windows gry google play

Rozrywka

10.12.2021 08:54

Windows uruchomi gry z Androida – zapowiedziało Google

Gry Newsy Windows
7
0
1
7
0

Windows będzie kolejną platformą, na której można będzie uruchomić i korzystać z usługi Gry Google Play. Stanie się to już w 2022 roku.

Wydarzenie The Game Awards 2021 obfitowało w informacje dotyczące rozwoju gier i najpopularniejszych platform dla graczy w najbliższym czasie. Kilka słów od siebie dorzuciło również Google. Ustami Grega Hartella, dyrektora produktowego działu gier na Android i Google Play, zapowiedziano pojawienie się aplikacji dedykowanej dla systemu Windows.

Windows z aplikacją Gry Google Play jeszcze w 2022 roku

W komunikacie, który otrzymały najważniejsze, zagraniczne redakcje, czytamy:

Google Play pomogło miliardom ludzi w znalezieniu i graniu w ulubione gry na wielu platformach, w tym smartfonach, tabletach i urządzeniach z ChromeOS. Począwszy od 2022 roku, gracze będą mogli korzystać z ulubionych gier Google Play na jeszcze większej ilości urządzeń, płynnie przełączając się między telefonem, tabletem, Chromebookiem, a wkrótce również komputerem z Windowsem.

Autorski produkt Google przeniesie to, co najlepsze w Grach Google Play na laptopy i komputery stacjonarne. Nie możemy się doczekać kiedy udostępnimy kolejnym graczom naszą nową platformę, by korzystanie z gier dla Androida przynosiło jeszcze więcej radości. Więcej informacji już wkrótce!

Oznacza to, że już w przyszłym roku, na komputerze z Windowsem uruchomimy Gry Google Play przy pomocy dedykowanej aplikacji. Co istotne, będą w niej dostępne nasze osiągnięcia i zapisy stanu gry z innych platform. Dzięki temu nie będzie miało znaczenia, czy gramy na komputerze czy na smartfonie albo tablecie. Wygodne i praktyczne!

Bez Microsoftu

Zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami, w projekcie uruchomienia usługi Gry Google Play na systemie Windows nie uczestniczy Microsoft. Oznacza to, że mechanizm proponowany przez Google będzie zupełnie odrębną aplikacją, a nie zaszytą w systemie dodatkową funkcjonalnością Windowsa. Przypuszczenia mówią również o tym, że gry nie będą strumieniowane, tylko uruchamiane bezpośrednio na urządzeniu gracza.

Jak Google ma zamiar to zrobić, skoro mowa o zupełnie różnych platformach? Przekonamy się już wkrótce.

Sprawdź też: Jak zainstalować Sklep Play na telefonie i laptopie? Poradnik

7
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *