Technologia

14.12.2021 05:40

Nike kupuje firmę produkującą wirtualne buty i NFT

Newsy Online
5
1
1
5
1

W ciekawym ruchu Nike kupiło RTFKT Studio, zajmujące się produkcją wirtualnych akcesoriów w metaverse. Sprawa jest na tyle poważna, że logo RTFKT pojawiło się obok Converse. 

RTFKT Studio powstało na początku 2020 roku, wraz ze startem popularności NFT. Jednym z większych sukcesów była sprzedaż fizycznych butów sportowych z wirtualnymi odpowiednikami. W 6 minut RTFKT zarobiło ponad 3 miliony dolarów. Dowodem zakupu fizycznych butów w wirtualnym świecie było NFT, w czym specjalizuje się studio.

Teraz do gry chce wejść Nike, które za nieokreśloną sumę kupiło studio RTFKT. Sprawa wydaje się poważna, logo błyskawicy pojawiło się na liście obok legendarnego logo Nike, Jumpman i Converse. 

Studio zajmuje się nie tylko wirtualnym obuwiem, ale generalnie wirtualnymi akcesoriami i avatarami. Sceptycy w rosnącej popularności metaverse i sposobu utylizacji konceptu NFT widzą bańkę spekulacyjną. Warto zaznaczyć, że już dziś wirtualne nieruchomości sprzedawane są za miliony dolarów. Nadal jednak powierzchnia w wirtualnym świecie wydaje się być sensowniejsza, niż komplet butów. Chociaż, może się mylimy…

5
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *