xiaomi mi 11t

Technologia

08.11.2021 14:28

Xiaomi Mi 12, jako pierwszy, otrzyma Snapdragona 898. Będzie potężny!

Telefony i tablety
7
0
0
7
0

Flagowy smartfon, a właśnie takim będzie Xiaomi Mi 12, zasługuje na najmocniejszy układ SoC, jaki aktualnie dostępny jest na rynku. Będzie to, najprawdopodobniej, Qualcomm Snapdragon 898, którego premiera odbędzie się jeszcze w listopadzie.

Jednym z najważniejszych momentów prezentacji najdroższych smartfonów na rynku, jest prezentacja danych dotyczących ich wydajności. W przypadku urządzeń flagowych najlepiej byłoby, gdyby każdorazowo deklasowały poprzednie modele tego samego producenta, a konkurencję wręcz miażdżyły. By to osiągnąć, Xiaomi Mi 12 wyposażony zostanie w układ, którego wydajność, jak potwierdza indyjska odsłona serwisu Businness Insider, będzie imponująca.

Xiaomi Mi 12 – kolejny flagowiec Chińczyków z topowym procesorem Qualcommu

Jeśli przyjrzymy się sytuacji na rynku smartfonów, bardzo szybko dostrzeżemy, że współpraca między amerykańskim producentem układów scalonych – firmą Qualcomm, a chińskim Xiaomi, układa się zdecydowanie lepiej niż między krajami, z których zainteresowane podmioty pochodzą.

Na dowód tego, flagowe smartfony Xiaomi, jako jedne z pierwszych, otrzymują najnowsze i najmocniejsze układy SoC. Wszystko wskazuje na to, że w grudniu 2021 roku, kiedy to najprawdopodobniej obejrzymy premierę smartfona Xiaomi Mi 12, będzie dokładnie tak samo.

Snapdragon 898 będzie prawdziwym potworem

Jak przewidują analitycy, najmocniejszy układ SoC produkcji Qualcomm, przeznaczony do stosowania w topowych smartfonach z 2022 roku, zbudowany będzie z rdzeni trzech rodzajów. Jeden, najmocniejszy, to Cortex-X2 taktowany z częstotliwością 3,0 GHz. Pomogą mu trzy rdzenie Cortex-A710 (2,5 GHz), a energooszczędność zapewnią cztery rdzenie Cortex-A510 (1,79 Ghz).

Specyfikację układu SoC uzupełni GPU Adreno 730 i modem 5G Qualcomm X65. Producent zastosuje 4 nm proces technologiczny.

Nie tylko Xiaomi

Co ciekawe, Xiaomi Mi 12, najprawdopodobniej, nie będzie jedynym smartfonem ze Snapdragonem 898, jaki zdąży trafić do sprzedaży (zapewne tylko w Chinach) jeszcze w 2021 roku. Flagowca z topowym układem Qualcommu planuje również wydać, pod marką Motorola, koncern Lenovo.

Będzie to pierwsza od wielu lat sytuacja, kiedy w sprzedaży pojawi się smartfon Motorola, wyposażony w najmocniejszy spośród dostępnych procesorów.

Czekacie?

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *