Technologia

01.12.2021 09:12

Steam Deck bez tytułów na wyłączność. I bardzo dobrze

Konsole Newsy
8
1
0
8
1

Steam Deck ma wielkie szanse ku temu, by stać się jednym z najbardziej rozchwytywanych produktów dedykowanych graczom, jakie trafią na rynek w 2022 roku. Właśnie dowiedzieliśmy się, że o ile samo urządzenie jest, na swój sposób, unikalne, tak gry, które na nie trafią, będą ogólnodostępne.

Dla współczesnych graczy, termin przenośna konsola do gier oznacza, przede wszystkim, Nintendo Switch, wraz z najnowszą wersją Nintendo Switch OLED. Naturalnie, nic w tym dziwnego, bo to praktycznie jedyna, tak popularna konsola mobilna. Oczywiście, nic nie może wiecznie trwać, dlatego już wkrótce niekwestionowana dominacja Switcha może zostać zaburzona.

Steam Deck, bo właśnie o niej mowa, to konsola mobilna, której celem jest umożliwienie graczom uruchomienia gier dostępnych właśnie na platformie Steam. Pierwsi klienci, którzy zdążyli zarezerwować swoje egzemplarze, otrzymają je, najprawdopodobniej, w lutym.

Wielu graczy, oczekujących na premierę nowej konsoli, zastanawiało się nad tytułami ekskluzywnymi, jakie mogą trafić tylko i wyłącznie tam. Ich wątpliwości właśnie zostały rozwiane.

Steam Deck – brak ekskluzywnej zawartości to zaleta, nie wada

Wiele wątpliwości, dotyczących funkcjonalności i zawartości, jaka trafi na konsolę, zostało rozwianych w opublikowanym na stronie Steam FAQ. Dowiadujemy się z niego, między innymi, że twórcy urządzenia nie przewidują, by na urządzenie trafiły jakiekolwiek, ekskluzywne tytuły.

Jak deklaruje Steam, ta konsola to PC i trzeba ją traktować jak każdy inny PC. Jedyne przewidziane modyfikacje to dostosowanie interfejsu konsoli do obsługi przy pomocy wbudowanych kontrolerów.

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich zainteresowanych graczy, przede wszystkim tych, którzy nie planują zakupu Steam Deck. Mogą spać spokojnie wiedząc, że od momentu pojawienia się konsoli na rynku, nie będą traktowani gorzej niż do tej pory.

Można się również spodziewać, że w przyszłości, na przenośnej konsoli będzie można uruchomić tytuły spoza biblioteki Steam. To uczyni ją jeszcze bardziej podobną do typowego komputera osobistego.

Jest na co czekać?

Zgodnie z informacjami na stronie Steam, zamówienia na konsolę Steam Deck będzie można składać po drugim kwartale 2022 roku. Do wyboru gracza pozostają następujące warianty, różniące się od siebie wbudowaną pamięcią.

W podstawowym wariancie, Steam Deck oferuje dysk eMMC o pojemności 64 GB. Jego cena to 1899 złotych. W wariancie pośrednim, pamięć eMMC zastąpiono dyskiem SSD o pojemności 256 GB, a cena wzrosła do 2499 złotych. Najdroższa opcja, kosztująca 3099 złotych, oferuje dysk SSD 512 GB.

Jak myślicie, Steam Deck to konsola, na którą warto czekać? A może zamówiliście w przedsprzedaży? Dajcie znać!

Sprawdź też: Steam Deck – ile można czekać? Co planuje Valve?

8
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.