najlepsze rozszerzenia do chrome

Poradniki

06.07.2022 11:27

Rozszerzenia do Chrome – sprawdź najlepsze wtyczki do przeglądarki!

Online Programy i aplikacje
18
0
0
18
0

Wtyczki do Chrome potrafią odmienić sposób, w jaki korzystasz z Internetu. Z ich pomocą wyłączysz reklamy, zapiszesz strony do późniejszego przeczytania czy znajdziesz kupony zniżkowe. Jakie rozszerzenia do Chrome zasługują na uwagę i dlaczego warto je przetestować?

Rozszerzenia do Chrome – co to dokładnie jest?

Google Chrome to często wybierana przeglądarka internetowa, oferująca czytelny i łatwy w obsłudze interfejs, dobrą wydajność oraz zgodność z najnowszymi technologiami, wykorzystywanymi do konstrukcji stron. Posiada również wbudowaną przeglądarkę plików PDF, a także udostępnia użytkownikowi szereg interesujących opcji testowych. Jednak wielu użytkowników za największą siłę Google Chrome uważa udostępniane przez nią rozszerzenia.

Rozszerzenia do Chrome są stworzone po to, by ułatwić korzystanie z sieci. Wpływają one na sposób wyświetlania stron, na przykład wyłączając na nich obrazki albo upraszczając szatę graficzną dla poprawy czytelności. Mogą też przechowywać hasła, notatki lub zapisane na później strony, sprawdzać pisownię, a nawet nagrywać filmy z zawartością Twojego ekranu oraz narracją.

Jak dodać rozszerzenie do Chrome – krótka instrukcja z ustawieniami wtyczek w przeglądarce

Chrome Web Store zapewnia dostęp do wielu wtyczek, które oferuje biblioteka Google, a oceny użytkowników pozwalają na zdobycie informacji dot. funkcjonowania oraz użyteczności danego rozszerzenia. Z tego miejsca możesz pobrać wtyczkę dopasowaną do Twoich potrzeb i dodać ją do swojej przeglądarki. Wystarczy wpisać adres „chrome.google.com”, co automatycznie przeniesie Cię na główną stronę sklepu. Na bazie Twoich wcześniejszych wyborów i aktywności w Internecie podpowiada ona aplikacje, które mogą Cię zainteresować.

Rozszerzenia do Chrome - AdBlock
AdBlock to jedna z najpopularniejszych wtyczek do Chrome

Wszystkie dostępne wtyczki podzielono na liczne kategorie, od służących zarządzaniu zdjęciami, przez informacje sportowe, przydatne narzędzia dla blogerów aż po rozwiązania programistyczne. Po przejściu na kartę wybranego rozszerzenia, na prawo od jego nazwy zobaczysz duży niebieski przycisk „Dodaj do Chrome”. Instalację potwierdzasz jeszcze w wyskakującym okienku. Czasami, aby móc korzystać ze wtyczki konieczne będzie zrestartowanie przeglądarki. Wszystkie aktywne rozszerzenia dostępne są na prawo od paska adresu.

Najlepsze dodatki do Google Chrome – jakie są najpopularniejsze i ułatwiają przeglądanie internetu?

Rozszerzenia do Chrome w większości są darmowe, ewentualnie oferują dodatkowe zaawansowane opcje za niedużą opłatą. Jeżeli którekolwiek aplikacje Chrome Cię interesują, po prostu je pobierz i przetestuj, w ten sposób znajdziesz wtyczki, które są najodpowiedniejsze dla Ciebie. Poniżej znajdziesz listę dodatków Chrome, które warto przetestować.

Sprawdź też: Przeglądarki internetowe w 2022 – jaką przeglądarkę wybrać?

Najlepsze rozszerzenia do Chrome: Adblock Plus

Adblock Plus to jedna z najpopularniejszych wtyczek Chrome, jej zadaniem jest blokowanie pojawiających się w przeglądarce reklam. Pozwala wyłączyć wszystkie lub wybrane okienka reklamowe na danej stronie internetowej. Dzięki polskiej wersji językowej nie sprawia żadnych trudności w obsłudze, mimo zaawansowanych funkcjonalności. Oferuje również proste statystyki podsumowujące jej działanie.

Najlepsze rozszerzenia do Chrome: Chrome Remote Desktop

Chrome Remote Desktop to wtyczka przeznaczona dla osób, korzystających na zmianę z kilku komputerów. Pozwala ona uzyskać bezpieczny dostęp do ich zasobów i programów, dzięki czemu skopiujesz pliki z jednego urządzenia na drugie, albo będąc poza biurem, uruchomisz program na służbowym sprzęcie w pracy. Współpracuje dodatkowo z mobilną aplikacją Pulpit zdalny oferującą te same możliwości z poziomu tabletu lub smartfonu. Do autoryzacji połączenia, oba urządzenia muszą być zalogowane na koncie Google.

Chrome remote desktop
Chrome Remote Desktop to ciekawe rozszerzenie do Chrome, które warto posiadać

Najlepsze rozszerzenia do Chrome: LanguageTool

Spośród wielu aplikacji służących do kontroli tego, co piszesz w okienkach przeglądarki, czy to w aplikacji mailowej, czy na portalach społecznościowych, zdecydowanie wyróżnia się LanguageTool. Już w darmowej wersji oferuje on sprawdzanie ortografii, interpunkcji oraz stylu Twoich tekstów. Działa również z dokumentami Google i innymi biurowymi rozwiązaniami online. 

Najlepsze rozszerzenia do Chrome: Evernote Web Clipper

W celu uporządkowania swoich notatek czy dokumentów warto skorzystać z aplikacji Evernote Web Clipper. Dzięki niej zachowasz całe strony internetowe lub ich fragmenty, podkreślisz najważniejsze zdania w tekście i wyeksportujesz je do podręcznych notatek. Wtyczka pozwala uporządkować nawet bardzo skomplikowany research.

rozszerzenia do Chrome
Rozszerzenia do Chrome nie byłyby kompletne, gdyby nie Evernote

Najlepsze rozszerzenia do Chrome: Privacy Badger

Privacy Badger to wtyczka, która blokuje śledzące skrypty i wskazuje, w jakim stopniu zagrażają Twojej prywatności w sieci. Dzięki temu zapewnia użytkownikowi ochronę m.in. przed superciastkami lub innymi metodami identyfikacji użytkowników przeglądarek. Warte dodanie jest, że rozszerzenie nie blokuje stron, ale niepożądane mechanizmy śledzące.

Najlepsze rozszerzenia do Chrome: HabitLab

HabitLab to doskonałe rozwiązanie dla osób gonionych przez deadline’y, albo po prostu chcących zwiększyć swoją produktywność w pracy z komputerem. Pozwala on ustalić dzienne limity czasowe dla poszczególnych stron internetowych. Jeżeli więc, zamiast pracować, spędzasz kolejną godzinę przeglądając media społecznościowe lub oglądając filmy na YouTube – HabitLab dyskretnie da Ci o tym znać, przypominając o innych obowiązkach. Potrafi on nawet wstrzymać odtwarzanie multimediów.

Sprawdź też: DuckDuckGo – nowa prywatna przeglądarka. Kaczka broni Twoich danych!

Najlepsze rozszerzenia do Chrome: Panic Button

Panic Button to niewielka wtyczka będąca adaptacją rozwiązania znanego z klasycznych gier komputerowych. Jedno kliknięcie ikony powoduje natychmiastowe ukrycie wszystkich otwartych kart Chrome. Pozwala więc zachować prywatność w pracy bądź ukryć przed domownikami poszukiwanie prezentów i celów wakacyjnych wyjazdów. Kolejne kliknięcie przywraca karty. Istnieje również możliwość zabezpieczenia dodatku hasłem, co pozwoli uniknąć ciekawskich spojrzeń, gdy odchodzisz od komputera.

Najlepsze rozszerzenia do Chrome: Picture-in-Picture Extension

Picture-in-Picture Extension to wtyczka autorstwa Google, która przenosi oglądane przez Ciebie filmy z karty Chrome na pływające okienko o dowolnie regulowanym rozmiarze. Dzięki temu dodatkowi możesz jednocześnie pracować bądź przeglądać Internet i oglądać np. tutorial na YouTube lub ulubiony serial. Pływające okienko zawsze pozostaje na wierzchu, więc nie musisz się martwić, że coś przegapisz przy przełączaniu kart lub okien programów.

Najlepsze rozszerzenia do Chrome: Smallpdf

Smallpdf to wtyczka pozwalająca na na obsługiwanie dokumentów PDF. Dzięki niej możemy edytować, scalać, dzielić a także poddawać kompresji wybrane pliki. Nie zabrakło także funkcji konwersji z PDF do Word, Excela czy PPT. Często musimy coś zmienić w dokumentacji, a takie rozszerzenie rozwiązuje wszystkie nasze problemy. Zdecydowanie warto mieć taką wtyczkę w swojej przeglądarce.

smallpdf
Smallpdf będzie świetnym pomocnikiem podczas Twojej pracy

Dzięki rozszerzeniom do Chrome możesz usprawnić swoje codzienne obowiązki. LanguageTool docenisz, chcąc zadbać o poprawność językową w przygotowywanych przez siebie tekstach. Privacy Badger to dobry wybór dla tych, którym zależy na ochronie swojej prywatności w sieci, a Evernote Web Clipper ułatwi przygotowywanie i uporządkowanie notatek.

Sprawdź też: Dinozaur Google, czyli gra offline w Google Chrome – wszystko o najlepszej grze, gdy brakuje internetu

Dzięki bibliotece Chrome Web Store na pewno znajdziesz narzędzia dopasowane do Twoich potrzeb. A czy Ty posiadasz jakieś rozszerzenia do Chrome? Podziel się opinią w komentarzach.

18
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *