pokemon legends arceus trailer

Poradniki

23.07.2021 12:00

Wszystko o Pokemon Unite – darmowej grze MOBA na Nintendo Switch

Gry
24
0
0
24
0

Pokemon Unite to najnowsza gra ze świata kieszonkowych stworków, która została wydana na Nintendo Switch i jest ona całkowicie darmowa dla wszystkich posiadaczy konsoli. Oto zbiór najważniejszych informacji o grze.

Pokemon Unite – co to za gra?

Pokemon Unite to wspólne dzieło The Pokémon Company, TiMi Studios oraz Tencent Games. Gra należy do gatunku MOBA, którego najpopularniejszymi przedstawicielami są “League of Legends”, “DotA 2” oraz “Smite” i choć wydawałoby się, że moda na tego typu produkcje już dawno minęła, tak na premierę rzuciły się tłumy. 

Pokemon unite

Gra obecnie jest dostępna zupełnie za darmo w Nintendo eShop, także na razie tytułem cieszyć się mogą wyłącznie posiadacze konsoli Nintendo Switch. Twórcy zapowiedzieli, że już niedługo Pokemon Unite pojawi się także na smartfonach z Androidem oraz iOS i na dodatek dzięki zaimplementowany zostanie cross-play, aby wszyscy wspólnie mogli cieszyć się rozgrywką.

Bardzo ważną informacją jest to, że Nintendo Switch Online nie jest wymagane, aby grać w Pokemon Unite. Tytuł ten bazuje na modelu F2P (Free to Play), więc dopóki nie zależy Ci na specjalnych przedmiotach kosmetycznych, lub szybszym odblokowywaniu nowych stworków, to nie musisz wydawać żadnych pieniędzy. Mikropłatności bowiem nie będą wpływać na przewagę w rozgrywce.

pokemon unite

Jak zacząć w Pokemon Unite? 

Po uruchomieniu gry po raz pierwszy będziesz musiał się nieco naklikać. Na samym początku czeka Cię wybór lokalizacji serwera oraz regionu – naturalnie będzie to Europa oraz Polska. Następnie będziesz poproszony o stworzenie własnej postaci, ale nie spodziewaj się szerokiego wachlarza możliwości pod tym względem.

Gdy już skończysz tworzyć swój avatar, uruchomi się pierwszy tutorial w grze. Pierwsza rada NIE UNIKAJ ŻADNYCH TUTORIALI, są bardzo przydatne i w szybki oraz prosty sposób tłumaczą wszystkie mechaniki gry. Po pomyślnym ukończeniu samouczka otrzymasz możliwość wybrania swojego pierwszego stworka.

pokemon unite

Którego Pokemona wybrać jako pierwszego? Role w Pokemon Unite

Na sam start gra zaoferuje Ci jednego z pięciu Pokemonów , każdy z nich charakteryzuje się innymi cechami, także jeżeli nie jesteś pewien, którego wybrać, oto krótki opis każdego z nich:

Eldegoss – Pokemon wsparcia. Używa ataków dalekiego zasięgu, a jego głównym celem jest leczenie swoich kompanów. Grając tym stworkiem, należy przeważnie stać na uboczu i skupiać się na wspomaganiu zespołu, gdy oni walczą z przeciwnikami. Stworki tego typu są szczególnie narażone na atak z przeciwnej drużyny, gdyż bez ich pomocy eliminacja pozostałych poków staje się dużo łatwiejsza.

Snorlax – Pokemon w stylu tanka – jest potężny w zwarciu, a ze względu na pokaźną ilość życia, to jest on kluczowym stworkiem w rozpoczynaniu walki z przeciwnikiem. W momencie, kiedy on przyjmuje na siebie ciosy, jego kompani używający ataków na dłuższy dystans mogą na spokojnie wykończyć oponentów.

Pikachu – Pokemon walczący na odległość. Świetne rozwiązanie dla osób, które lubią grać agresywnie, ale też wiedzą, kiedy się wycofać. Ze względu na swoją prędkość oraz mobilność, stanowią oni wielkie zagrożenie dla przeciwników.

Charizard – Pokemon uniweraslny. Prawdopodobnie faworyt niejednego z was. Idealne rozwiązanie dla osób, które jeszcze nie są pewne, która rola najbardziej im odpowiada. Charizard świetnie sprawdza się zarówno w zwarciu, jak na dystans.

Talonflame – Pokemon, którego największą zaletą jest jego prędkość. Może błyskawicznie przemieszczać się na mapie, dzięki czemu z łatwością idzie mu eliminacja stworków ukrytych na obrzeżach mapy, a także szybko może ruszyć na pomoc, gdy konkretna linai tego potrzebuje.

gry pokemon

Jak wygląda rozgrywka w Pokemon Unite? 

Mecze w Pokemon Unite to pojedynki 5 na 5, w których obie drużyny muszą zdobyć jak największą liczbę punktów, a wygrywa oczywiście ta, która nazbiera ich więcej lub zmusi przeciwników do poddania się.

Każdy z graczy ma do wyboru własnego pokemona, a tych na ten moment jest obecnie 20. Oczywiście Większość z nich jest początkowo zablokowanych, ale też co tydzień twórcy będą udostępniać różne stworki na określony czas, aby gracze mogli sprawdzić, czy aby na pewno chcą wydać swoje punkty na któregoś z nich.

jak grać w pokemon

Na arenie znajduje się łącznie 10 punktów, po 5 na każdą drużynę. To właśnie do tych “bramek” gracze muszą wrzucać zebraną przez nich energię. W różnych punktach mapy znajdują się mobki, które właśnie tę esencję będa nam dawać. 

Czas meczu to 10 minut, dlatego też pojedynki są bardzo dynamiczne. Choć momentami może wydawać się to za mało, to właśnie z tego powodu na dobrą sprawę grę możemy odpalić, w jakimkolwiek momencie zechcemy – tytuł ten świetnie sprawdzi się jako typowy czasoumilacz.

mapa pokemon

Specjalne dzikie Pokemony

W trzech specjalnych punktach znajdują się specjalne Pokemony. Na samej górze jest Rotom, którego pokonanie powoduje, iż podąża on do najbliższej bramki przeciwnika i wspomaga nas w międzyczasie w walce. Powoduje on także, że czas zdobycia punktu jest w tym przypadku zredukowany do zera. Na dole natomiast odnajdziesz Drednawa, a przez wyeliminowanie go cały Twój team otrzyma na pewien czas specjalną tarczę. Pośrodku jest Zapdos – osoba, która zada ostatni cios, otrzymuje natychmiast 30 punktów, a pozostali członkowie zespołu dostaną ich aż 20! Zapdos jako jedyny z trójki pojawia się wyłącznie raz w meczu i nie odradza się.

Levelowanie Pokemonów

Na samym początku meczu wszyscy startują z pierwszym poziomem, a maksymalnie można uzyskać 15 level. Doświadczenie zdobywa się wraz z pokonywaniem kolejnych mobków, przeciwników i zdobywaniu punktów. Jeżeli Twój Pokemon posiada różne stadium ewolucji, to nastąpią one w następujących momentach:

  • Pierwsza ewolucja: 4 lub 6 poziom
  • Druga ewolucja: 7 lub 9 poziom

Wraz z każdym awansem, będziesz miał do wyboru albo nową zdolność, albo ulepszenie poprzedniej. Na 7 poziomie odblokujesz także potężny ruch specjalny, który na pewno niejednokrotnie uratuje Cię z opresji. 

nowe pokemony

Wybierz najlepszy dla siebie build

Zdobywając poziom, otrzymujesz możliwość nauki nowych ataków. Po pewnym czasie konkretne ruchy „blokują się” i możesz tylko je ulepszać. Twoje wybory wpłyną na Twój styl rozgrywki takim pokemonem, także dokładnie przemyśl, w którym kierunku chcesz pójść w danym meczu.

Aby dowiedzieć się jakie dokładnie ruchy potrafi dany Pokemon, to możesz sprawdzić to z poziomu menu lub oczekując na rozgrywkę – należy udać się do pola „Battle prep.”, a następnie „Moveset” i to właśnie w tym miejscu znajduje się szczegółowy opis wszystkich z nich.

pokemon unite

Kilka porad dla początkujących

Aby uczynić grę przyjemniejszą od samego początku, oto zbiór kilku wskazówek, które mogą Ci się przydać w rozgrywce. Poza tym dowiesz się także gdzie i jakie bonusy możesz odebrać.

Darmowy Pokemon Zeraora dla pierwszych graczy

Aby otrzymać darmowego Pokemona Zeraora musisz pobrać grę i zalogować się w niej przed 31 sierpnia – w tamtejszej skrzynce pocztowej znajdzie się dla Ciebie specjalny prezent od twórców, którzy chcą nagrodzić graczy wspierających ich grę od samego początku.

tutoriale pokemon

Dokończ wszystkie tutoriale i zgarnij 3,200 waluty w grze

Ukończenie wszystkich etapów samouczka, nagradza nas łączną liczbą 3,200 Aeos coins, czyli waluty dostępnej w grze. Można za nią kupować nowe pokemony oraz przedmioty, które wykorzystujemy w bitwach. Tutoriale są naprawdę krótkie, także zapoznanie się z nimi nie powinno zająć długo czasu.

Loguj się codziennie, aby otrzymać aż trzy nowe pokemony

Codzienne logowanie się do gry obfituje w przeróżne nagrody. Jeżeli będziesz to robił dwa tygodnie z rzędu, to w międzyczasie otrzymasz trzy nowe pokemony – Alolańskiego Ninetailsa za dzień 2, Cinderace’a za dzień 8 oraz Greeninję za dzień 14. 

pikachu

Zobacz też: Najlepsze gry na Nintendo Switch – top 10 gier na przenośną konsolę Nintendo

Czy żywioły Pokemonów mają znaczenie?

Nie. W słynnych grach z Pokemonami gracze często muszą główkować, którego stworka wystawić, aby ten był jak najskuteczniejszy przeciwko temu, który wybrał przeciwnik. W Pokemon Unite nie ma to żadnego znaczenia, także nie musisz się martwić, że np. Twój Venosaur będzie nieskuteczny w walce przeciwko Charizardowi.

Jagody ratują życie!

Jeżeli jesteś w trakcie walki z przeciwnikiem i szybko znika Ci pasek życia, to błyskawicznie pędź po leżące na drodze jagody, aby odzyskać nieco punktów życia i przechylić szalę na niekorzyść przeciwnika!.

Zwracaj uwagę na poziom przeciwników

Zanim rzucisz się w wir walki, sprawdź najpierw, który poziom ma dany przeciwnik. Jeżeli jest już, chociaż o jeden wyższy, niż Twój, to dokładnie przemyśl czy aby na pewno chcesz to zrobić, gdyż może to skończyć się Twoją porażką i utratą cennych punktów.

24
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *