smartfon szybkie ładowanie

Technologia

18.11.2021 08:52

Szybkie ładowanie będzie jeszcze szybsze. Dzięki Qualcommowi

Newsy
6
0
0
6
0

Szybkie ładowanie pomaga rozprawić się z problemem relatywnie krótkiego czasu pracy na baterii współczesnych smartfonów. Dzięki nowej technologii firmy Qualcomm, która zadebiutuje wraz z układem Snapdragon 8, moc ładowania osiągnie nawet 150 W.

Nie wszyscy miłośnicy nowych technologii wiedzą, że w Polsce można już kupić smartfon, który ładuje się z mocą przekraczającą 100 W. To Xiaomi 11T Pro, którego moc ładowania to  nawet 120 W. Dzięki temu, pełne naładowanie baterii zajmuje zaledwie 17 minut.

Jeżeli doniesienia, znanego z trafnych przecieków, użytkownika serwisu Weibo – Digital Chat Station, potwierdzą się, jeszcze początkiem 2022 roku, czas ładowania niektórych smartfonów skróci się nawet do 10 minut. Wszystko to za sprawą nowej technologii amerykańskiego producenta układów SoC – firmy Qualcomm.

Flagowy Snapdragon na 2022 rok: nowa nazwa i szybkie ładowanie 150 W

Nieoficjalne doniesienia, dotyczące najnowszego układu SoC dla najmocniejszych smartfonów na rynku, mówią o dwóch, istotnych kwestiach. Pierwszą z nich jest próba uporządkowania nazewnictwa układów Qualcomma. Autorzy przecieków donoszą, że najnowszy, topowy układ od Qualcommu, będzie nazywał się, po prostu, Snapdragon 8 bądź Snapdragon 8 1. Generacji.

To spore uproszczenie względem stosowanych obecnie, trzycyfrowych oznaczeń układów. Niemniej, na pierwszy rzut oka, wydaje się dobrą decyzją. Kiedy podczas przeglądania specyfikacji nieznanego smartfona zobaczymy, że wykorzystuje układ Snapdragon 8, od razu dowiemy się, że to urządzenie o najwyższej, dostępnej wydajności.

Nowy układ SoC, poza nazwą, ma przynieść jeszcze jedną, bardzo istotną zmianę – szybkie ładowanie stanie się jeszcze szybsze. Zgodnie z pogłoskami – maksymalna moc ładowania dla urządzeń ze Snapdragonem 8 to aż 150 W. Dzięki temu, pełne naładowanie baterii smartfona możliwe będzie w zaledwie około 10 minut.

Snapdragon 8: data premiery, pierwsze smartfony

Zgodnie z przewidywaniami, oficjalna prezentacja układu Qualcomm Snapdragon 8 odbędzie się już 30 listopada. Należy jednak spodziewać się, że pierwsze smartfony wykorzystujące pełnię możliwości nowego układu, trafią do sprzedaży nieco później.

Analitycy twierdzą jednak, że wcale nie dużo później. Pierwsze smartfony z ładowaniem 150 W, najprawdopodobniej, będą miały swoją premierę jeszcze w pierwszym kwartale 2022 roku.

Pogłoski o tym, że szybkie ładowanie może osiągnąć moc nawet 150 W, brzmią naprawdę imponująco. Pytanie tylko, jak taka duża moc przełoży się na żywotność ładowanych ogniw.

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *