Halo Infinite - usunięta scena z gry

Rozrywka

31.12.2021 11:48

Halo Infinite – usunięta scena w plikach gry zapowiada sequel?

Gry Newsy
7
0
0
7
0

W plikach gry Halo Infinite znaleziono scenę, która pierwotnie miała pojawić się w napisach końcowych kampanii fabularnej. Materiał trafił do sieci i pozostawia wiele pytań.

Wiele interesujących rzeczy, które finalnie nie pojawiają się w rozgrywce, można znaleźć w plikach gry. Tak też jest w przypadku Halo Infinite. Dociekliwi posiadacze gry mogli odszukać 30-sekundową cutscenkę, która miała pojawić się w trakcie napisów końcowych kampanii fabularnej. Choć z jakiegoś powodu twórcy zrezygnowali z tego zamysłu, to materiał wraz trafił do sieci. Odkryciem podzielił się użytkownik YouTube’a o nicku Gamecheat13, udostępniając poniższe wideo:

Co ujawnia nam ten krótki fragment? Teoretycznie niewiele. W cutscence pokazany jest pilot, który zostaje obudzony przez komunikat z interkomu, po czym wchodzi Master Chief, aby także wysłuchać wiadomość. Nieznane źródło podaje, że statek został wykryty i oznaczony jako sojuszniczy pojazd. Scena kończy się na wymiennych spojrzeniach pilota i Master Chiefa. I choć odkryty materiał nie przekazuje nic konkretnego ani dynamicznego, to jednak pozostawia wiele pytań. Kim jest adresat przekazanego sygnału? Czy jest to jedna z istniejących postaci, czy może bohater, który nie został wcześniej pokazany? Jaki wpływ ma to zdarzenie na dalszą część fabuły?

Sprawdź też: Nowy Splinter Cell może przypominać Assassin’s Creed i Halo

W związku z pytaniami nasuwa się najważniejsze przypuszczenie: czy twórcy planują DLC lub osobny sequel Halo Infinite? W końcu scena ta nie została usunięta bez powodu. Być może miała otwierać fabułę na kolejny wątek wprowadzający nową postać do gry? A może po prostu okazała się zbędną i nic niewnoszącą do przygody intrygą, przez co postanowiono z niej zrezygnować. Tak czy inaczej, na dodatkową zawartość fabularną trzeba by było jeszcze trochę poczekać – dla przypomnienia gra oficjalnie została wydana dopiero niedawno, czyli 8 grudnia 2021 roku.

Wcześniej od 15 listopada udostępniona została otwarta wersja beta trybu multiplayer. Warto bowiem przypomnieć, że Halo Infinite to nie tylko gra z trybem fabularnym. W ramach free-to-play dostępny jest multiplayer oparty na rywalizacji, z czego dostępne są: Arena i Big Team Battle. Zwolennikiem jakiej rozgrywki jesteś – fabularnej czy multiplayer?

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *