i9-12900KS i RTX 3090Ti

Technologia

17.08.2022 10:34

PC z i9-12900KS i RTX 3090Ti na moreleTV

Komputery moreleTV Podzespoły
14
0
0
14
0

Kamil Erdini z kanału moreleTV dostarczy prawdziwej uczty wizualnej każdemu reprezentantowi PC Master Race. Przed Wami najmocniejsza obecnie platforma z i9-12900KS i RTX 3090Ti na pokładzie.

Jak komputer wyposażony w procesor Intel Core i9-12900KS i kartę graficzną GeForce RTX 3090Ti poradzi sobie w grach? Czy warto w ogóle kupować taki zestaw? A może lepiej poczekać na premierę GeForce RTX 4090?

PC z i9-12900KS i RTX 3090Ti – istny potwór na kanale moreleTV

Śledzisz branżę komputerową? Nie powinieneś zatem przechodzić obojętnie obok filmu Kamila. Jego materiał gości dwie wielkie gwiazdy, które miały ostatnio premierę, czyli najnowszy procesor Intela i9-12900KS oraz najprawdopodobniej zwieńczenie serii Ampere od Nvidii, czyli GeForce RTX 3090Ti. Jeżeli zastanawialiście się, jak oba podzespoły podpięte pod odpowiednio wydajne mobo, RAM, PSU oraz chłodzenie podniosły wyniki w grach względem zwykłej 3090 (z drugiej strony, fraza „zwykła 3090” brzmi niecodziennie, wielu z nas, w tym również ja, nie pogardziłby taką zwykłą kartą), odsyłam Was do materiału filmowego w tym tekście.

Sprawdź też: Nvidia GeForce RTX 3090 Ti – jak prezentuje się flagowiec od Zielonych?

Co ważniejsze, testy wykonane przez autora zostały przeprowadzone z dużą dbałością o szczegóły. Nie mamy tu jedynie zwykłego 4K + full detale. Owszem, test tego typu jest tu obecny (polecam sprawdzić wyniki Cyberpunka!), jednak oprócz tego komputer zbudowany na bazie 12900KS i 3090Ti został poddany próbom w programach użytkowych, obciążającym procesor (bez wsparcia karty), a także benchmarkom. Tak więc stacja bojowa stworzona przez twórcę została zweryfikowana w testach bojowych, które sprawdziły wszystko, co ten zestaw może zaoferować. Jak to wszystko wypadło?

Nie będę spoilerował, wyniki są jednak bardzo interesujące. Dużym plusem jest również to, że mamy tu porównanie do poprzedniego flagowca linii 3xxx, czyli RTX-a 3090. Dzięki temu z łatwością możecie ocenić sami, czy skok jakościowy jest zadowalający i usprawiedliwiający bajońską sumę, jaką obecnie trzeba wyłożyć za najnowsze GPU od Nvidii.

Sprawdź też: GeForce RTX 4000 – jaki procesor wybrać, żeby nie wystąpił bottleneck?

Totalnie nieopłacalne? Totalnie fajny komputer!

Cena tego zestawu, niczym uderzenie obuchem w głowę, potrafi zwalić z nóg. Podpisuję się jednak pod słowami autora, że wszyscy wytykający nieopłacalność tego zestawu w pewnym momencie przyznają, że to świetny komputer. Materiał będzie jednak swoistym pocieszeniem dla każdego entuzjasty rozrywki gamingowej – to sprzęt dla pasjonatów i profesjonalistów. Pierwsi chcą zawsze być na przodzie i mieć wszystko z najwyższej półki (nie licząc się z kosztami), drudzy natomiast, dążąc do maksymalizacji swojej wydajności, z pewnością rozważą każde narzędzie, które może ją poprawić.

i9-12900KS i RTX 3090Ti
Jeden z dwóch głównych aktorów tego przedstawienia – procesor i9-12900KS

Czy cała reszta powinna czuć się zawiedziona? Otóż nie! Co zaznacza sam Kamil, 3090 i 3090Ti łączy pewna dosyć niepożądana cecha, którą autor nie omieszkał się podzielić. Mając taką świadomość, z pewnością łatwiej będzie Wam się pogodzić z koniecznością ogrywania gier na kartach mniej wydajnych niż dwie wspomniane wyżej.

Z materiału dowiecie się również sporo o kulturze pracy, temperaturach i zapotrzebowaniu na energię elektryczną, której domagają się dwa główne podzespoły z materiału (oraz platforma jako całość). To, ile prądu może pociągnąć z gniazdka nowa karta Zielonych, jest oszałamiające. Pytanie, czy ten trend będzie dalej postępował?

Nie przedłużając, polecam zapoznanie się z materiałem na kanale moreleTV, jak i z resztą dostępnych nagrań od naszych twórców. Jest co oglądać!

Sprawdź też:

14
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *