słodkie eeveelucje i pikachu | minitokyo.net

Rozrywka

28.10.2021 10:20

Najsłodsze Pokemony – lista słodkich Pokemonów, na które można patrzeć godzinami!

Gry
60
6
12
60
6

Najsłodsze Pokemony wprawiają w zachwyt fanów serii! Które z nadzwyczajnych stworków są najbardziej urocze, skupiając na sobie całą uwagę? Oto lista Pokemonów, której nie mogło zabraknąć! Prezentujemy Pokemony o przesympatycznym wyglądzie.

Najsłodsze Pokemony – ile w ogóle jest Pokemonów?

Każdy Pokemon ma swoje mocne i słabe strony, które określa jego główny typ. Wyróżniamy 18 typów Pokemonów, które wynikają z unikalnych zdolności w pojedynkach. Obecnie w Pokedeksie znajduje się aż 898 Pokemonów, czyli wszystkie istniejące gatunki z Generacji I, II, III, IV, V, VI, VII i VIII.

Oryginalny wygląd stworków, który często nawiązuje do ich typu, to jednak nie wszystko! Poszczególne Pokemony możesz bowiem sklasyfikować także według kształtu ciała. Taka lista skupia stworki o wyjątkowych cechach budowy, takich jak m.in. obecność skrzydeł, płetw czy kilku par odnóży.

Istnieje jeszcze jedna rzecz, której nie można pominąć w kwestii wyglądu, a jest nią naturalny urok. Duże oczy, szeroki uśmiech, wielokolorowa szata i bujne futro to tylko niektóre z atrybutów słodkich Pokemonów. Stworki o rozkosznym wyglądzie rozczulają i sprawiają, że możesz przepaść na kilka godzin, przeglądając urocze zdjęcia Pokemonów w internecie. Które z nich są najsłodsze? Sprawdź nasze zestawienie i oceń, jaki Pokemon ma w sobie najwięcej uroku!

Lista najsłodszych Pokemonów:

Eevee i ewolucje

Najsłodszy eevee urzeka swoimi dużymi uszami.
Uroczy Eevee jest najbardziej wszechstronnym pokemonem dzięki swoim ewolucjom. | Źródło: bulbapedia.bulbagarden.net

Numer jeden na liście najsłodszych Pokemonów i ulubieniec wielu oddanych fanów uniwersum: Eevee. To niewielki stworek o wyglądzie przypominającym lisa i królika. Znaki rozpoznawcze Eevee to bujne futro w brązowo-beżowym kolorze, puszysty ogon i duże czarno-brązowe oczy, które wpatrują się maślanym wzrokiem w każdego, kto w nie spojrzy. Pokemon ten ma mały nos, zawsze niewinnie się uśmiechając. Charakterystyczne dla niego są także długie zajęcze uszy i mocne, ale zgrabne łapki.

Typ Pokemona: Normalny.

Waga: 3,5 kg.

Wzrost: 0,3 m.

Eevee ma wysokie zdolności ewolucyjne, które pozwalają mu skutecznie adaptować się do środowiska. Do jego form należą:

 • Vaporeon typu Wodnego,
 • Jolteon typu Elektrycznego,
 • Flareon typu Ognistego,
 • Espeon typu Psychicznego,
 • Umbreon typu Ciemnego,
 • Leafeon typu Trawiastego,
 • Glaceon typu Lodowego,
 • Sylveon typu Bajkowego.

Każda z form zaskakuje swoją niezwykłą prezencją i trudno określić, która ewolucja Eevee jest najlepsza. Niezależnie od typu i formy, wygląd tego Pokemona w dość powszechnej opinii fanów jest uznawany za niedościgniony wzór słodyczy.

Sprawdź też: Jak ewoluować Eevee? Ewolucja Eevee w Pokemon GO!

Mew

Różowe Pokemony doskonale wpisują się w standardy bajkowego piękna, a przedstawicielem najsłodszych stworków w tym kolorze jest Mew. Cechą rozpoznawczą Pokemona są duże niebieskie oczy, długi ogon i krótkie kocie uszy. Powagi odejmują mu jednak krótkie ręce. W Pokedeksie znajdziesz zapis mówiący o tym, że Pokemon ten ma delikatne włosy, jednak możesz je zauważyć… tylko pod mikroskopem. Mew uwielbia zabawę i tryska energią – dzięki tym cechom charakteru bez trudu rozpoznają go nawet casualowi fani serii.

Typ Pokemona: Psychiczny.

Waga: 4 kg.

Wzrost: 0,4 m.

Pikachu

Lista najsłodszych pokemonów bez pikachu jest niekompletna.
Pan i Pani Pikachu mają niewiele różnic i są tak samo urocze. | Źródło: bulbapedia.bulbagarden.net

Tego Pokemona nie trzeba nikomu przedstawiać – ani przekonywać o jego niezwykłości. Oto Pikachu, z wyglądu podobny do pulchnej myszy i królika w jednym! Wyróżnia go lśniące futro o żółtym zabarwieniu, długie uszy zakończone czarnymi włosami i zygzakowaty ogon. Czaruje uśmiechem i czerwonymi policzkami, które służą mu za magazyn energii. Bywa charakterny, ale na ogół wyróżnia się miłym i pomocnym usposobieniem. Do tej chyba najsłynniejszej postaci z całego uniwersum możesz przekonać się również za sprawą ujmującego głosu i znanego wszystkim okrzyku: „Pika, pika!”

Typ Pokemona: Elektryczny.

Waga: 6 kg.

Wzrost: 0,4 m.

Yamper

Jak wyglądają Pokemony o najsłodszej naturze? Yamper może być tu świetnym przykładem. Pokemon-pies to najlepszy czworonożny towarzysz, któremu nigdy nie brakuje energii! Jego tułów pokrywa brązowa sierść, a szyję otula żółty puch – przypomina nieco skrzyżowanie pomeraniana z chihuahuą. Cechą charakterystyczną Yampera jest krótki ogon i żółta plama na pośladkach w kształcie serca. Krótkie łapy dodają mu uroku, kiedy szybko biega, wytwarzając zarazem energię elektryczną. Jak przystało na psa, często zwisa mu też język, pod którym kryje się zawsze szczery uśmiech. Jego słabością jest jednak miłość do smakołyków, za które jest w stanie zrobić wszystko.

Typ Pokemona: Elektryczny.

Waga: 13,5 kg.

Wzrost: 0,4 m.

Vulpix

Słodki vulpix i alolański vulpix są podobne do uroczych lisów.
Vulpix i alolański Vulpix są do siebie podobne i podobnie słodkie. | Źródło: bulbapedia.bulbagarden.net

Na liście słodkich Pokemonów nie mogło zabraknąć Vulpixa – małego stworka o wyglądzie lisa. Najczęściej występuje w futrze o brązowym umaszczeniu z bujną, kręconą grzywą i sześcioma ogonami w kolorze pomarańczowym. Dolna część łap i wnętrze uszu są ciemnobrązowe, tak samo jak malutki nos. Podbrzusze lisiego Pokemona jest jasnobeżowe, a uroku dodają mu duże oczy. Wewnątrz ciała Vulpixa obecny jest płomień, który nigdy nie gaśnie. Mimo dużego potencjału ognistego Vulpix wyróżnia się miłym usposobieniem, jest skoczny i uwielbia być czesanym.

Typ Pokemona: Ognisty.

Waga: 9,9 kg.

Wzrost: 0,6 m.

Miłośnikom serii Pokemon znana jest również wersja Alolańskiego Vulpixa, który przystosował się do życia w ośnieżonych górach. Tę formę stworka wyróżnia jasnobiałe zabarwienie futra i niebieskie oczy. Ten Pokemon niezależnie od typu urzeka tak samo!

Sprawdź też: Poznaj najsilniejsze Pokemony w Pokemon GO! Jakie typy pokemonów sprawdzą się w walce?

Jirachi

Moc spełnienia życzeń to największa zaleta Jirachi. Ten mały słodki Pokemon z wyglądu przypomina niewielkiego humanoida o białej barwie ciała. Ma krótkie nogi i nieco dłuższe ręce, a z ramion zwisają rękawy przypominające pelerynę. Na środku brzucha znajduje się półokrągły szew, który skrywa trzecie oko, określane mianem „prawdziwego”. Głowa jest większa od tułowia, a na jej czubku Pokemon nosi nakrycie w kształcie korony składające się z trzech trójkątów. Na każdym z nich zawieszone są niebieskie notatki, które służą spełnianiu życzeń. Gdy tylko nie hibernuje, na buzi Jirachi niemal zawsze pojawia się uśmiech.

Typ Pokemona: Stalowy, Psychiczny.

Waga: 1,1 kg.
Wzrost: 0,3 m.

Gible

Urok Gible'a leży w jego charakterze.
Gible może nie wydawać się przyjazny, jednak to tylko pozory. | Źródło: bulbapedia.bulbagarden.net

Wśród Pokemonów Asha znalazł się także Gible – czyli niewielki rekino-dinozaur znany ze swej uroczej niezdarności. Z wyglądu przypomina trochę smoka, zaś jego szerokie usta wypełniają ostre kły. Choć zdarza mu się być niesfornym, Gible jest w swoim zachowaniu nad wyraz ujmujący. Ciało stworka jest w większości niebieskie, z wyjątkiem podbrzusza w czerwonym kolorze. Unikalnymi cechami są płetwa na grzbiecie oraz umieszczone ponad ramionami rogi, które przypominają… silniki odrzutowca. Gible przepada za kopaniem w ziemi i ukrywaniem się w jaskiniach.

Typ Pokemona: Smoczy, Ziemny.

Waga: 20,5 kg.

Wzrost: 0,7 m.

Growlithe

Przyjacielski, lojalny i nieustraszony – taki właśnie jest Growlithe o wdzięcznym charakterze. Ten psi Pokemon w ochronie swojego trenera potrafi zrobić naprawdę wiele, a do tego zawsze służy swoim towarzystwem. Posiada pomarańczowe futro z czarnymi paskami, a także bujną sierść na tułowiu, głowie i ogonie w kolorze beżowym. Na pysku znajduje się czarny nos, a wyżej – duże, szare oczy i jeszcze większe uszy. Przyjazny wygląd w połączeniu z odwagą czyni z niego godnego zaufania towarzysza.

Typ Pokemona: Ognisty.

Waga: 19 kg.

Wzrost: 0,7 m.

Rowlet

Jednym z najsłodszych Pokemonów jest Rowlet.
Rowlet jest kwintesencją uroczości. | Źródło: bulbapedia.bulbagarden.net

Wielu twierdzi, że najsłodsze Pokemony to te małe i okrągłe – właśnie takie jak Rowlet. Niewielka sówka z dużymi, czarnymi oczami czaruje nieschodzącym spod dzioba uśmiechem. Ptasi Pokemon ma biało-beżowe upierzenie i krótkie nogi. Skrzydła od spodu posiadają powłokę utworzoną z liści, z których powstał również ogon. Dwa liście w postaci muszki zdobią tors Rowleta. Sowi towarzysz uwielbia przebywać w torbie lub kieszeni swojego trenera, które traktuje jak własne gniazdo.

Typ Pokemona: Trawiasty, Latający.

Waga: 1,5 kg.
Wzrost: 0,3 m.

Mareep

Za puszystą wełną kryje się słodki Mareep – ale niech Cię nie zwiedzie jego miękka sierść! Dotknięcie tego Pokemona może wywołać bowiem silny elektrostatyczny wstrząs. Ten łagodny baranek stroni jednak od pojedynków, a najbardziej lubi przebywać na trawiastym terenie. Jego przykryte białą jak mleko wełną ciało jest niebieskie, a rogi i ogon mają charakterystyczne, czarno-żółte paski, przypominające trochę pancerz osy. Na końcu ogona znajduje się pomarańczowa kula, która emituje światło, gdy Mareep naładuje się energią.

Typ Pokemona: Elektryczny.

Waga: 7,8 kg.

Wzrost: 0,6 m.

Psyduck

Psyduck
Psyduck jest silnym psychicznym pokemonem, jednak jego miejsce na liście jest zasłużone. | Źródło: bulbapedia.bulbagarden.net

Potężna moc psychiczna w Pokemonie o wyglądzie dziobaka lub kaczki: mowa tu o Psyducku, nieodłącznym towarzyszu Misty z serii anime. Psyduck ma duży dziób i ogon oraz krótkie ręce, które najczęściej podtrzymują jego wiecznie bolącą głowę. Jego oczy mają raczej pusty wyraz, a z głowy wyrastają trzy czarne włoski. Psyduck nie należy do najinteligentniejszych Pokemonów – i właśnie w tym kryje się jego cały urok, choć ze względu na swoje migreny często bywa męczący dla współtowarzyszy. Jego nieporadność zdecydowanie zapewnia mu miejsce na liście najsłodszych Pokemonów.

Typ Pokemona: Wodny.

Waga: 19,6 kg.

Wzrost: 0,8 m.

Shaymin

Shaymin o wyglądzie podobnym do jeża to jeden z najmniejszych Pokemonów, który w swojej lądowej formie jest bardzo nieśmiały i płochliwy. Jego życie usłane jest kwiatami – i to w dosłownym znaczeniu, ponieważ ten stworek dzięki swoim wyjątkowym zdolnościom może przemieniać pustkowia w pola pełne kwiatów. Tułów Shaymina jest biały, a grzbiet pokrywa zielone futro. Po obu stronach głowy umieszczone są zaś różowe kwiaty z liśćmi. Jego lękliwy charakter sprawia, że nie da się go nie lubić! Cechuje go przy tym duża wdzięczność, której stara się doszukiwać również w innych. Ten pokemon ma również formę podniebną, w której podobny jest do renifera.

Typ Pokemona: Trawiasty.

Waga: 2,1 kg.

Wzrost: 0,2 m.

Rockruff

Podobny do szczeniaczka Rockruff jest równie uroczy.
Rockruff skupia w sobie wszystkie najlepsze cechy szczeniaka, a jak wiemy szczeniaczki są szczytem uroczości. | Źródło: bulbapedia.bulbagarden.net

Kolejny psi towarzysz na liście Pokemonów o słodkim usposobieniu to kundelek Rockruff z dużymi, niebieskimi oczami. Czworonożny stworek przepada za swoim trenerem i zawsze chętnie wita go, pocierając wokół szyi kamieniami. Podstawowym kolorem w wyglądzie Rockruffa jest brąz, ale końcówki łap, uszu i pyszczek są w ciemniejszych odcieniach. Pokemon wyróżnia się puszystym ogonem i kołnierzem owijającą szyję, który przypomina nieco obrożę. Piękności dodaje mu mały nosek w różowym kolorze, dzięki któremu ma również świetny węch.

Typ Pokemona: Kamienny.

Waga: 9,2 kg.

Wzrost: 0,5 m.

Bulbasaur

Bulbasaur jest znany głównie ze swojego szerokiego uśmiechu i uzdrawiających zdolności. To prawdziwa perełka wśród lojalnych towarzyszy każdego trenera. Oddany Pokemon ma zielono-niebieską skórę i charakterystyczną bulwę na grzbiecie. Składniki odżywcze, które w niej gromadzi, służą mu do rozrostu. Dba także o swoich przyjaciół: jego specjalnością jest technika Bulbasaurowej kołysanki, dzięki której kołysze na wietrze młode Pokemony. Naturalnemu urokowi tego Pokemona wprost nie można się oprzeć!

Typ Pokemona: Trawiasty, Trujący.

Waga: 6,9 kg.

Wzrost: 0,7 m.

Phanpy

Słodki Phanpy jest miniaturowym słonikiem...to nie wymaga tłumaczenia.
Phanpy to miniaturowy słonik, więc dyskusje o jego dokładnej pozycji na liście były zacięte. | Źródło: bulbapedia.bulbagarden.net

Phanpy to uroczy niebieski słoń-Pokemon z długimi uszami, które pozwalają mu się szybko schłodzić. Na każdym uchu ma dwie czerwone nakładki; taka sama znajduje się również na nosie. Bywa figlarny i lubi spryskiwać się wodą przy pomocy swojej trąby. Podziwiany jest za swą niezwykłą siłę, dzięki której na grzbiecie może przenieść nawet człowieka.

Typ Pokemona: Ziemny.

Waga: 33,5 kg.

Wzrost: 0,5 m.

Najlepsze gry Pokemon, w których można złapać słodkie pokemony

 • Pokemon GO – gra w formie aplikacji dostępna na urządzenia mobilne. Przenieś się do wirtualnej rzeczywistości, łap i trenuj Pokemony, by wziąć udział w emocjonujących pojedynkach!
 • Pokemon Let’s Go, Pikachu! & Eevee! – gra dostępna na Nintendo Switch. Remake gry z lat 90., który skupia się na aspekcie zręcznościowym. Idealna dla najmłodszych fanów Pokemonów.
 • Pokemon Sword & Shield – kolejna propozycja na Nintendo Switch. Doskonała do rozgrywek kilkuosobowych.
 • Pokemon Trading Card – gra karciana umożliwiająca tworzenie własnej talii i rozgrywanie bitew. Być może w Twojej talii znajdą się tylko słodkie Pokemony? Idealna karcianka dla każdego kolekcjonera.

Sprawdź też: Wszystko o Pokemon Unite – darmowej grze MOBA na Nintendo Switch

Trudno stworzyć listę najsłodszych Pokemonów, gdy każdy z 898 stworków ma w sobie coś niezwykłego – ale mamy nadzieję, że nieco pomogliśmy Ci znaleźć nowych ulubieńców. Najbardziej urocze Pokemony nie są być może najsilniejsze, ale ich złapanie może dostarczyć Ci dużo frajdy. Masz już swojego faworyta? Napisz w komentarzu, który słodki Pokemon skradł Twoje serce!

60
6

Podziel się:

Komentarze (12)

Eevee to mój najulubieńszy pokemon i mogłam by patrzeć na niego/nią godzinami a moją naj ulubieńszą eevee evolucją jest jolteon ♥️♥️♥️♥️

FLAREON! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 MIEJSCE! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤??????????????????????????jestem chłopakiem ☺❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤???❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *