Battlefield 2042

Rozrywka

03.12.2021 08:49

Battlefield 2042 i przedwczesna wizyta Świętego Mikołaja. Negatywna reakcja społeczności na nowe skórki

Gry Newsy
14
1
0
14
1

Gaszenie ognia benzyną w wykonaniu DICE? Battlefield 2042, jak wynika z wczorajszej aktualizacji, doczeka się wkrótce nowych dodatków związanych ze świętami. Jak na to wszystko zareagował fanbase?

Infantylne skórki

Najnowsza odsłona serii Battlefield, póki co, podróżuje po bardzo wyboistej drodze. Społeczność graczy ma wciąż wiele zastrzeżeń do produkcji studia DICE – jednak sami twórcy, wydaje się, że testują cierpliwość swoich graczy.

O co poszło tym razem? Wczorajsza aktualizacja doprowadziła do przedwczesnego dodania do gry nagród związanych z nadchodzącymi świętami. W szczególności, skin Świętego Mikołaja dla Borysa doprowadził społeczność do stanu wrzenia.

Dlaczego? Zabieg ten uznany został przez społeczność za, delikatnie mówiąc, infantylny. Twórcom zarzuca się, że pomimo usytuowania fabuły gry (niedaleka przyszłość, w której narody upadają, zasoby kurczą się, świat głoduje a pogoda staje na głowie), dodatki tego typu rozmieniają ją na drobne i zmierzają w kierunku produkcji pokroju Fortnite’a czy Warzone’a.

Oprócz skórki dla Borysa, wyciekły też nowe skiny dla czołgu,helikoptera Nightbird, Webstera oraz broni. Te również nie spotkały się z przychylną reakcją (kurczącej się) społeczności.

Reakcja społeczności Battlefield 2042

Wiadro pomyj wylało się w Internecie na twórców Battlefield 2042. Gracze, delikatnie mówiąc, nie są zadowoleni ze świątecznych nagród – Battlefield 2042 nie ma lekko, choć tym razem ciężko pozbyć się wrażenia, że twórcy obierają w tym przypadku niewłaściwy kierunek.

Na tyle, że niektórzy nie mogli w to uwierzyć. Część graczy reagowała na nową zawartość, sądząc, że to zwykły mem. Inni, zaznaczali, że byli świadomi kierunku dodawania nietypowych skinów dla operatorów, ale nie spodziewali się, że nastąpi to tak szybko.

Reakcja DICE

Twórcy nie pozostawili tematu bez odpowiedzi. Na oficjalnym koncie Twitter do komunikacji ze społecznością, wczoraj w godzinach nocnych, zamieszczony został wpis dotyczący całej sytuacji.

Z wpisu można wnioskować, że skiny były gotowe już od dawna (czekając na duże wydarzenia roku pierwszego, jak np. święta) a główne priorytety studia są inne. DICE zaznacza również, że choć skiny istnieją to póki co nie ma planów implementacji ich wszystkich do gry.

Battlefield 2042 i jego trudna sytuacja

Najnowsza produkcja DICE ma zdecydowanie pod górkę. I choć gry z tej serii nie słyną ze stabilnych premier, to najnowszy tytuł radzi sobie kiepsko. Pomimo starań twórców, gra na chwilę obecną posiada tylko 35% pozytywnych recenzji na Steamie (z 65 tysięcy recenzji graczy).

Sprawia to, że Battlefield 2042 jest jednym z najgorzej ocenianych tytułów na platformie Steam. Potwierdza to także kurczący się fanbase. DICE musi działać i to szybko – choć niektóre zarzuty graczy w kierunku gry są dosyć niezrozumiałe, to jednak nie da się ukryć, że część problemów leży po stronie szwedzkiego studia.

Źródło: twitter.com/BFBulletin, twitter.com/BattlefieldComm, ea.com

14
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *