Pokemon GO Ditto

Poradniki

27.12.2021 13:30

Pokemon GO – Ditto Pokemon, który ukrywa się pod inną postacią. Jak go złapać?

Gry
29
6
7
29
6

W Pokemon GO Ditto jest niemal nieuchwytny, ale fani gry próbują go złapać za wszelką cenę. Nie jest to łatwe, ponieważ Pokemon przybiera różne formy i kryje się pod postaciami innych stworków. Pokemon GO – jak złapać Ditto? Zdradzamy kilka wskazówek!

Pokemon GO – Ditto: co to za Pokemon?

Ditto to wprowadzony już w I Generacji Pokemon typu normalnego, który wyglądem przypomina fioletową, uśmiechniętą plamę. Gracze Pokemon GO i fani serii anime mogą kojarzyć go za sprawą niezwykłych zdolności przemiany. Ditto dzięki swojej wyjątkowej strukturze komórkowej może przybierać różne formy i upodabniać się kształtem do innych Pokemonów, które zobaczy.

Niecodziennie umiejętności stworka spędzają sen z powiek graczom Pokemon GO, którzy chcieliby złapać Pokemona podczas rozgrywki. W grze Ditto pojawia się na wolności tylko pod postacią innych Pokemonów, dlatego jego schwytanie sprawia wiele trudności. Nie jest jednak niemożliwie, a Ditto może znaleźć się w Twoim Pokeballu, gdy poznasz kilka sposobów zwiększających szanse na jego złapanie.

Tak wygląda prawdziwa forma Ditto w grze mobilnej Pokemon GO | Źródło: bgr.com

Sprawdź też: Pokemon GO: Sezon Dziedzictwa właśnie się rozpoczął. Co nowego wprowadza do gry?

Jak złapać Ditto? Pod jaką postacią może ukrywać się Pokemon?

Jak w Pokemon GO złapać Ditto? Musisz przygotować się na długi i wymagający odrobiny szczęścia oraz sprytu proces. Ditto cechuje zdolność transformacji tylko w niektóre Pokemony określone przez twórców gry, a ich lista aktualizuje się z kolejnymi latami. Jeśli poznasz stworki, w które obecnie zmienia się Ditto, możesz spróbować swoich sił w namierzeniu unikalnego Pokemona i powiększeniu swojej kolekcji o kultowy okaz. W jakie Pokemony przemienia się Ditto w 2021 roku od rozpoczęcia Sezonu Psot? Oto lista:

  • Drowzee;
  • Gastly;
  • Remoraid;
  • Teddiursa;
  • Numel;
  • Gulpin;
  • Stunky;
  • Dwebble;
  • Foongus.

Niestety, nie zawsze jeden złapany z wyżej wymienionych Pokemonów okaże się Ditto. Poznasz, że łowy zakończyły się sukcesem, gdy na ekranie zamiast znanego Ci „Gotcha!” wyświetli się napis „Oh?”, a Ditto powróci do swojej naturalnej formy. Ujrzysz moc fioletowego koloru i napis „Ditto was caught!”.

Czy można zwiększyć szansę na zdobycie Ditto?

Znalezienie Ditto przemienionego w innego Pokemona to w dużej mierze kwestia szczęścia gracza, ale polując na stworki, możesz wykorzystać kilka trenerskich sztuczek zwiększających Twoje szanse na powodzenie. Pierwszą z nich jest wykorzystanie przynęt i kadzideł. Więcej okazji do złapania Pokemonów to większe szanse na uchwycenie Ditto, ale pamiętaj, aby skupiać się na łapaniu określonych stworków.

Sprawdź też: Poznaj najsilniejsze Pokemony w Pokemon GO! Jakie typy pokemonów sprawdzą się w walce?

Druga metoda to korzystanie z radaru, który pozwoli Ci zobaczyć, jakie Pokemony są w pobliżu. Jeśli wśród nich znajdzie się jedna z transformacyjnych form Ditto, chwytaj za Pokeballa! Możesz również integrować się z innymi graczami w celu wymiany informacji na temat położenia potencjalnych wcieleń Ditto. Na Facebooku lub portalu Reddit tworzone są grupy dla fanów gry, na których trenerzy podpowiadają, w jakiej lokalizacji zauważyli szansę na schwytanie unikalnego stworka.

Shiny Ditto, czyli błyszcząca wersja Pokemona

Od września 2021 roku w Pokemon GO pojawia się Ditto w wersji Shiny. Wcześniej gracze mogli spotkać błyszczącego stworka o niebieskim kolorze tylko podczas specjalnego wydarzenia badawczego Kanto Tour. Dziś Shiny Ditto występuje także na wolności, choć złapanie tego stworka stanowi dla graczy duże wyzwanie. Pokemon ten również przyjmuje formę innych współtowarzyszy z gry, a schwytanie Pokemonów w odmianie Shiny nie jest jednoznaczne ze zdobyciem Shiny Ditto. Jeśli jednak Ci się poszczęści, możesz złapać zwykłego Pokemona, który okaże się błyszcząca wersją Ditto dostępną na wolności lub po prostu – Ditto.

Ditto w Pokemon GO to marzenie każdego trenera, który chce zebrać jak największą kolekcję stworków o unikalnych umiejętnościach. Nie bez powodu jest go trudno złapać, a unikalne umiejętności kamuflażu skutecznie pomagają mu się ukryć na wolności. Dzięki naszemu poradnikowi już wiesz, jak możesz zwiększyć szanse, by powiększyć swój Pokedex o Ditto typu Normalnego i Shiny. Podziel się w komentarzu relacją ze swoich prób i napisz, czy udało Ci się złapać nieuchwytnego Ditto!

29
6

Podziel się:

Komentarze (7)

Może po prostu się z kimś zamień, sądzę że na pewno znajdzie się ktoś chętny skoro jest to dość rzadki i ciężki do zdobycia pokemon. Sam bym się chętnie zamienił.

Hej a przecież ditto w oryginale przemienia się w pokemony tylko jego oczy zostają jak kropki czy w pokemon go też tak jest?

Mam już 4 ditto w tym 1 shiny, co zrobić żeby go przekształcić np.w Magikarpa? Bo na grzyba mi 3 takie same pokemony?

Dzisiaj grałem sobie w pokémony i łapiąc jednego pokazał się ten napis. „oh? ” Nie mogłem uwierzyć że udało mi się go złapać. Mam nadzieję że przyda mi się w któreś walce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *