ewolucja evee

Poradniki

15.08.2021 15:36

Jak ewoluować Eevee? Ewolucja Eevee w Pokemon GO!

Gry Online
54
10
4
54
10

Eevee to bardzo wyjątkowy Pokemon, który ma aż osiem poziomów ewolucji. Jak zdobyć wszystkie typy w grze Pokemon GO? Ewolucja Eevee – dowiedz się, co zrobić, by zyskać Sylveona. Imiona, cukierki i alternatywne metody ewolucji dla Eevee. Podpowiadamy!

Eevee – kim jest ten pokemon?

Eevee to Pokemon typu normalnego, który pojawił się już w I Generacji. Z wyglądu podobny jest do lisa i królika – ma puszysty ogon, długie uszy oraz brązowo-beżowe futro. Głowa jest nieco większa od tułowia, a uroku dodają mu duże, ciemnobrązowe oczy i mały nos. Niektórzy gracze uznają go za maskotkę Pokemon GO i darzą wielką sympatią, podobnie jak słynnego Pikachu. Eevee możesz spotkać często podczas spacerów po mieście, ponieważ lubi ukrywać się na terenach zabudowanych przed atakami dzikich Pokemonów.

ewolucja evee

Niezwykłą cechą Eevee są jego zdolności ewolucyjne. W grze dostępnych jest 8 typów stworka, które różnią się wyglądem, umiejętnościami i poziomem siły (CP). Poddanie Eevee ewolucji wymaga użycia 25 cukierków, które zdobywasz podczas wykonywania zadań w grze, jednak działanie to zapewnia uzyskanie losowego Pokemona wyższego typu. Podpowiadamy, jak przeprowadzić ewolucję, aby otrzymać konkretną formę Eevee – Vaporeona, Jolteona, Flareona, Umbreona, Glaceona, Leafeona, Espeona i unikalnego Sylveona.

Ewolucja Eevee w pigułce – jak ewoluować Eevee?

Jeśli masz już odpowiednią ilość cukierków, możesz przed przeprowadzeniem ewolucji Eevee zastosować jedną ze sztuczek odkrytą przez graczy, która pomaga zyskać wybranego Pokemona. W tym celu przed kliknięciem funkcji „Evolve” zmień imię Eevee na jedno z poniższej listy:

  • dla typu wodnego Vaporeon – Rainer;
  • dla typu elektrycznego Jolteon – Sparky;
  • dla typu ognistego Flareon – Pyro;
  • dla typu cienistego Umbreon – Tamao;
  • dla typu lodowego Glaceon – Rea;
  • dla typu liściastego Leafeon – Linnea;
  • dla typu psychicznego Espeon – Sakura;
  • dla typu wróżkowego Sylveon – Kira.

Sprawdź: Jakie są legendarne Pokemony w Pokemon GO — lista pokemonów oraz jak je złapać?

Po wprowadzeniu zmian zresetuj aplikację w celu zapisania nowych ustawień i możesz przystąpić do ewolucji. Niestety taki trik dostępny jest tylko jednorazowo, dlatego wybierz Pokemona Eevee o najwyższym poziomie CP, a uzyskasz silnego stworka.

Dlaczego takie imiona?

Nazwy dla ewolucyjnych typów Eevee nie są przypadkowe. Większość imion pochodzi od bohaterów serii anime Pokemon. W 40-stym odcinku trio trenerów – Sparky, Pyro i Rainer znani jako bracia Eevee tłumaczą Ashowi proces ewolucji Pokemona. W kolejnych odcinkach możesz zobaczyć również Sakurę i Tamao – dwie z pięciu sióstr Kimono. Ponadto niektóre z imion nawiązują do typów stworków, Rainer może kojarzyć się z deszczem, a Pyro z ogniem.

Alternatywne metody ewolucji Eevee:

Ewolucja Eevee bez zastosowania sztuczki ze zmianą imienia umożliwia zdobycie Vaporeona, Jolteona lub Flareona. Do otrzymania pozostałych typów Pokemonów – Umbreona, Glaceona, Leafeona, Espeona musisz wykorzystać alternatywne metody pozwalające zdobyć konkretny typ Eevee. Jak to zrobić?

Zobacz: Złap je wszystkie! Pokemon GO — poradnik oraz cenne wskazówki

Vaporeon, Jolteon, Flareon

Gracze, którzy chcą zdobyć trzy podstawowe ewolucyjne formy Eevee – Vaporeona, Jolteona i Flareona muszą liczyć na szczęście lub wykazać się cierpliwością. Po wykorzystaniu szansy ze zmianą imienia pozostaje tylko metoda ciągłych prób, ponieważ te Pokemony przypadają losowo i nie ma możliwości uzyskania konkretnego typu dzięki zastosowaniu tricków. Jedynym rozwiązaniem jest rozwijanie siły każdego ze złapanych Eevee i poddawanie go ewolucji. Na szczęście stworek często pojawia się w grze Pokemon GO, dlatego są duże szanse na to, że w końcu uda Ci się zdobyć wymarzony typ.

Vaporeon, Jolteon, Flareon
Źródło: youtube.com

Umbreon, Espeon

Ewolucja Eevee do Umbreona i Espeona jest możliwa, gdy Pokemona typu normalnego uczynisz swoim przyjacielem Buddy i przejdziesz z nim 10-kilometrowy spacer. Dodatkowo w jego ekwipunku powinny znaleźć się dwa cukierki. Następnie możesz przejść do ewolucji. Istotną kwestią jest również pora dnia. Jeśli w grze jest noc, są większe szanse na zyskanie Umbreona, natomiast za dnia pojawi się Espeon.

Umbreon, Espeon
Źródło: bulbapedia.bulbagarden.net

Leafeon, Glaceon

W Pokemon Go ewolucja Eevee do Leafeona i Glaceona wymaga użycia odpowiednich przedmiotów, tak zwanych wabików. Do zdobycia Pokemona typu liściastego potrzebny jest Mossy Lure, natomiast, aby otrzymać typ lodowy – Glacial Lure. Przedmioty te możesz zakupić w sklepie i następnie użyć podczas wizyty w PokeStopie. Aktywuj przynętę i przeprowadź ewolucję, wykorzystując przy tym 25 cukierków. Jeśli wszystko zadziała poprawnie, otrzymasz typ Eevee, na którym Ci zależy.

Leafeon, Glaceon
Źródło: newsfounded.com

Sylveon

Od maja 2021 roku w Pokemon GO możesz ewoluować Eevee do typu wróżkowego – Sylveon. Jeśli chcesz uzyskać taką wersję stworka, Eevee musi stać się Twoim Pokemonem Buddy, ale to nie wszystko. Warunkiem koniecznym do powodzenia ewolucji jest zebranie z przyjacielem 70 serc. Uzyskasz je dzięki wspólnym spacerom, karmieniu, robieniu zdjęć i głaskaniu Pokemona. Po spełnieniu tego warunku otrzymasz upragnionego, cukierkowego Sylveona.

Eevee poza tym, że jest uroczym Pokemonem, dzięki swoim ewolucjom może zapewnić Ci wygraną podczas pojedynków w PokeGymach. Zbierz wszystkie typy i korzystaj z ich unikalnych umiejętności!

54
10

Podziel się:

Komentarze (4)

Bardzo pomocne informacje, dziękuję z całego serca. Mam wszystkie ewolucje eevee ale kusi mnie do powtórek ewolucji eevee ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *