pierwszy komputer na pierwszą komunię

Poradniki

14.04.2022 15:38

Pierwszy komputer na pierwszą komunię? Te zestawy sprawdzą się jako komputer na komunię

Komputery
13
1
0
13
1

Komputer na komunię to dobry pomysł na prezent – to już ten czas, gdy uczeń potrzebuje solidnego narzędzia do pracy i zabawy. Przeszukamy ofertę sklepu Morele.net, by znaleźć najlepszy pierwszy komputer.

Wybierając prezent na pierwszą komunię dla kilkulatka, często zauważamy, jak szybko płynie czas. Przecież jeszcze niedawno nasza pociecha stawiała pierwsze kroki, uczyła się mówić czy rozpoczynała edukację. Właśnie przyszła pora na to, by zabawki uzupełnić takimi prezentami, które okażą się naprawdę przydatne i praktyczne. O tym, że komputer jest jednym z nich, najprawdopodobniej nikogo przekonywać nie trzeba. Trudno bowiem wyobrazić sobie bardziej wszechstronne narzędzie do pracy i rozrywki niż zestaw PC. Sęk w tym, czy komputer to aby na pewno dobry prezent na pierwszą komunię? Czy to jeszcze nie za wcześnie, by ofiarować dziecku jego własne, indywidualne okno na wirtualny świat? Okazuje się, że niekoniecznie, a komputer na komunię może być naprawdę dobrym pomysłem na prezent. Dlaczego tak? Spieszymy z odpowiedzią.

pierwszy komputer na pierwszą komunię
Pierwszy komputer na pierwszą komunię? To dobry pomysł!

Sprawdź też: Budowa komputera: jak złożyć komputer na przykładzie Scroll PC

Pierwszy komputer na pierwszą komunię – dlaczego to dobry pomysł na prezent?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, decydującym czynnikiem przemawiającym za zakupem komputera jako pierwszokomunijnego prezentu jest jego uniwersalność. Zapewne niejeden z nas zastanawia się, czy prezent dla dziecka powinien służyć mu wyłącznie do rozrywki czy przybrać bardziej praktyczną formę, być pomocnym w codziennych czynnościach. Zakup komputera skutecznie eliminuje ten dylemat. Okazuje się bowiem, że przecież wcale nie trzeba wybierać – komputer jest równie dobrym źródłem rozrywki, co narzędziem do pracy.

Poza uniwersalnością warto również zwrócić uwagę na dynamicznie rosnące potrzeby dziecka. Co prawda właśnie cieszymy się z chwili oddechu od nauki zdalnej, jednak nigdzie nie jest napisane, że nie wrócimy do tej formy przyswajania wiedzy już za kilka czy kilkanaście miesięcy. Lepiej dmuchać na zimne i być gotowym na wszelką ewentualność. Podczas nauki zdalnej zestaw komputerowy przeznaczony wyłącznie do potrzeb ucznia jest nie do przecenienia.

Na tym jednak wcale nie koniec zalet komputera jako prezentu na pierwszą komunię. Czy tego chcemy czy nie, spędzamy w internecie coraz więcej czasu, co oznacza, że domowa kolejka do komputera wydłuża się. Jeśli korzystamy tylko z jednego komputera dzielonego przez trzy albo więcej osób, problem okazuje się być z każdym dniem coraz poważniejszy. W takiej sytuacji komputer dla ucznia to rozwiązanie, które eliminuję tę niedogodność raz na zawsze.

dziecko pracuje na komputerze
Bez komputera trudno wyobrazić sobie współczesną naukę

Kolejnym aspektem, dla którego zakup komputera na pierwszą komunię to dobry pomysł, jest to, jak zmienił się sposób, w jaki korzystamy z urządzeń elektronicznych. Współczesne komputery, tablety czy smartfony to urządzenia tak dalece spersonalizowane, że korzystanie z jednego sprzętu przez kilka osób jest zwyczajnie niewygodne. Konieczność każdorazowego przelogowywania się, brak możliwości korzystania z atutów pełnej synchronizacji z chmurą czy w końcu dyskomfort związany z przeglądaniem treści przeznaczonych dla kogoś innego to nic ciekawego. W takiej sytuacji przeznaczone dla konkretnego użytkownika urządzenie okazuje się na wagę złota.

Niemniej ważną zaletą zakupu pierwszego komputera na pierwszą komunię jest możliwość ustawienia go w dziecięcym pokoju. To bardzo praktyczne zwłaszcza wtedy, gdy nasza pociecha potrzebuje uczyć się czy odrabiać zadanie domowe, a my nie chcemy jej w tym przeszkadzać. Naturalnie, to też większy komfort w przypadku, gdy do naszego dziecka przyjdą znajomi – chcąc korzystać z komputera, nie blokują urządzenia, z którego korzystamy na co dzień.

Polecane komputery na pierwszą komunię. To wcale nie musi być drogi zakup!

Prawdą jest, że zakup komputera to zawsze spory koszt. Podzespoły komputerowe, zwłaszcza w ostatnich miesiącach, stały się droższe niż zazwyczaj, przez co budowa zestawu komputerowego jest teraz nieco bardziej utrudniona. Jest jednak skuteczny sposób na to, by ograniczyć wydatki związane z zakupem takiego komputera. Można, dla przykładu, sięgnąć po jeden z gotowych zestawów oferowanych przez sklep internetowy. Tego typu komputery są, co do zasady, tańsze, niż gdybyśmy samemu kupowali wszystkie podzespoły, co pomoże zredukować koszt zakupu PC. Podstawowe modele, które znajdziemy w sklepie Morele.net, kosztują już nieco ponad 2000 złotych, a mimo tego oferują wszystko, co niezbędne, by cieszyć się rozrywką za sprawą najpopularniejszych gier komputerowych, a także wydajnie i efektywnie uczyć się i pracować.

Przyjrzymy się pokrótce kilku zestawom, które naszym zdaniem świetnie sprawdza się jako pierwszy komputer na pierwszą komunię. Co do zasady, będą to komputery z najpopularniejszego w sklepie Morele.net segmentu cenowego – około 3000 złotych. To sprawdzone konstrukcje, po które klienci sięgają szczególnie często. Dlaczego właśnie po nie? Przede wszystkim z uwagi na balans między ich kosztem a możliwościami. Rekomendacje podzieliliśmy na cztery segmenty: ekonomiczny, popularny, dla graczy i dla entuzjastów gamingu. Komputery zostały dobrane tak, by trafiły w gusta jak najszerszej grupy zainteresowanych, stając się nie tylko ciekawą propozycją prezentu, ale też solidnym rozwiązaniem dla całej rodziny.

dziewczynka nauka na komputerze
Pierwszy komputer na pierwszą komunię to bardzo uniwersalny prezent

Po który sięgnąć? To już kwestia posiadanego budżetu i indywidualnych oczekiwań względem komputera. Już najbardziej podstawowy z rekomendowanych przez nas komputerów pozwala na swobodną pracę z najpopularniejszym oprogramowaniem, przeglądanie multimediów i granie w gry, naturalnie, przy oszczędnym operowaniu suwakami od rozdzielczości i szczegółowości obrazu. Niemniej im więcej pieniędzy przeznaczymy, tym komputer będzie bardziej wydajny.

Segment podstawowy

Komputer, który proponujemy jako rozwiązanie podstawowe, kosztuje, w momencie przygotowania niniejszego materiału, 2499 złotych. Co otrzymujemy w zamian? Znane i rekomendowane podzespoły, które sprawią, że nauka i zabawa staną przed naszą pociechą otworem. Na wyposażeniu tego komputera znalazły się, między innymi, procesor Intel Core i3-10100F, 8 GB pamięci RAM i dysk SSD PCIe o pojemności 256 GB. Jako że komputer ma służyć również do gier, zamontowano w nim dedykowaną kartę graficzną – NVIDIA GeForce GTX 1060. Jej wydajność pozwala na uruchomienie nawet najnowszych gier, naturalnie, po zmniejszeniu rozdzielczości i ustawieniu detali na niski poziom.

Segment popularny

W tym segmencie proponujemy trzy, bardzo zbliżone do siebie komputery. Różnią się jednak kilkoma detalami, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie. To one bowiem decydują o tym, w jakich zadaniach konkretny zestaw komputerowy sprawdzi się najlepiej.

Pierwsza z rekomendowanych konfiguracji to komputer na pierwszą komunię z procesorem Intel Core i5-10400F, 16 GB pamięci RAM, kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 1060 i dyskiem SSD PCIe o pojemności 512 GB. Względem segmentu podstawowego mamy zatem sporą różnicę w mocy obliczeniowej procesora, a także pojemności pamięci operacyjnej i na dane. Choć różnica w cenie to niecałe 500 złotych, w wydajności będzie wyraźnie odczuwalna. Nie zauważymy jednak odczuwalnej zmiany w grach. Ta, z racji tego samego układu graficznego, będzie jedynie symboliczna.

W drugim wariancie popularnego komputera wracamy ze specyfikacją do poprzedniego poziomu – procesor Intel Core i3-10100F, 8 GB RAM, dysk SSD PCIe 256 GB i karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1060. Gdzie zatem szukać różnicy? To komputer, na którego wyposażeniu znalazło się oryginalne oprogramowanie Microsoft Windows 11. Bez systemu operacyjnego nie można korzystać z komputera, dlatego dzięki temu ominie nas kolejny koszt związany z zakupem PC.

Trzecia propozycja jest bardzo zbliżona do drugiej, jednak z jedną, ale za to bardzo istotną różnicą. Tutaj ponownie znajdziemy procesor Intel Core i5-10400F, 16 GB pamięci RAM i dysk SSD PCIe o pojemności 512 GB, jednak karta graficzna to już zauważalnie wydajniejsza konstrukcja – NVIDIA GeForce GTX 1650. Jeśli priorytetem są gry, warto sięgnąć właśnie po tę konfigurację.

Dla graczy

Pora przyjrzeć się komputerowi, który polecamy młodym graczom właśnie przygotowującym się do pierwszej komunii. To konstrukcja z zauważalnie wyższego pułapu cenowego, jednak z konkretnymi korzyściami uzasadniającymi jej wybór. Procesor to ponownie Intel Core i5-10400F, znów w parze z 16 GB pamięci RAM i dyskiem SSD PCIe o pojemności 512 GB. Gdzie zatem szukać różnic? Skoro mowa o komputerze dla graczy, naturalnie, w karcie graficznej. Mamy tu kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3060, czyli obecnie jedną z najlepszych propozycji do grania w rozdzielczości Full HD. To karta z serii GeForce RTX, dlatego wspiera najnowsze techniki generowania obrazu oferowane przez NVIDIA, na czele z ray tracingiem i DLSS.

Dla entuzjastów gamingu

Jeżeli tylko budżet pozwala, pierwsza komunia może być okazją na spełnienie marzeń młodego gracza, który chciałby korzystać z naprawdę mocnej jednostki. Czego potrzebujemy, by grać nawet w najnowsze gry na wysokich i bardzo wysokich ustawieniach graficznych? Co przyda się, by korzystać z ponadstandardowej rozdzielczości, na przykład 1440p? Oczywiście, odpowiednio wydajna karta graficzna, taka jak NVIDIA GeForce RTX 3070.

To właśnie to GPU znalazło się w naszej propozycji zestawu dla entuzjastów gamingu. Obok niego sprawdzony procesor Intel Core i5-10400F, 16 GB RAM i większy dysk SSD PCIe – 1 TB. Cóż, współczesne gry potrzebują dużo miejsca, dlatego zwiększenie pamięci na dane było koniecznością.

Co łączy wszystkie wyżej wymienione komputery? Na życzenie klienta mogą zostać dodatkowo rozbudowane o wszystko to, co niezbędne. Więcej pamięci RAM czy większy dysk SSD? Żaden problem! System operacyjny? Również można dobrać już w momencie zakupu, a to tylko pierwsze z brzegu przykłady. W razie wątpliwości związanych z zakupem zawsze można poradzić się doradców sklepu internetowego, którzy zawsze chętnie spieszą z pomocą.

Pierwszy komputer na pierwszą komunię – najczęstsze obawy

Zakup komputera dla kilkulatka, bo właśnie w takim wieku przyjmuje się pierwszą komunię, zawsze wywołuje szereg obaw. Niemniej, tylko od nas, dorosłych zależy, czy taki komputer spełni swoje zadanie i do czego będzie służył w rzeczywistości.

Pierwszą, najważniejszą obawą jest to, że dziecko przestanie koncentrować się na nauce, w zamian za to poświęcając czas na gry i inne multimedia, na czele z filmami w serwisie YouTube. Cóż, w tym przypadku rozwiązanie jest jedno i oczywiste – to my, dorośli jesteśmy odpowiedzialni za prawidłowy rozwój naszych dzieci. Musimy poświęcać czas również na to, by nadzorować, co robią nasze pociechy. Przy regularnej weryfikacji tego, do czego komputer istotnie jest wykorzystywany, powyższy problem nie wystąpi. Naturalnie, są również narzędzia administracyjne, które mogą w tym pomóc, jednak nic nie zastąpi okresowej weryfikacji tego, co tak właściwie robi nasze dziecko. To nasz obowiązek i kropka.

dziecko przed komputerem
Czy korzystanie z komputera przez dziecko jest bezpieczne? Tak, jeśli sami o to zadbamy

Druga obawa wiąże się z korzystaniem z internetu i dostępem do treści, których najmłodsi nie powinni oglądać. Wiadomo, ciekawość dziecka nie zna granic, zwłaszcza wtedy, gdy podsycana jest relacjami rówieśników. Z tym mankamentem również łatwo możemy sobie poradzić, chociażby stosując odpowiednie filtry treści w przeglądarce internetowej.

Standardowo komputer dla dziecka wiąże się jeszcze z jedną obawą, a mianowicie tym, ile czasu dziennie dziecko spędza przy komputerze i negatywnym wpływie na zdrowie i relacje z rówieśnikami. Co zupełnie naturalne, współcześnie wszyscy spędzamy zdecydowanie o wiele więcej czasu przed komputerami, niż powinniśmy. Niestety, w mniejszym stopniu dotyczy to również dzieci. Jak sobie z tym poradzić? Na obowiązki naukowe wpływu nie mamy. Nie możemy również ograniczyć dzieciom przyjemności z gier – to też jest, mimo wszystko, ważny aspekt posiadania komputera. Warto jednak pamiętać o tym, co najważniejsze, czyli zdrowym rozsądku. To my, jako dorośli, musimy tak planować dziecku dzień, by znalazł się czas na wszystko. Fakt posiadania komputera nie wpływa na to aż tak bardzo, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Czy zatem warto kupić pierwszy komputer na pierwszą komunię? Jak najbardziej tak!

dziecko z komputerem
Komputer – narzędzie do pracy i zabawy

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Komputer to idealne rozwiązanie!

W niniejszej publikacji podzieliliśmy się wiedzą na temat tego, jakie korzyści wiążą się z zakupem pierwszego komputera dla dziecka. Okazuje się, że pierwsza komunia to świetna okazja ku temu, gdyż właśnie w tym wieku potrzeby najmłodszych zmieniają się diametralnie. Zasugerowaliśmy również kilka propozycji z oferty sklepu Morele.net, które sprawdzą się jako komunijne prezenty. Mamy również nadzieję, że pomogliśmy rozwiać obawy związane z zakupem komputera dla dziecka – każdej z nich można skutecznie zaradzić, jeżeli tylko wykażemy minimum determinacji.

Sezon pierwszokomunijny już tuż tuż! Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Morele.net i życzymy udanych zakupów!

Sprawdź też:

13
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *