kamień szlifierski minecraft

Poradniki

18.01.2022 12:03

Kamień szlifierski w Minecraft – jak go zrobić? Poradnik

Gry
15
2
2
15
2

Kamień szlifierski w Minecraft wybawi Cię z opresji. Twoja wyprawa skończyła się wieloma pojedynkami z potworami? Z pewnością przydałaby Ci się możliwość naprawienia swojego ekwipunku. Pomoże w tym Grindstone. Zobacz jak możesz go stworzyć.

Na przełomie kilku ostatnich lat Minecraft zmienił się nie do poznania. To gra z ogromną zawartością, która urozmaica nasz świat i umożliwia nam na dokonywanie niestworzonych rzeczy. W świecie zbudowanym z sześcianów staje przed nami wiele wyzwań, musimy się na nie przygotować. Jak zrobić kamień szlifierski w Minecraft – to dość często poruszana kwestia. W naszym poradniku odpowiemy na te precyzyjne pytanie.

Kamień szlifierski w Minecraft – do czego służy?

Kamień szlifierski to nowa, dodatkowa zawartość, która została zaimplementowana niedawno do gry. W poprzednich wersjach gry, podczas walki nasza broń (np. miecz) ulegała stopniowym uszkodzeniom. W rezultacie, gdy jej żywot dobiegał końca, należało wykonać od nowa przedmiot.

Sprawdź też: Co to Minecraft: Pocket Edition? Najważniejsze informacje

Kamień szlifierski rozwiązuje problemy wymiany broni, ponieważ dzięki niemu możemy ją zregenerować i usunąć zaklęcia. Grindstone pozwala na naprawę wykorzystywanych narzędzi czy mieczy. Bez dwóch zdań, warto mieć to rzemieślnicze narzędzie w swoim Minecraftowym domku! Kamień szlifierski można spotkać także we wioskach, w których znajdziemy kowala. Istnieje zatem szansa, że będziemy mogli naprawić swoje narzędzia w podróży, choć wykonanie maszyny jest znacznie prostsze od znalezienia osadników i kowala.

Jak zrobić kamień szlifierski w Minecraft?

Przepis na stworzenie kamienia szlifierskiego nie jest skomplikowany, choć nie stworzymy go w okienku ekwipunku naszej postaci. Produkty niezbędne do craftingu będziemy w stanie znaleźć w ciągu kilku minut od rozpoczęcia nowej rozgrywki.

Do stworzenia kamienia szlifierskiego w Minecraft potrzebujesz:

  • 2x Patyk
  • 1x Kamienna Płyta
  • 2x Deska

Patyki uzyskuje się z desek, natomiast same deski otrzymujemy podczas rąbania drewna. Najtrudniejszym etapem wydaje się stworzenie kamiennej płyty ze względu na konieczność przetopienia kamienia w piecyku. To ten etap, który zabierze nam trochę dodatkowego czasu. Do wykonania płyty musimy posiadać czysty kamień. Warto dodać, że drewno może być dowolnego rodzaju, a więc możemy wykorzystać dowolne deski pod ręką. Kamień szlifierski możemy stworzyć tylko, gdy posiadamy stół rzemieślniczy (workbench). Wejdź w jego edycję i ułóż wyżej wymienione przedmioty wedle podanego poniżej sposobu.

jak zrobić kamień szlifierski w minecraft
Przepis na stworzenie Kamienia Szlifierskiego w Minecraft

Gratulacje! Jeśli umieściłeś na stole przedmioty wedle tego schematu, stworzyłeś właśnie swój kamień szlifierski w Minecraft! Mamy nadzieję, że przyda Ci się w sześciennych wyzwaniach.

Sprawdź też: Oto najciekawsze mody do Minecraft – lista najlepszych modów do Minecrafta

Używanie kamienia szlifierskiego – jak to robić?

Najtrudniejszy etap mamy już za sobą. Użycie kamienia szlifierskiego jest banalnie proste. Jeżeli potrzebujesz naprawić przedmiot wystarczy, że włożysz dwa takie same przedmioty do okienka, a ten w górnym slocie zostanie naprawiony, kosztem tego znajdującego się w dolnym. Warto dodać, że podczas ulepszania narzędzi czy broni, otrzymujemy 5% bonus do trwałości.

kamień szlifierski minecraft
Tak wygląda okienko naprawiania przedmiotów

Drugą funkcją kamienia szlifierskiego jest usuwanie zaklęć. Grindstone powoduje, że przedmiot traci wszelkie zaklęcia, które nie są klątwą. Oznacza to w praktyce, że możemy pozbawić się bonusów, które nałożyliśmy na przedmioty. Jeżeli nie chcesz stracić czarów na swoim ulubionym mieczu, to zdecydowanie lepiej go nie naprawiać. Każda rekonstrukcja narzędzi czy broni spowoduje usunięcie zaklęć. Podczas używania kamienia szlifierskiego otrzymamy trochę punktów doświadczenia.

Zrobiłeś już swój kamień szlifierski w swoim Minecraftowym świecie? A może korzystasz z niego we wiosce osadników? Zostaw komentarz! 

Konfiguracja i zakup nowego komputera potrafią być prawdziwym wyzwaniem. W jego realizacji pomoże Ci nasz artykuł: Konfigurator zestawu komputerowego PC. Wybieramy podzespoły do wymarzonego peceta. Warto traktować go jako narzędzie, które pomoże laikom w zbudowaniu pierwszego, w pełni autorskiego komputera. Jeśli chcesz także nieco zaoszczędzić, mamy na to kilka sztuczek. Omawiamy je w artykule Kody rabatowe Morele – wszystkie promocje i kody zniżkowe na Morele.net w jednym miejscu. Kody promocyjne to doskonała okazja na obniżenie cen produktów dostępnych w sklepie Morele.

15
2

Podziel się:

Komentarze (2)

fajnie to robić np z farmą piglinów na bedrock edytion bo one często dropią złote enchantowane ity i dzięki temu zdobędziesz trochę xp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *