ahsoka

Rozrywka

05.08.2022 09:13

Ahsoka – nowy serial z uniwersum Star Wars. Co o nim wiemy?

Filmy i seriale Star Wars
7
0
0
7
0

Disney idzie za ciosem: Ahsoka to kolejny serial ze świata Gwiezdnych wojen, który zadebiutuje na ekranach. Kiedy to nastąpi? Co o nim wiemy? Czego dotyczyć będzie fabuła? Na te pytania (i wiele więcej) odpowiedź znajdziesz w artykule.

Ahsoka – podstawowe informacje o serialu

Choć na samą produkcję będziemy musieli poczekać dłużej niż na Andora, to jednak fani Gwiezdnych wojen mają wiele powodów do bycia zadowolonymi. Chodzi o wiele różnych produkcji z tego uniwersum, które w 2022 i 2023 roku będą debiutować. Tym razem bohaterką omawianego show będzie Ahsoka Tano. Początkowo uparta nowicjuszka szybko została przemieniona przez Anakina Skywalkera w Rycerza Jedi, całkowicie oddanego sprawie. Fani wieszczyli jej koniec podczas pojedynku ze swoim mistrzem, jednak udało się jej przeżyć i zaznaczyć swój powrót w takich serialach jak Mandalorian, czy w jego spin-offie, czyli Księdze Boby Fetta.

Teraz przyszła pora na uhonorowanie tej postaci swoją własną produkcją. Serial Ahsoka jest właśnie w trakcie kręcenia. I choć tak wczesny etap produkcji sprawia, że nie dysponujemy pełnym spektrum informacji, to jednak wiemy o nim co nieco. Ahsoka planowany jest jako miniserial, który najprawdopodobniej będzie się składać z jednego sezonu. Nie oznacza to jednak tego, że sytuacja się nie zmieni. Znane są przypadki, gdy Disney odchodził od idei miniserialu, kontynuując opowieść wybranych produkcji, gdy te się mocno przyjęły. Czy tak będzie w przypadku Ahsoki? O tym przekonamy się wkrótce.

ahsoka
Ahsokę mogliśmy zobaczyć m.in. w drugim sezonie Mandaloriana

Kiedy premiera serialu Ahsoka?

Pod koniec 2021 roku producenci zakomunikowali, że proces produkcyjny rozpocznie się w pierwszej połowie nowego roku. Nie brakowało informacji, że będzie to marzec lub kwiecień, jednak przewidywania te okazały się nietrafione. Informacja na temat rozpoczęcia prac przy serialu Ahsoka pojawiła się 9 maja. To właśnie wtedy na oficjalnym koncie Disney Plus na Twitterze opublikowano poniższy post.

Wspominamy o tym nie bez powodu – około trzy miesiące, jakie upłynęły od rozpoczęcia prac przy serialu, sprawiają, że nie dysponujemy jeszcze nawet orientacyjną datą premiery. Wysoce nieprawdopodobne jest również to, aby Ahsoka pojawił się jeszcze w tym roku. Fani Star Wars jednak nie mogą narzekać na nieurodzaj produkcji: wszak na horyzoncie jawi się już wspomniany Andor, trzeci sezon Mandaloriana oraz Obi-Wan Kenobi. Z pewnością umilą Wam one oczekiwania. W momencie poznania daty premiery serialu niezwłocznie Was o niej powiadomimy.

Co wiemy o fabule serialu w świecie Gwiezdnych wojen?

Praktycznie wszystkie nadchodzące projekty ze świata Gwiezdnych wojen łączy jeden punkt wspólny – wysoki stopień utajnienia na temat szczegółów dotyczących fabuły. Ahsoka nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Nie oznacza to jednak, że nie możemy pokusić się o pewne przewidywania, oparte na biegu wydarzeń z tą bohaterką w drugim sezonie Mandaloriana. Jeżeli jeszcze go nie oglądaliście, sugerujemy pominięcie poniższego akapitu, gdyż będą w nim spoilery.

Natomiast jeżeli oglądaliście drugi sezon przygód Din Djarina i Grogu, wiecie, że po pokonaniu wspólnymi siłami Morgan Elsbeth ta wyjawiła informacje o lokalizacji Wielkiego Admirała Thrawna. Przy rozstaniu z Mandalorianem Ahsoka wyjawiła, że zamierza na niego zapolować. Najpewniej więc serial będzie opowiadał o biegu tych właśnie wydarzeń. Rzecz jasna możemy się mylić w naszych przewidywaniach, ale wszystko na to wskazuje.

Dawson
W tytułową rolę wcieli się aktorka Rosario Dawson | Źródło: vanityfair.com

Jeżeli oglądaliście serial animowany Star Wars: Rebelianci, to wiecie co nieco o losach Thrawna. Ashoka wierzy jednak, że ten żyje i chce go odnaleźć, aby położyć ostatecznie kres jego knuciu. Przy okazji być może w serialu zobaczymy także jednego z bohaterów Rebeliantów, czyli Ezrę Bridgera. W toku wydarzeń zaginął on razem z Thrawnem – sposobność na przywrócenie go do serii jest teraz bardzo dobra.

Ahsoka – obsada

Na chwilę obecną mamy kilka pewnych nazwisk, które pojawią się w produkcji. Wśród nich figurują m.in. Rosario Dawson, która wcieli się w rolę tytułowej Ahsoki Tano. Zadebiutowała w niej w drugim sezonie Mandaloriana, następnie pojawiła się w Księdze Boby Fetta. Była więc pewnym wyborem do odtworzenia roli głównej bohaterki – zostało to ogłoszone już w grudniu 2020 roku, w momencie opublikowania planów związanych z nowym serialem. Oprócz niej w produkcji pojawi się jeszcze Natasha Liu Bordizzo (jako Sabine Wren, znana z Rebeliantów młoda mandaloriańska wojowniczka) oraz Hayden Christensen jako Anakin, czyli mentor Ahsoki.

Sprawdź też: Star Wars Jedi: Ocalały – kiedy premiera? Trailer i najważniejsze informacje

Oprócz wyżej wymienionej trójki, która będzie grać pierwsze skrzypce w show, wiadomo jest również o obecności Mary Elizabeth Winstead oraz Ivanny Sakhno, choć role, w które mają się wcielić obie aktorki, pozostają tajemnicą. Dodajmy do tego jeszcze Raya Stevensona, który ma wcielić się w któregoś ze szwarccharakterów. Być może chodzi o Thrawna, jednak nie zostało to potwierdzone. Ten raczej na pewno pojawi się w serialu, razem z kilkoma innymi bohaterami znanymi z Rebeliantów (jak Chopper czy Ezra)

Czy dostępny jest już trailer tej produkcji?

Na to jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie. Oprócz nagrania, które zostało udostępnione wąskiej grupie podczas Star Wars Celebration w Anaheim, żaden materiał nie został jeszcze zaprezentowany. Choć samo nagranie zostało pokazane nielicznym, po pewnym czasie wypłynęły informacje, że Ahsoka będzie miała liczne nawiązania do serialu Rebelianci. M.in. potwierdzono obecność kilku istotnych bohaterów znanych z tej produkcji. Wszelkie szczegóły dotyczące fabuły pozostają jednak skrzętnie ukryte. W momencie udostępnienia trailera uzupełnimy ten artykuł o niego.

ahsoka, thrawn, ezra
Ahsoka, Wielki Admirał Thrawn i Ezra Bridger – te trzy postacie mogą odegrać główne role w nadchodzącym serialu | Źródło: lucasfilm.com

Kto odpowiada za produkcję serialu?

O to, w czyich rękach znajduje się produkcja serialu Ahsoka, możecie być spokojni. Posadę showrunnera (oraz scenarzysty) piastuje Dave Filoni, prawdziwy weteran produkcji ze świata Gwiezdnych wojen. Filoni udzielał się przy takich tytułach jak Wojny klonów, Mandalorian czy wspomniani Rebelianci, którzy są jego dziełem. Poza nim w procesie produkcyjnym udzielają się także takie osobistości jak Jon Favreau (Mandalorian, Księga Boby Fetta) oraz Kathleen Kennedy. Ta pani pełniła funkcję producentki (także wykonawczej) przy siedmiu różnych filmach i serialach Star Wars, a w ramach ciekawostki była także producentką E.T.!

Jak sami widzicie, Ahsoka jest w jak najlepszych rękach. Czy szykuje się nam fenomen na miarę Mandaloriana? Przekonamy się o tym już wkrótce, jednak szanse są duże. Macie spore oczekiwania związane z Ahsoką? Koniecznie dajcie nam znać!

Sprawdź też: Chronologia filmowa Gwiezdnych Wojen – jak oglądać Gwiezdne Wojny?

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *