozgrywkę, a nawet brak trybu fabularnego i przeglądarki serwerów.

Opcja ta jest szczególnie przydatna, ponieważ mamy do czynienia z grą nastawioną na rozgrywkę wieloosobową. Falę oburzenia spowodowało również pozbycie się znanych klas postaci na rzecz tak zwanych specjalistów. Mimo niezbyt pochlebnych ocen naprawdę duża część wielbicieli strzelanek bawi się świetnie, grając w Battlefield 2042. Ciekawe tryby i świeże podejście sprawiają, że pozycja jest interesująca i wciąż jest w stanie zapewnić nam dużo emocji. Battlefield 2042 – opinie są w stanie podpowiedzieć, co w grze nie wyszło, jednak nie oddadzą ogromu zabawy, który grą oferuje swoim użytkownikom.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Gameplay w BF 2042

Battlefield 2042 – gameplay w przypadku tej części kultowej serii gier dotyczy przyszłości. Historia opiera się o napięcie militarne między Stanami Zjednoczonymi a Rosją, które od wielu lat toczą mniejsze konflikty. W grze poznajemy żołnierzy nazywanych Bezpaństwowcami, którzy nie wspierają żadnej ze stron. Jedno jest jednak pewne – są niesamowicie utalentowani w tym co robią.

Battlefield 2042 PC to gra, która skupia się głównie na wieloosobowej rozrywce i umożliwia zabawę w kilku trybach. Podstawą rozgrywki jest tryb zwany Wojną Totalną, w którym może brać udział aż 128 graczy. Do wyboru mamy 7 map, które różnią się klimatem i zabudowaniami. Co więcej, możemy rozegrać mecze w trybie Przełamanie lub Podbój. Kolejny tryb rozgrywki to Hazard Zone, który polega na poszukiwaniach specjalnych dysków rozsianych po mapie.

Misja jest uznana za zakończoną, kiedy oprócz zdobycia dysków uda nam się także ewakuować z obszaru. Istnieje także tryb Battlefield Portal, który zgodnie z nazwą pozwala nam niejako na przeniesienie się do innych wersji gry. Dzięki niemu gracze mogą rozgrywać mecze na niektórych klasycznych mapach, takich jak te znane z Battlefield Bad Company 2, Battlefield 1942 czy Battlefield 3. Każda z map oferuje rozrywkę odwzorowującą to, co mogliśmy rozgrywać w podanych wyżej odsłonach – wliczają się tu także klasy postaci i broń. Co więcej, gracze mogą tworzyć własne serwery z dostosowanymi przez nich zasadami.

Sezony w BF 2042 – co wprowadziły?

Po premierze gry Battlefield 2042 jest napędzany poprzez wprowadzanie kolejnych przepustek bojowych i sezonów, które różnią się między sobą. Sezony zazwyczaj trwają około trzech miesięcy. Sezony wprowadza nowego Specjalistę, czyli postać grywalną, która wyróżnia się spośród innych Specjalistów umiejętnościami i klasą postaci. Co więcej, w czasie sezonu dostępne są nowe mapy i tryby, które poszerzają rozrywkowe horyzonty.

Czy w grze jest kampania dla jednego gracza?

Battlefield 2042 obraca się głównie w sferze gier wieloosobowych, oferując kilka trybów zabawy dla graczy głodnych rozrywki. Chociaż poprzednie odsłony tej kultowej serii w większości przypadków zawierały chociażby krótką linię fabularną dla jednego gracza, w przypadku Battlefield 2042 nie zobaczymy takiego rozwiązania. Gra skupia się tylko i wyłącznie ma trybach multi-player i nie posiada trybu single-player. To rozwiązanie dla wielu osób było rozczarowujące, ponieważ krótka linia fabularna jest idealnym sposobem na wprowadzenie gracza w klimat gry i zapoznanie z ogólną mechaniką.

Sprawdź też: Suplementy dla graczy – 5 powodów dlaczego warto je stosować

Wymagania Battlefield 2042

Wymagania tej odsłony nie są zaskakujące, biorąc pod uwagę coraz większe zaawansowanie technologiczne najnowszych gier. Podstawę do uruchomienia gry stanowią podzespoły takie jak:

 • Procesor: AMD Ryzen 5 1600, Core i5 6600K
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: AMD Radeon RX 560,Nvidia GeForce GTX 1050 Ti
 • DirectX: Wersja 12
 • Miejsce na dysku: 100 GB dostępnej przestrzeni

Gdy chcemy cieszyć się płynną grą na wyższych ustawieniach graficznych, musimy posiadać maszynę składającą się z nieco lepszych elementów, które będą w stanie wykorzystać potencjał gry. Wymagania zalecane to:

 • Procesor: AMD Ryzen 7 2700X, Intel Core i7 4790
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: AMD Radeon RX 6600 XT, Nvidia GeForce RTX 3060
 • DirectX: Wersja 12
 • Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe
 • Miejsce na dysku: 100 GB dostępnej przestrzeni

Te wymagania dotyczą oczywiście graczy, którzy chcą cieszyć się grą na PC. Ile waży Battlefield? Na stronie internetowej EA znajdziemy szczegółowe informacje dotyczące wymagań, jak i informację, że do gry potrzebne jest 100 GB SSD.

battlefield 6 trailer
Battlefield 2042 podobno zaskoczy nas swoim rozmiarem. Źródło: pcgamesn.com

Gry podobne do Battlefield 2042

Jeśli chcemy cieszyć się jeszcze większą dawką rozrywki, warto postawić na gry podobne do Battlefield 2042. Znalezienie takich tytułów nie będzie trudne, ponieważ sektor gier strzelankowych jest jedną z najbardziej rozbudowanych gałęzi gier wideo. Co za tym idzie, możemy znaleźć nie tylko gry w podobnym klimacie i z trybem wieloosobowym, ale również gry dla jednego gracza, które są w stanie zapewnić tyle samo rozrywki. 

Warto zacząć od ogrania poprzednich części serii Battlefield, z których na szczególną uwagę zasługują pozycje takie jak Bad Company 2, Battlefield 4 czy Battlefield 5. Te gry zostały dobrze przyjęte i mimo upływu lat, wciąż można się przy nich wyśmienicie bawić. Kampanie fabularne są naprawdę ciekawe i wciągające, a tryb multiplayer w przypadku Battlefield 4 cieszy się zamiłowaniem graczy. 

Battlefield mapy
Mapy w BF2042 są naprawdę spore! | Źródło: techradar.com

Dobrze jest rzucić okiem na swego rodzaju konkurencję dla serii Battlefield, czyli gry z kolekcji Call of Duty. W wielu przypadkach zamysł jest prawie identyczny i CoD też jest w stanie zaoferować nam fascynujące rozgrywki multiplayer. Do wyboru mamy naprawdę wiele części tej serii, więc z pewnością znajdziemy coś, co nas zainteresuje.

Jeśli podstawową cechą, której potrzebujemy jest nie otoczka wojenna, ale sam fakt strzelania, możemy pokusić się o wypróbowanie gier takich jak Counter Strike: Global Offensive, Valorant lub Overwatch. Wszystkie te tytuły cieszą się ogromną popularnością i są gwarancją wielu spędzonych na strzelaniu godzin.

Przyszłość serii Battlefield

Przyszłość serii Battlefield nie jest dokładnie znana, jednak możemy domyślać się, że EA planuje wypuszczenie kolejnych odsłon popularnej serii gier FPS. Co więcej, w 2021 szef EA zapowiedział, że być może kiedyś doczekamy się całkowicie darmowej odsłony gier. Niektóre źródła podają, że prawdopodobnie w 2024 roku poznamy kolejną grę Battlefield, jednak nie jest to nic pewnego. Obecnie sztab EA zajmuje się dopracowywaniem obecnej części i twierdzi, że gra będzie naprawiana i ulepszana do momentu spełnienia oczekiwań graczy.

intel specyfikacja i9 13900k
17
6

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *