star wars outlaws gra

Rozrywka

14.06.2023 16:19

Star Wars Outlaws – kiedy premiera? Gameplay i fabuła

Encyklopedia gier Gry Star Wars
5
0
0
5
0

Star Wars Outlaws, czyli Gwiezdne wojny od Ubisoftu, w końcu doczekały się zwiastuna oraz gameplayu! Co wiadomo o najnowszej produkcji Massive Entertainment? Zapraszam do lektury poniższego artykułu. Niech moc będzie z Tobą! 

Na czerwcowym Xbox Games Showcase w końcu otrzymaliśmy pierwszy zwiastun dawno zapowiedzianego Star Wars Outlaws. Będzie to pierwsza gra z otwartym światem w uniwersum Gwiezdnych wojen! Jak na ten moment prezentuje się ten efekt współpracy pomiędzy studiem Massive Entertainment, należącym do Ubisoftu, a Lucasfilm Games? Kiedy premiera Star Wars Outlaws i na jakich platformach pojawi się gra? 

Oczywiście artykuł będzie aktualizowany w momencie, kiedy otrzymamy nowe informacje, także śledź ten tekst, aby być na bieżąco z Star Wars Outlaws!

Star Wars Outlaws – data premiery i twórcy

Niestety, Massive Entertainment jeszcze nie ustaliło konkretnej daty premiery. Na razie wiadomo tylko, że Star Wars Outlaws pojawi się w 2024 roku. Biorąc pod uwagę stopień zaawansowania prac, jest duża szansa na to, że będzie to gdzieś w pierwszym kwartale. Oby! 

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Sama gra została zapowiedziana już 13 stycznia 2021 roku, kiedy to Ubisoft ogłosił, że Massive Entertainment pracuje nad grą osadzoną w uniwersum Star Wars. Jakiś czas temu dyrektor kreatywny Ubisoftu Julian Gerighty zasugerował, że produkcja miałaby się pojawić już w 2023 roku. Jak już wiadomo – premiera nastąpi nieco później. 

Studio podzieliło się też informacją, na jakie platformy trafi gra! Star Wars Outlaws zadebiutuje wyłącznie na PC, PS5 oraz Xbox Series S | X.  

Zwiastun Star Wars Outlaws

Podczas czerwcowej konferencji Xbox Games Showcase zaprezentowano pierwszy zwiastun Star Wars Outlaws. Trailer wprawdzie nie przedstawia rozgrywki, ale zdradza nieco na temat fabuły oraz jakiego klimatu i tonacji się spodziewać po grze.

Zwiastun rozpoczyna się ogromną bitwą kosmiczną między siłami rebeliantów a imperialnymi. Następnie wideo kilkakrotnie się przerywa, ukazując maszerujących szturmowców, parę Gamorrean eskortujących zamarzniętego Hana Solo do Pałacu Jabby Hutta, oraz egzekucję Sullustana. 

Następnie przenosi nas do kantyny, gdzie protagonistka gry, Kay Vess, musi unikać grupy łowców nagród. Zmuszona jest uciekać przy pomocy uroczego czworonogiego stworzenia o imieniu Nix. Chociaż Imperium jest obecnie dominującą siłą w galaktyce, to Syndykat kontroluje terytoria Zewnętrzne Rubieże. 

Sprawdź też: Star Wars Jedi: Ocalały – recenzja. Moc jest tu silna

Po ucieczce na zwiastunie zaprezentowane jest spotkanie Kay z mężczyzną o imieniu Jaylen. On proponuje jej pracę, mówiąc: „Będzie niebezpiecznie, ryzykownie – ale jeśli ci się uda, nigdy więcej nie będziesz się oglądać za siebie”. Zwiastun kończy się kolażem widowiskowych sekwencji akcji, przez co czuć, że faktycznie będziemy mieli do czynienia z Gwiezdnymi wojnami. 

Gameplay w Star Wars Outlaws

W trakcie prezentacji Ubisoft Forward, która odbyła się 12 czerwca, zaprezentowano fragment rozgrywki Star Wars Outlaws. Przedstawia on Kay przedzierającą się przez kryminalną bazę i eliminującą nieświadomych strażników. Kay może wysłać Nixa, aby wykonywał proste zadania podczas sekcji skradania, takie jak naciskanie przycisku w celu interakcji z otoczeniem. Większość walki wydaje się opierać na strzelaniu. To ma sens, ponieważ Kay nie jest Jedi. 

Podczas prezentacji pokazano również mechanikę przemieszczania się, taką jak używanie liny przez Kay do zjeżdżania z krawędzi, jazda na hoverze, aby uciekać przed wrogami i przemierzać ogromny otwarty świat gry, pilotowanie jej statku kosmicznego oraz nawet walka między statkami. Podczas walki w trakcie prowadzenia pojazdu Kay wykorzystała również zdolność zwalniania czasu i strzelała do dwóch ścigających ją wrogów (prawie jak Red Dead Redemption 2!).

W trakcie wydarzenia ujawniono również niektóre elementy mechaniki RPG. Nadal nie wiadomo, czy nasze decyzje będą miały wpływ na to, jak potoczy się fabuła. Niemniej istnieje na to duża szansa. 

Fabuła w Star Wars Outlaws – kiedy rozgrywa się akcja?

Akcja Star Wars Outlaws rozgrywa się między wydarzeniami filmów Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje a Gwiezdne wojny: Powrót Jedi. Oznacza to, że Imperium odegra znaczącą rolę w fabule.

Sprawdź też: Ahsoka – nowy serial z uniwersum Star Wars. Co o nim wiemy?

Ponieważ sama historia koncentruje się na tym, że Galaktyczne Imperium ściga Rebeliantów, ze szczególnym uwzględnieniem rosnącej działalności przestępczej, oczekuje się opowieści pełne wrażeń. Już sam zwiastun jest naprawdę intrygujący i przepełniony akcją. Tego samego spodziewam się po całokształcie. 

Na pewno wiadomo co nieco o głównej bohaterce. Ty, jako gracz,  wcielisz się w rolę Kay Vess, szubrawczyni, która próbuje przeprowadzić jedną z największych galaktycznych napadów, jakie kiedykolwiek miały miejsce. Zamiast przyjąć tradycyjną postać Jedi, wcielając się w bardziej buntowniczą rolę, będziesz walczyć i kradnąc w trakcie misji i w różnorodnych środowiskach, a także przechytrzać wszelkie wątpliwe siły, które staną na twojej drodze.

Sprawdź też: Chronologia filmowa Gwiezdnych Wojen – jak oglądać Gwiezdne Wojny?

Jednak Kay nie podróżuje sama! Pierwszy zwiastun przedstawił nam jej wiernego towarzysza, Nixa, czworonożnego futrzanego obcego stworzenia, które reprezentuje najwyższy poziom designu stworzeń w świecie Star Wars, oraz ozdobionego płaszczem droida komandoskiego o nazwie ND-5.

Oto najważniejsze informacje na temat Star Wars Outlaws! Czekasz na tę produkcję Ubisoftu? Jak wrażenia po pierwszym pokazie? Daj nam znać w komentarzu! 

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *