Avatar: Legenda Aanga na Netflixie

Rozrywka

06.12.2023 13:29

Avatar: Legenda Aanga – serial na Netflixie. Kiedy premiera?

Filmy i seriale
4
0
0
4
0

Avatar: Legenda Aanga to tytuł znany przede wszystkim jako serial animowany emitowany w latach 2005-2008. Po latach na platformie Netflix pojawi się całkiem nowy aktorski serial. Czy jest na co czekać? Wszystkie istotne informacje znajdziesz poniżej!

Mimo iż Avatar: Legenda Aanga, to serial animowany, który skończył się w 2008 roku, tak do dzisiaj budzi on duże zainteresowanie wśród fanów gatunku animacji fantasy z licznymi przygodami. Na tyle, że już niedługo ukaże się najnowsza produkcja na Netflixie – również serial, ale tym razem z prawdziwymi aktorami. Będzie on miał jednak tytuł Awatar: Ostatni władca wiatru. Zwiastun możesz zobaczyć już teraz. A co jeszcze wiadomo o nadciągającej serii?

Avatar: Legenda Aanga – zwiastun i data premiery serialu Netflix

Awatar: Ostatni władca wiatru, zgodnie z zapowiedziami producentów, ma być autentyczną adaptacją serialu animowanego Avatar: Legenda Aanga. W związku z tym możemy spodziewać się, że będzie to głównie przełożona historia, z tą różnicą, że zamiast animacji zobaczymy prawdziwych aktorów. Zwiastun w sieci dostępny jest od 9 listopada i daje on duże nadzieje, że jest na co czekać. Możemy tam zobaczyć kilka postaci znanych z animacji, w tym nawet lemura Momo i wielkiego latającego bizona Appę, który robi wrażenie.

Jeszcze do niedawna nie była znana dokładna data premiery Awatar: Ostatni władca wiatru. We wrześniu pojawiły się spekulacje na Twitterze profilu „Avatar News”, że serial zadebiutuje w lutym 2024 roku, jednak nie była to oficjalna informacja. Trailer rozwiał wszelkie wątpliwości, ponieważ wskazuje on dokładną datę: 22 lutego 2024 rok. W związku z tym premiera Legendy Aanga w nowej odsłonie jest już naprawdę blisko!

Wcześniej, w czerwcu, ciekawość fanów została wzbudzona krótką zapowiedzią i zestawem oficjalnych zdjęć. Co jeszcze wiadomo o nadchodzącym serialu? W Awatar: Ostatni władca wiatru zobaczymy takie nazwiska jak Gordon Cormier w roli Aanga, Kiawentiio Tarbell jako Katara, Ian Ousley wcielający się w Sokkę oraz Dallas Liu grający Zuko. Poza nimi w serialu wystąpią również Elizabeth Yu, Yvonne Chapman, a także Casey Camp-Horinek. Jak na razie jedyną dość niepokojącą informacją jest to, że twórcy pierwotnej animacji zdecydowali się nie brać udziału w realizacji tej serii.

Avatar: Legenda Aanga – fabuła i bohaterowie

Avatar: Legenda Aanga, który był emitowany na Nickelodeon, to jeden z popularniejszych i najlepiej ocenianych seriali animowanych XXI wieku. Mimo to jest wiele osób, które dopiero wraz z najnowszą produkcją Netflixa poznają losy młodego Aanga. Warto zatem pokrótce streścić, o czym jest ta historia.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Avatar: Legenda Aanga opowiada o młodym Aangu, ostatnim ocalałym magu powietrza w świecie, gdzie cztery narody – Wody, Ziemi, Powietrza i Ognia – mają zdolność kontrolowania swoich żywiołów. Aang, będąc Awatarem, ma moc panowania nad wszystkimi czterema żywiołami i jest zobowiązany utrzymywać równowagę i zakończyć stuletnią wojnę.

Sprawdź też: Dragon Ball Super: Super Hero – recenzja filmu. Kamehameha Gohana

Główną osią fabularną jest konflikt między agresywnym Narodem Ognia, który dąży do dominacji nad światem, a innymi narodami. Aang, wraz ze swoimi przyjaciółmi, musi nauczyć się kontrolować wszystkie żywioły i pokonać Władcę Ognia, aby przywrócić harmonię i pokój w świecie. Serial łączy elementy akcji, przygody, a także głębokie przesłania dotyczące przyjaźni, odpowiedzialności i duchowego wzrostu.

W serialu „Awatar: Ostatni władca wiatru” w rolę Katary wcieli się 17-letnia Kiawentiio | Źródło: netflix.com

Oczywiście w tej historii przewija się wielu bohaterów. Do najważniejszych postaci w Avatarze: Legendzie Aanga należą:

  • Aang – 12-letni, energiczny, ostatni przedstawiciel swojego ludu i tytułowy Awatar. Jego zadaniem jest nauczyć się kontrolować wszystkie cztery żywioły, a także to, aby przywrócić równowagę świata. Mimo to pozostaje skory do zabaw i wygłupów.
  • Katara – ostatni mag wody z Południowego Plemienia Wody. Ma 14 lat i jest towarzyszką Aanga. Odznacza się wielką empatią i umiejętnością leczenia.
  • Sokka – brat Katary, sprytny i zręczny w walce. Znany z humoru i strategicznego myślenia. Jako jedyny z drużyny Awatara potrafi czytać mapy.
  • Zuko – książę Narodu Ognia, antagonista, którego celem jest schwytanie Aanga. Postać ta przechodzi znaczną ewolucję, pokazując wewnętrzne konflikty i dążenie do honoru.
  • Iroh – Wujek Zuko, były generał Narodu Ognia. Mędrzec, który oferuje życiową mądrość i wsparcie Zuko, a także jest mistrzem magii ognia. Zwany jest także „Smokiem Zachodu”.
  • Toph Beifong – Buntownicza i niezależna mistrzyni magii ziemi, która dołącza do grupy Aanga. Mimo że jest niewidoma, jest zdolna do „widzenia” poprzez wibracje ziemi.
  • Azula – 14-letnia siostra Zuko. Jest bezwzględna i ambitna. Mag ognia ze zdolnością wytwarzania błyskawic.
  • Suki – Liderka Wojowniczych Kyoshi, biegła w sztukach walki i strategicznym myśleniu. Zaprzyjaźnia się z grupą Aanga i ma bliską relację z Sokką.
  • Appa – latający bizon Aanga. Appa jest lojalny i odważny, odgrywając kluczową rolę w podróżach bohaterów.
  • Momo – latający lemur, towarzysz Aanga. Jego ciekawość i figlarność często wprowadzają lekkość do poważniejszych momentów serialu.
Już same charakteryzacje aktorów dobrze oddają klimat historii młodego Aanga | Źródło: netflix.com

Sprawdź też: Oglądaj anime online – jakie portale mają najlepszy wybór?

Avatar: Legenda Aanga – popularny serial animowany i mniej udany film

Jak zostało niejednokrotnie wspomniane, Avatar: Legenda Aanga jest wręcz kultowym serialem animowanym. Warto dodać, że zdobył nawet nagrodę Emmy, a także aż 5 statuetek Annie (Międzynarodowego Stowarzyszenia Twórców Filmu Animowanego). Seria ma 3 sezony, a łącznie daje nam to 61 odcinków. Jeśli chcesz nadrobić oglądanie animacji przed premierą Awatar: Ostatni władca wiatru, to możesz to zrobić bez problemu, ponieważ całość dostępna jest na Netflixie.

Sprawdź też: Studio Ghibli – najpopularniejsze wyprodukowane filmy animowane

To jeszcze nie wszystko, ponieważ sukces Avatara: Legendy Aanga sprawiła, że w 2012-2014 pojawił się sequel pt. Legenda Korry. Opowiada on o nowym Awatarze, a akcja toczy się 70 lat po wydarzeniach z pierwotnego serialu. Choć kontynuacja nie była już aż tak popularna, tak jednak powstały aż 4 sezony o łącznej liczbie 52 odcinków. Legenda Korry również jest dostępna do obejrzenia na Netflixie.

Wolisz seriale z prawdziwymi aktorami, czy jednak chętniej pozostajesz przy produkcjach animowanych? | Źródło: netflix.com

Przygotowując się na najnowszy serial Netflixa, nie sposób nie wspomnieć o tym, że próba przełożenia animacji na prawdziwych aktorów odbyła się już wcześniej w 2010 roku. Niestety była to kompletna porażka. Mowa o filmie Ostatni władca wiatru, który był bardzo mocno krytykowany za nieudolne starania odwzorowania serialu Avatar: Legenda Aanga. Potwierdzeniem tego jest fakt, że film dostał aż 5 Złotych Malin – za najgorszy film, najgorszego aktora drugoplanowego, najgorszego reżysera, najgorszy scenariusz i największe, dla oczu widza, nadużycie technologii 3D.

Miejmy nadzieję, że dla osób odpowiedzialnych za serial Awatar: Ostatni władca wiatru, całkowita klapa filmu będzie przestrogą, aby nie popełnić podobnych błędów. Zwiastun zapowiada się dobrze, więc pozostańmy optymistami, że najnowsza seria dorówna pierwotnemu serialowi animowanemu. Czy oglądałeś wcześniej Avatar: Legenda Aanga? Czekasz na premierę nowego serialu? Podziel się wrażeniami w komentarzach!

Sprawdź też: Netflix – cennik usługi. Ile kosztują pakiety?

Źródło zdjęcia głównego: netflix.com

morele w google news
4
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *