Technologia

03.01.2022 13:08

Samsung wprowadzi NFT do swoich telewizorów

Newsy TV i VOD
5
0
0
5
0

Samsung nie próżnuje i zaczyna nowy rok od informacji, że do swoich telewizorów wprowadzi możliwość przeglądania, zakupu i handlu NFT.

Informacją tą podzielił się sam Samsung w swoim artykule, w którym przedstawia plany dotyczące telewizorów w 2022 roku. W jednym z podpunktów wspominają, że we wszystkich modelach MicroLed, Neo QLED i The Frame, które wyjdą w 2022 roku, będzie można przeglądać i kupować NFT i sprawdzać ich najważniejsze szczegóły za pomocą specjalnie przygotowanej do tego platformy. 

Jeżeli posiadasz własne NFT, to także będziesz mógł zaprezentować swoją kolekcję. Samsung dodaje, że dzięki funkcji “Smart calibration” będzie można automatycznie dostosować ustawienia telewizora do specyfikacji twórczości autora, aby jak najwierniej odwzorować ją na ekranie.

Patrząc na stale zwiększającą się popularność NFT, nic dziwnego, że Samsung także postanowił pójść za tym trendem. Z racji, że jeszcze żaden inny producent nie wprowadził podobnej funkcjonalności w swoich telewizorach, to istnieje szansa, iż sprzedaż TV spod szyldu koreańskiego giganta może nieźle wzrosnąć. 

Sprawdź też: Nike kupuje firmę produkującą wirtualne buty i NFT

Czym dokładnie jest NFT?

Skrót NFT pochodzi z angielskiego i oznacza non-fungible token, co w najprostszym tłumaczeniu oznacza „niewymienialny token”.  Każdy z nich jest indywidualny i nie posiada dla siebie żadnego odpowiednika. Te tokeny to też zbiór informacji, a ich właściciele posiadają pewne dobro, które przypisane zostało do tych cyfrowych aktywów. NFT z definicji jest wirtualnym certyfikatem opartym na łańcuchach blokowych, czyli blockchain.

Ich popularność drastycznie wzrosła na początku 2021 roku, co łączy się z ogólnym wzrostem inwestycji pieniężnych w wirtualne dzieła sztuki. Przede wszystkim zyskali na tym artyści, celebryci i sportowcy. Ich nabywanie ma na celu sprawić, aby konsument pozyskiwał coś unikalnego, co ma wartość kolekcjonerską i z czasem będzie mógł to spieniężyć za prawdziwą kwotę.

Więcej informacji dotyczących najnowszych produktów Samsunga otrzymamy podczas wydarzenia CES 2022, które rozpoczyna się już 5 stycznia! Ciekawe co jeszcze firma ma w swoim rękawie.

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.