1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Wszystko o Deathloop – kiedy premiera, trailer, rozgrywka

Rozrywka

1 miesiąc temu

Wszystko o Deathloop – kiedy premiera, trailer, rozgrywka

Gry
7
1
0
7
1

Deathloop zbliża się wielkimi krokami! Oto najważniejsze informacje o grze Arkane Studios. Przekonaj się, na kiedy zaplanowano oficjalną premierę, na jakich platformach będzie można zagrać i czego spodziewać się po fabule Deathloop. Zapraszamy!

Deathloop – kiedy premiera?

Deathloop początkowo miał zostać wydany w 2020 roku. W sierpniu 2020 roku pojawiła się informacja, że Deathloop pojawi się w drugim kwartale 2021 roku. Najpierw jako datę premiery podano 21 maja, by niecały miesiąc przed tym dniem ogłosić kolejne przesunięcie, tym razem na wrzesień. Zmiany planów spowodowane były pandemią koronawirusa, ale dzięki nim twórcy mogli bardziej dopracować rozgrywkę, by, jak zapowiedzieli, stworzyć „rozrywkowe, stylowe i oszałamiające” wrażenia z gry. Gra zadebiutuje ostatecznie już niebawem – 14 września 2021 roku. Dostępna będzie w wersji cyfrowej oraz fizycznej. Deweloperem jest francuskie Arkane Studios, wydawcą Bethesda Softworks.

Przedsprzedaż Deathloop na PS5

Sprawdź

Zobacz też: TOP gry 2021 – zobacz najlepsze gry tego roku na PC i konsole oraz tytuły, na które jeszcze czekamy

Zwiastun, screeny i rozgrywka w Deathloop

Grę ogłoszono podczas konferencji E3 w 2019 roku. Od tego momentu w sieci co jakiś czas pojawiają się jej nowe zwiastuny. Rozgrywka i cały koncept Deathloop są nierozerwalnie związane z fabułą. Zaprezentowany na E3 tytuł wzbudził sporo emocji wśród fanów gier akcji. Wyobraź sobie połączenie Dnia Świstaka z Far Cry. Zresztą, nie trzeba sobie specjalnie wyobrażać, wystarczy zobaczyć zaprezentowany w czerwcu 2019 roku trailer:

Zwiastun wzbudził duże zainteresowanie, a w czerwcu 2020 roku otrzymaliśmy dłuższy, ponad 3-minutowy materiał prezentujący gameplay Deathloop. Później materiałów było już tylko coraz więcej.

Warto też przyjrzeć się prawie 10-minutowej rozgrywce, którą zaprezentowano nieco ponad miesiąc temu. Nagranie pozwala jeszcze lepiej zapoznać się z mechaniką i klimatycznym światem gry. Krótki gameplay wskazuje na to, że Deathloop będzie dynamiczny, brutalny i pełen tajemnic.

W ostatnim opublikowanym zwiastunie gry zaprezentowano ekskluzywne bonusy, które otrzyma się po zakupie gry w przedsprzedaży oraz w wersji deluxe. Nagranie prezentuje dostępną w preorderze broń Royal Protector Machete czy skórkę dla Colta Storm Rider, która jest nawiązaniem do bohatera Dishonored – Corvo Attano. Edycja Deluxe ma do zaoferowania takie elementy jak Transtar Trencher, czyli efektowną skórkę na strzelbę oraz dwa specjalne stroje: Party Crasher dla Colta, w którym bohater jest ubrany w smoking i Sharp Shooter dla Juliany, czyli elegancki, damski garnitur. Warto pamiętać, że Royal Protector Machete i Transtar Trencher będą dostępne jedynie na PlayStation 5. Oczywiście nie są to wszystkie dostępne bonusy, ale całą resztę możesz zobaczyć na końcu zwiastuna lub w jego opisie.

Na dodatek w internecie można obejrzeć wiele screenshotów, które dają jeszcze szerszy obraz na wygląd zbliżającej się gry. Screeny prezentują tajemnicze, zamaskowane postacie, wyjątkowe lokalizacje i różne rodzaje broni. Warto śledzić instagramowy profil Deathloop, na którym pojawiają się wszystkie newsy dotyczące gry.

O czym będzie Deathloop?

Głównym bohaterem Deathloop jest Colt – zabójca, który utknął w pętli czasowej. Znajduje się on na plaży na wyspie Blackreef, a jego celem jest zabicie ośmiu osób, które kontrolują zniekształcenia czasowe. Poza Coltem żaden z bohaterów gry nie pamięta, co działo się poprzedniego dnia w pętli. To umożliwia mężczyźnie zapoznanie się z typowymi zachowaniami otaczających go ludzi, których czyny wymykają się spod kontroli. Zapamiętywanie ich schematów może okazać się kluczowe do osiągnięcia celu bohatera.

Colt musi zabić osiem osób w ciągu jednej pętli czasowej, ponieważ tylko wtedy będzie mógł się z niej wydostać. Ósemka nie jest przypadkowa, ponieważ są to osoby, które stworzyły pętlę. Jeśli nie pozbędzie się wszystkich, jego praca zaczyna się od początku. Jeśli umrze, zanim zabije ósemkę, obudzi się ponownie na początku pętli i wszystko zacznie się od nowa.

deathloop

Rozgrywka, obok standardowego shootera, kryje za sobą elementy zręcznościowe. Obok dużego arsenału broni, znajdziemy także urządzenie do teleportacji, hackowania i sporo gadżetów. Sposób, w jaki wyrwiemy się z pętli, zależy tylko od nas. Po każdym podejściu należy zapamiętywać kolejne elementy układanki, które pomogą w osiągnięciu finalnego celu. By jednak nie było zbyt monotonnie,w trakcie rozgrywki Colt spotka na swej drodze zabójczynię o imieniu Julianna. Jej celem jest ochrona pętli poprzez zabijanie Colta każdego dnia. Oznacza to, że nie może przestać, dopóki bohater się nie podda. A jeśli się nie podda, będzie musiała nieustannie na niego polować.

Julianna jest jednym z ośmiu twórców pętli. Co ciekawe, w jej rolę może wcielić się prawdziwy, zupełnie randomowy gracz. I działa to w dwie strony – sami, w butach Julianny możemy przeszkadzać komuś w realizacji głównego wątku fabularnego. Możliwość wcielenia się w Juliannę w grze losowego przeciwnika pozwala doświadczyć Deathloop z dwóch zupełnie innych perspektyw – wściekłego, żądnego zabójstw Colta i figlarnej, uwielbiającej zabawę Julianny. Z perspektywy kobiecej bohaterki można obserwować też, jak inni gracze radzą sobie z pokonaniem pętli czasowej.

Świat stworzony w Deathloop charakteryzuje się inspiracjami retro klimatem lat 60. i 70. XX wieku. Każda pętla czasowa przynosi nowe doświadczenia, umiejętności czy nagrody. Reżyser gry, Dinga Bakaba, przy opisywaniu elementów rozgrywki, powołał się na inspiracje takimi tytułami jak Dishonored, Persona czy nawet… Cluedo.

deathloop

Zobacz też: Zwiastun The Wayward Realms — nowej gry twórców gier z serii The Elder Scrolls

Na jakich platformach pojawi się Deathloop?

Ciekawą kwestią jest ta dotycząca sposobu dystrybucji Deathloop. 14 września 2021 roku gra zostanie wydana na PC i czasowo na PlayStation. Stanie się tak mimo faktu, że firma odpowiedzialna za wydanie gry, Bethesda Softworks, została przejęta przez Microsoft. Microsoft zamierza uszanować wszystkie obowiązujące umowy, które Bethesda zawarła z Sony. Deathloop będzie dostępne na PS5 przez rok, można zamówić już dziś zarówno w wersji na PC, jak i na PS5.

Przedsprzedaż Deathloop na PC

Z racji że Deathloop jest jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów tego roku, jego czasowa wyłączność na konsoli PS5 może być opłacalna zarówno dla Sony, jak i dla Microsoftu. Zapewne wielu graczy, którzy nie posiadają najnowszej konsoli PlayStation, sięgnie po tytuł na PC zaraz po premierze. Być może postąpią tak użytkownicy Xboxa, dla których gra nie będzie dostępna co najmniej przez najbliższy rok. Tytuł będzie mógł bowiem pojawić się na innych platformach dopiero 14 września 2022 roku, więc najprawdopodobniej wtedy będzie można zagrać w Deathloop na Xboxie.

Premiera gry coraz bliżej. Już wkrótce gracze na całym świecie będą mogli wcielić się w Colta i Juliannę i zanurzyć się w brutalnej pętli czasowej Deathloop. Która postać wydaje Ci się ciekawsza i czy czekasz na najnowszą strzelankę od Arkane Studios? Napisz w komentarzu!

Źródło zdjęć: Materiały prasowe

7
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.