ile kosztuje iphone grafika główna poradnika

Poradniki

29.11.2023 12:28

lle kosztuje iPhone? Jak wycenić smartfon Apple w skupie?

Telefony i tablety
2
0
0
2
0

Masz zamiar kupić iPhone’a lub go sprzedać? Sprawdź ceny najnowszych modeli smartfonów iPhone, ile kosztuje wymiana baterii w tych telefonach oraz w jaki sposób wycenić własny model w razie sprzedaży. Generalnie o tym, na co musisz zwrócić uwagę.

Ile kosztuje iPhone od Apple?

 • iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max – od 5999 zł
 • iPhone 15 i iPhone 15 Plus – od 4699 zł
 • iPhone 14 i iPhone 14 Plus – od 4099 zł
 • iPhone 13 – od 3499 zł
 • iPhone SE – od 2499 zł
-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Sprawdź też: Najtańszy iPhone w 2023 – jaki wybrać?

Jak właściwie wycenić swojego iPhone’a w skupie?

Sprzedając jakikolwiek smartfon, nie tylko iPhone’a, trzeba przygotować się na otrzymanie ceny niższej od ceny zakupu (nawet jeśli telefon jest względnie nowy). Niektóre modele telefonów sprzedają się lepiej, niektóre gorzej, co też może mieć kolosalny wpływ na wycenę. Zaletą iPhone’ów jest akurat ich powolnie spadająca wartość. Jednak przy skupie iPhone’a należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników.

ciemna obudowa smartfona apple iphone
Im ładniejszy, tym korzystniej – pokrótce pisząc

Co ma wpływ na to, ile kosztuje iPhone?

 • Pojemność pamięci telefonu – modele poniżej 128 GB pamięci nie cieszą się dużym zainteresowaniem, głównie z uwagi na brak slotu karty pamięci i niechęć użytkowników do korzystania z Applowskiej chmury.
 • Stan techniczny – to, czy iPhone działa normalnie, ma sprawny wyświetlacz (a to jednak najistotniejsza część urządzenia) oraz aparat i czy telefon nigdy nie został zamoczony lub nie miał wymienianych części.
 • Stan wizualny – pęknięcia, uszczerbki czy rysy na obudowie mają wpływ na wycenę, a cech zużycia potencjalni kupcy uważnie pilnują.
 • Kondycja baterii – jeden z najważniejszych czynników wpływających na cenę. Bateria na poziomie 80% to tak naprawdę bateria serwisowa, czyli do wymiany.

Wymiana baterii w iPhonie może okazać się konieczna już po 2 latach użytkowania. Jeżeli nie zrobimy tego na własną rękę, trzeba liczyć się z niższą wyceną przy skupie. Modele iPhone’ów od iPhone’a 11 wzwyż mogą wymagać bardziej doświadczonego lub autoryzowanego serwisu do wymiany baterii. Jeśli model Twojego iPhone’a jest starszy, istnieje szansa, że wycena pominie koszt robocizny u serwisanta w punkcie skupującym telefony.

Sprawdź też: Początki iPhone’ów — pierwszy iPhone, historia i wpływ na rynek urządzeń mobilnych

Ponadto warto mieć jakieś akcesoria do zestawu – skupujący przychylniej patrzą na iPhone’y z pudełkiem i kablem ładującym. Jeżeli telefon jest nowy, nie z sieci i nadal na gwarancji, to dowód zakupu jest nie byle jaką kartą przetargową! A właśnie, jeżeli smartfon, który posiadasz był wzięty na raty, to nie kłopocz się jego sprzedażą. Telefon prawdopodobnie posiada blokadę IMEI do momentu spłacenia zobowiązania – takie urządzenia nie interesują skupujących. Nikt tak naprawdę nie ma prawa sprzedać takiego sprzętu. Prawnie przy takim zobowiązaniu właścicielem jest sieć udzielająca rat, Ty pozostajesz wyłącznie użytkownikiem.

Czy skup przyjmie uszkodzonego iPhone’a?

O to należy indywidualnie zapytać punktu skupu. Niestety, jeżeli uszkodzeniu uległ wyświetlacz, nie oczekuj, że otrzymasz za iPhone’a dużo pieniędzy. W najlepszym wypadku będzie on wart kilkaset złotych, jeśli w ogóle punkt będzie nim zainteresowany. To samo tyczy się zablokowanych urządzeń, bo blokady po połączeniu z iCloudem, do którego danych logowania nie pamiętamy, już nie zdejmiemy.

Sprawdź też: Zablokowany iPhone – jak go odblokować? Instrukcja krok po kroku

Dla skupujących niemal zawsze wiąże się to z inwestycją

Aby punkt skupu iPhone’ów mógł odsprzedać Twój telefon swojemu klientowi, wcześniej musi w niego zainwestować, aby stał się atrakcyjny. Wprawdzie sama klasa sprzętu wzbudza zainteresowanie, lecz kondycja baterii poniżej 80% może skutecznie zniechęcać. Z wydajnością baterii w iPhone’ach każdy wie jak jest – a co dopiero w momencie, kiedy taka bateria nadaje się tylko do wymiany.

proces wymiany baterii w telefonie na serwisie
Wymiana baterii w urządzeniu z pozoru wydaje się prosta, ale nigdy nie wiadomo, co dodatkowo się napotka

Koszt wymiany baterii w iPhonie

 • iPhone 14 – około 590 zł
 • iPhone 13/12/11/XS/XR/X – około 480 zł
 • iPhone 8/7/SE  – około 380 zł

Ceny wymiany baterii w iPhonie są uśrednione i pochodzą z wyceny autoryzowanych serwisów Apple’a. Miej na uwadze, że chociaż istnieje możliwość wymiany baterii w nieautoryzowanym serwisie, to nie masz pewności co do pochodzenia takiej baterii. Przy tego typu wymianie jednak możesz liczyć na jakąś oszczędność. Odpowiedzialność za taką decyzję spada na Ciebie.

Pamiętaj, że iPhone nie może być uszkodzony przed wymianą baterii. Ewentualne uszkodzenia wyświetlacza lub obudowy mogą być problematyczne dla serwisanta, bo mogą też ulec dodatkowemu zniszczeniu i wymagać całkowitej wymiany. To oczywiście wiąże się z kolejnymi kosztami.

Już wiesz, ile kosztuje iPhone i z czym wiąże się cena

Chociaż iPhone’y same w sobie należą do wyższej półki cenowej, to dla wielu z użytkowników smartfonów są telefonami nie do zastąpienia. Dobra wiadomość jest taka, że zakup takiego smartfona dla samego użytkownika też jest swego rodzaju inwestycją. Przy wyjściu kolejnego modelu możesz odsprzedać obecnie posiadany za nie tak złe pieniądze, które przydadzą się przy kolejnym zakupie w rodzinie Apple’a.

Sprawdź też: Apple Arcade – co to jest i ile kosztuje? Najlepsze gry na iPhone

morele w google news
2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *