1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Xiaomi Mi Band 6 NFC, czyli jak płacić zegarkiem za dwie stówki

Poradniki

28.10.2021 10:20

Xiaomi Mi Band 6 NFC, czyli jak płacić zegarkiem za dwie stówki

Android i iOS
14
0
0
14
0

Elektronika ubieralna z funkcją płatności zbliżeniowych kosztuje zbyt wiele? Opaska sportowa Xiaomi Mi Band 6 NFC zaprzecza temu raz na zawsze. Przedstawiamy nowoczesną i tanią opaskę, która znacznie poprawia komfort codziennego życia.

Xiaomi Mi Band 6 NFC – płatności mobilne w bardzo niskiej cenie

Do tej pory płatności mobilne kojarzyły Ci się z drogimi zegarkami za więcej niż tysiąc złotych? Teraz możesz korzystać z płatności mobilnych przy pomocy urządzenia, które nie tylko wygląda stylowo, ale też oferuje możliwości wcześniej zarezerwowane wyłącznie dla droższych modeli. Xiaomi Mi Band 6 NFC to innowacyjna opaska, którą bez problemu zapłacisz za swoje zakupy w sklepie, a także zmierzysz puls czy skontrolujesz swoją kondycję.

Xiaomi Mi Band 6 NFC

Przeczytaj również: Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 – recenzja smart wagi. Czy inteligentna waga to dobry wybór?

Opaska sportowa Xiaomi Mi Band 6 – czym różni się od wersji z NFC

Xiaomi Mi Band 6 to wcześniejszy model opaski Xiaomi Mi Band 6 NFC. Jest to niemal taka sama opaska, ale pozbawiona dwóch charakterystycznych cech.

Płatności mobilne

Xiaomi Mi Band 6, w przeciwieństwie do nowszej wersji  – Xiaomi Mi Band 6 NFC, nie umożliwia płatności mobilnych. Cena tej opaski nie różni się jednak znacznie od nowocześniejszej wersji z NFC, za pomocą której możesz w szybki i prosty sposób płacić za zakupy w sklepie. Obydwa modele kosztują ponad 200 zł.

Amazon Alexa

Za pomocą opaski Xiaomi Mi Band 6 nie można również korzystać z komend głosowych Amazon Alexa. Jest to natomiast możliwe w wersji z NFC. Dzięki Amazon Alexa można szybko uzyskać informacje o pogodzie, sterować urządzeniami w mieszkaniu, czy ustawić alarm. Jedynym utrudnieniem jest fakt, że Amazon Alexa wciąż nie potrafi rozmawiać po polsku.

Xiaomi Mi Band 6 NFC
Asystent głosowy Amazon Alexa w opasce Xiaomi Mi Band 6

Płatności mobilne MasterCard w opasce Xiaomi Mi Band 6 NFC

Zakup opaski Xiaomi Mi Band 6 NFC to nie koniec. Co robić przy kasie, by móc zapłacić? Jeśli chcesz płacić opaską za swoje zakupy, wystarczy, że zbliżysz ją do terminala płatniczego i przesuniesz palcem po ekranie zegarka. Wcześniej jednak konieczne jest połączenie swojej karty MasterCard z opaską Xiaomi. O tym, jak to zrobić, dowiesz się w dalszej części artykułu.

Płatności mobilne Xiaomi – wspierające banki

Na moment publikacji niniejszego materiału, z płatności mobilnych Xiaomi mogą korzystać jedynie użytkownicy Banku Pocztowego. Już niebawem dołączą do nich także klienci BNP Paribas, Getin Bank, mBank czy SGB-Bank. Z całą pewnością, w przyszłości pojawią się kolejne banki, pozwalające na dokonywanie płatności przez Xiaomi Pay.

Płatności mobilne Xiaomi – wspierające FinTechy

FinTechy to nowoczesne instytucje finansowe, najczęściej zamknięte w intuicyjnej aplikacji. Za pomocą opaski można korzystać z dwóch FinTechów – Zen i Curve. Zen umożliwia m.in. zarządzanie swoimi pieniędzmi na fizycznych i wirtualnych kartach, jednocześnie oferując cashback za zakupy u wybranych partnerów.

Płacąc Curve również można korzystać z cashbacku, jednak nie on jest tu najistotniejszy, a możliwość podpięcia wielu kart, z których korzystamy na co dzień, do jednej, obsługiwanej właśnie przez Curve.

Jak płacić opaską Xiaomi Mi Band 6 NFC – Android

Jeśli chcesz płacić za pomocą opaski, najpierw pobierz aplikację Mi Fit z Google Play lub AppGallery. Następnie połącz swoją kartę płatniczą z opaską. Jak to zrobić? Wyjaśniamy:

  1. Otwórz aplikację na swoim urządzeniu mobilnym;
  2. Wejdź w Profil, a następnie Mi Band 6, Karty i Karty płatnicze;
  3. Wprowadź wszystkie wymagane dane swojej karty MasterCard i zaakceptuj warunki;
  4. Dokonaj autoryzacji kodem SMS;
  5. Przeczytaj wszystkie wskazówki dotyczące płatności mobilnych MasterCard i zweryfikuj kartę. Gotowe!
opaska płatność mobilna smartfon
Płatności mobilne? Ta opaska to potrafi!

Użytkownik opaski zawsze, przed pierwszą płatnością danego dnia, musi wybrać na urządzeniu zapisaną kartę i wpisać kod PIN w aplikacji. Po tym karta płatnicza zostaje aktywowana i można wykonywać za jej pomocą płatności przez 24 godziny, jeśli opaska cały czas znajduje się na nadgarstku.

Jak płacić opaską Xiaomi Mi Band 6 NFC – iOS

Jeśli korzystasz ze smartfona z systemem iOS, płacenie opaską wygląda tak samo, jak z systemem Android. Różnica polega na tym, że aplikację Mi Fit zamiast z Google Play czy AppGallery, pobierasz z AppStore. Wtedy na swoim iPhonie łączysz kartę płatniczą z opaską i możesz cieszyć się wygodnymi płatnościami mobilnymi.

Xiaomi Mi Band 6 NFC

Przeczytaj również: Xiaomi Mi Smart Kettle Pro – czajnik w wersji smart

Xiaomi Mi Band 6 NFC – czy można płacić bez internetu?

Połączenie internetowe jest wymagane w momencie łączenia karty płatniczej z Xiaomi Pay oraz do uruchomienia karty za pomocą PIN-u każdego dnia. Podczas płatności w sklepie internet nie jest konieczny, ponieważ to właśnie PIN aktywuje możliwość płacenia aż na 24 godziny (jeśli nie zdejmujesz opaski z ręki).
Znasz już wszystkie innowacyjne funkcje inteligentnej opaski Xiaomi, które odróżniają ją od poprzedniczki – Xiaomi Mi Band 6. Niewielka różnica cenowa niesie ze sobą ogromne korzyści, które wcześniej były dostępne w drogich modelach opasek. Teraz możesz nie tylko mierzyć tętno, sprawdzać godzinę, czy kontrolować kondycję, ale też wygodnie płacić opaską za swoje zakupy. Napisz w komentarzu, czy skusisz się na to nowoczesne urządzenie Xiaomi!

14
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.