Rozrywka

17.08.2021 10:10

Oto najciekawsze mody do Minecraft – lista najlepszych modów do Minecrafta

Gry
97
20
6
97
20

Minecraft to gra, która wciąż cieszy się ogromną popularnością. A gdyby tak frajda z gry mogła być jeszcze większa, na przykład dzięki modom? Jak zainstalować mody do Minecraft? Oto krótki poradnik, gdzie odpowiemy na postawione wyżej pytanie.

Mody do Minecraft — co to jest i jakie są rodzaje?

Mody do Minecraft to nic innego, jak różnego rodzaju modyfikacje, które w znaczący sposób ulepszają, urozmaicają oraz w niektórych przypadkach zmieniają wrażenia płynące z rozgrywki. W społeczności graczy wyróżnia się mody, które można podzielić na trzy główne kategorie:

  • mody techniczne – są to różnego rodzaju modyfikacje, które wprowadzają do gry nowe mechanizmy; 
  • mody magiczne – jak sama nazwa wskazuje, wprowadzają one elementy magiczne do gry;
  • mody przygodowe – wprowadzają one nowe struktury, potwory, bossów, bronie oraz nowe światy.
mody do minecraft

Sprawdź też: Minecraft – poradnik w pigułce. Czym jest Minecraft, jak grać, crafting, strategie

Gdzie szukać modów do Minecraft?

Na początek warto zaznaczyć, że mody do Minecraft dostępne są za darmo, a pobieranie ich jest również całkowicie legalne. Zaleca się jednak pobieranie modyfikacji z zaufanych stron. Jeśli więc szukasz ciekawych modów do Minecraft, to koniecznie zajrzyj na tę stronę

Jak zainstalować mody do Minecraft? Oczywiście można to zrobić manualnie, jednak w tym przypadku należy zwrócić uwagę na wersję zarówno gry, jak i samego moda. Łatwiejszym sposobem będzie skorzystanie z narzędzia Minecraft Forge, które ułatwi cały proces instalacji modyfikacji. 

Minecraft Windows 10 edition

Minecraft: Windows 10 Edition PC

Sprawdź

Jeśli mamy już pobrane odpowiednie modyfikacje do gry, musimy znaleźć główny folder, gdzie zainstalowana jest gra. Domyślnie powinniśmy szukać go na dysku C i dalej przez: AppData/Roaming/.minecraft. To właśnie tam znajduje się folder modyfikacji gry (mods). 

Sprawdź też: Mody do The Sims 4 – skąd pobrać i jak zainstalować najlepsze mody do The Sims 4

Teraz musimy tylko zainstalować interesujący nas dodatek i ponownie uruchomić aplikację startową gry. Warto pamiętać też o tym, by pobierać modyfikacje do Minecraft ze sprawdzonych serwisów, na przykład ze strony planetminecraft.com. Minimalizuje to ryzyko ściągnięcia złośliwego oprogramowania.

minecraft

Najlepsze mody do Minecraft

Minecraft jest już z nami ponad 10 lat, dlatego zastanawiasz się pewnie, jakie modyfikacje warto wypróbować? Poniżej znajdziesz kilka z nich, które zarówno ułatwią, jak i urozmaicą rozgrywkę: 

Optifine

Masz wydajny komputer? Spraw, by Minecraft wyglądał niesamowicie dzięki modyfikacji Optifine, która dodaje obsługę tekstur HD i większą kontrolę nad opcjami graficznymi. Dodatkowo modyfikacja wprowadza płynne oświetlenie oraz podwaja liczbę klatek na sekundę.

SEUS

SEUS (z ang. Sonic Ether’s Unbelievable Shaders) to modyfikacja, która wprowadza pakiet cieniowania do użycia razem z Optifine. Dodatkowym plusem modyfikacji jest to, że jest ona ciągle aktualizowana. 

Vivecraft

Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, aby móc zagrać w Minecrafta w świecie wirtualnej rzeczywistości? Jeśli tak, to teraz masz ku temu okazję! Wszystko dzięki modyfikacji Vivecraft, która przenosi grę do świata VR. 

Journeymap

Mapy świetnie sprawdzają się, gdy próbujesz z grubsza określić, gdzie jesteś lub dokąd zmierzasz. Wyobraź sobie Mapy Google, tylko dla Minecrafta, a będziesz miał całkiem dobre pojęcie o tym, co robi ten mod. W szczególności pozwala ludziom oglądać mapę w czasie rzeczywistym w grze i na minimapie, a także przeglądać mapę online za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że Journeymap ostrzega Cię również przed zbliżającymi się mobami. 

Just Enough Items

Just Enough Items to następca starszego moda NotEnoughItems, który umożliwia wyszukiwanie materiałów w grze i przeglądanie wszystkich jego przepisów. Jest to kolejne przydatne narzędzie, które można zainstalować wraz z nowymi pakietami modów, pomagając Ci nauczyć się przepisów na nowe przedmioty, których jeszcze nie znasz.

Thaumcraft

Choć w Minecraft nie występuje magia, to powstały liczne modyfikacje, które wprowadzają ją do gry. Jedną z nich jest Thaumcraft. Jest to obszerny mod, który koncentruje się na wyciąganiu magicznej esencji z fizycznych obiektów w świecie Minecraft i przekształcaniu jej w nowe formy. W ten sposób stworzysz ołtarze, różdżki, golemy i wypełnisz dziesiątki słoików kolorową mazią. 

DrZhark’s Mo’ Creatures

Mo’ Creatures to mod stworzony przez DrZharka. Modyfikacja została stworzona 17 listopada 2010 roku. Mod dodaje do gry ponad 40 nowych mobów, a także wprowadza możliwość oswajania i jazdy na niektórych z nich. 

Here’s What You’re Looking At (HWYLA)

HWYLA to odpowiednik starej, popularnej modyfikacji What Am I Looking At. Modyfikacja pokazuje między innymi podpowiedź z nazwą bloku lub obiektu, na który wskazuje kursor. 

Create

Create stawia na automatyzację i przenosi mechanizmy Minecrafta na wyższy poziom. Wszystko opiera się na kinetyce, więc wprowadzono szereg kół zębatych, z którymi możesz poeksperymentować. Oczywiście skrzynie biegów, napędy łańcuchowe, przenośniki taśmowe, sprzęgła, koła pasowe i dźwignie są również dostępne, aby pomóc ożywić Twoje wspaniałe dzieła.

Sprawdź też: Minecraft za darmo — czy to możliwe? Wszystko o cenie i dostępności

Botania

Niektóre mody do Minecrafta dodają potężne magiczne przedmioty. Inne dodają skomplikowane maszyny. Botania po prostu dodaje kwiaty – ale za to jakie kwiaty! Kwiaty, które Cię leczą, które karmią zwierzęta, które zwracają wrogie moby przeciwko sobie, a nawet takie, które jedzą ciasto. Istnieje również możliwość wykorzystania kwiatów, aby stworzyć magiczny portal, który przenosi gracza do krainy elfów. 

Napiszcie w komentarzu, jakie Waszym zdaniem są najlepsze mody do Minecraft, a jeśli spodobał Wam się wpis, to koniecznie udostępnijcie go w social mediach!

97
20

Podziel się:

Komentarze (6)

Słuchajcie, a może tak stworzyć przedmiot o nazwie esencja. Po wybraniu klikamy prawym przyciskiem myszy, a tam gdzie celowaliśmy leci lodowy pocisk. Lodowy pocisk – leci na odległość 30 bloków zadając 5 pkt. obrażeń pierwszemu graczowi lub mobowi i unieruchomia go na 5 sekund.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *