Rozrywka

03.08.2022 09:17

Serial Andor – co wiemy o produkcji do tej pory?

Filmy i seriale Star Wars
6
0
0
6
0

Andor to kolejny serial z uniwersum Gwiezdnych Wojen, który pojawi się już wkrótce. Fani z pewnością mogą zacierać ręce. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o premierze, fabule, obsadzie i innych kwestiach – trafiłeś w dobre miejsce.

Premiera serialu Andor – gdzie go obejrzymy?

Obecnie prawa do marki znajdują się w rękach Disneya, stąd też nie będzie zaskoczeniem, że produkcja będzie emitowana na platformie Disney Plus. Serwis ten jest dostępny w naszym kraju, zatem wszyscy fani tego uniwersum mieszkający nad Wisłą będą mogli obejrzeć serial już wkrótce. Kiedy dokładnie?

Data premiery uległa w ostatnich dniach przesunięciu. Docelowo Andor miał pojawić się 31 sierpnia tego roku, jednak Disney zdecydował się na inną datę, niezbyt odległą od tej powyżej wspomnianej. Produkcja pojawi się zatem w serwisie już 21 września 2022 roku. Początkowo zadebiutować mają trzy pierwsze odcinki, następnie serial będzie miał premierę każdego kolejnego co tydzień w środę – to akurat standardowy schemat emisji odcinków na tej platformie streamingowej.

andor
Diego Luna ponownie wcieli się w rolę Cassiana Andora | Źródło: materiały prasowe

Pierwszy sezon składać się będzie z 12 odcinków, zatem emisja powinna skończyć się w listopadzie. Co to oznacza? Otóż będzie to naprawdę dobry czas dla fanów Star Wars – biorąc pod uwagę premierę innych seriali z tego uniwersum (jak choćby drugi sezon Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja), być może równolegle będzie pojawiać się więcej niż jedna produkcja.

Fabuła nowego serialu w uniwersum Star Wars

Co w przypadku, gdy nigdy wcześniej nie słyszeliśmy o Andorze? Wyjaśniamy, że produkcja skupiać się będzie na tytułowej postaci Cassian Andora, który jest kapitanem Sojuszu Rebeliantów. Postać ta znana jest m.in. z filmu Łotr 1, gdzie pokazana była jako dosyć brutalny i wybuchowy charakter. Fabularnym celem serialu Andor jest pokazanie początków Sojuszu oraz samej drogi, jaką przeszedł Andor. Spodziewać się zatem można przedstawienia jego trudnej przeszłości, która niewątpliwie pełna była zdrad i strat wśród najbliższych Cassiana.

andor Stellan Skarsgård
Wielkich nazwisk z pewnością nie zabraknie w tej produkcji – na zdjęciu Stellan Skarsgård, weteran kina | Źródło: materiały prasowe

Andor będzie więc prequelem Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, skupiając się na wczesnych losach rebelii i samego Andora. Przypuszczam również, że produkcję ma cechować dosyć ciężki klimat i obfitować będzie w wątki szpiegowskie, infiltracje baz imperialnych etc. Co ciekawe, do tej pory w zwiastunach nie pokazano żadnych nawiązań do Mocy oraz Jedi i ich mieczy świetlnych. Andor będzie zatem produkcją, która odchodzi od kanonicznych wręcz elementów Gwiezdnych Wojen, choć nie można całkowicie wykluczyć ewentualności, że te w serialu się pojawią.

Chronologia Star Wars – dowiedz się w jakiej kolejności oglądać filmy SW

Zobacz zwiastun serialu Andor

Pierwszy zwiastun produkcji został wydany 26 maja tego roku i prezentujemy go poniżej. Jak widzicie sami, nareszcie doczekaliśmy się produkcji ze świata Star Wars, której akcja nie dzieje się tylko na pustyni. Mówiąc jednak poważnie, szykuje się kawał dobrego kina akcji – sam trailer jest naprawdę interesujący. Inna nowością jest brak ikonicznych postaci z uniwersum – te mogą się rzecz jasna pojawić, jednak twórcy muszą być pewni swego i wierzą, że produkcja obroni się sama. Andor, z uwagi na swój specyficzny klimat, będzie miał z pewnością ograniczone wątki humorystyczne do minimum.

O produkcji zrobiło się znowu głośno 1 sierpnia, gdy oprócz ogłoszenia przesunięcia daty premiery Disney na osłodę opublikował drugi zwiastun produkcji, który możecie obejrzeć poniżej. Daje on nam wgląd w obsadę, która pojawi się w produkcji, jednak o tej kwestii więcej w osobnym akapicie.

Obsada – kogo zobaczymy w produkcji?

Choć na chwilę obecną wiemy, że w produkcji pojawi się wiele głośnych nazwisk, z racji wdrożenia nowych bohaterów do uniwersum nie dysponujemy dużą ilością informacji na ich temat. To skutki filozofii Disneya, który nie chce opierać nowych produkcji jedynie na największych postaciach ze Star Wars. Zamiast tego amerykańska korporacja wdraża nowych bohaterów, chcąc wykreować niejako własną, autorską wizję swoich nowych dzieł. Zatem kogo zobaczymy w serialu Andor?

Sprawdź też: Kim jest Baby Yoda? Informacje o gwieździe serialu The Mandalorian

Otóż zobaczymy kilka powrotów z Łotra 1, wśród nich m.in. główny bohater, czyli Cassian Andor (Diego Luna), Saw Gerrera (Forest Whitaker), senator Mon Mothma (Genevieve O’Reilly). To jednak zdecydowanie nie wszyscy, których zobaczymy. Oprócz nich pojawią się również tacy aktorzy jak:

  • Stellan Skarsgård,
  • Anton Valensi,
  • Alex Ferms,
  • Adria Arjona,
  • Denise Gough,
  • Fiona Shaw.
walka
Walki w kosmosie? Tych nie zabraknie, wszak to Gwiezdne Wojny | Źródło: materiały prasowe

Jednak na szczegóły ról, w które wcielą się wyżej wymienieni artyści, będziemy musieli zaczekać. Co jednak z robotem, który towarzyszył Andorowi w Łotrze 1? K-2SO, bo o nim mowa, nie pojawi się w produkcji – przynajmniej w jej pierwszym sezonie. Potwierdził to sam Alan Tudyk, aktor, który użyczał mu swojego głosu.

Andor – czy producenci planują kolejne sezony?

Warto wspomnieć o tym, że Disney mocno wierzy w nowy serial. I to na tyle, że już podjęto decyzję o nakręceniu drugiego sezonu. Niezależnie od tego, jak przyjmie się ta produkcja, ten ma i tak powstać. Sezon drugi, podobnie jak pierwszy, ma składać się również z 12 odcinków. Prace nad nim mają się rozpocząć krótko po emisji ostatniego odcinka pierwszego sezonu, co nastąpi na jesieni. W drugim sezonie mamy zobaczyć dalsze losy Cassiana i postępy Rebelii oraz nowych bohaterów – według doniesień wśród nich pojawi się również K-2SO.

Sprawdź też: LEGO Star Wars: Skywalker Saga – recenzja gry. Klocki, których szukaliśmy!

Fani świata wykreowanego przez George’a Lucasa z pewnością nie mają powodów do narzekań. Nie tylko w tym roku, ale również w 2023 mają pojawić się nowe produkcje Star Wars. Jest więc na co czekać – a sam Andor już jawi się na horyzoncie! Czekacie na tę produkcję? Dajcie znać w komentarzach, o swoich odczuciach.

Źródło obrazu głównego: materiały prasowe

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.