rozszerzenia chrome android

Technologia

01.03.2023 17:32

Rozszerzenia Chrome Android – czym są, jak zainstalować?

Android i iOS Programy i aplikacje
4
2
0
4
2

Rozszerzenia Chrome Android to są małe wtyczki, które korzystnie wpływają na funkcjonalność przeglądarki. Jeśli chcesz wiedzieć, czym dokładnie są rozszerzenia oraz jak zainstalować i jak usunąć rozszerzenia Chrome Android, to dobrze trafiłeś!

Google Chrome na Androida to jedna z najczęściej pobieranych przeglądarek internetowych. Funkcjonalność przeglądarki można zwiększyć dzięki rozszerzeniom, które są dostępne w Chrome Web Store. Znajdziesz tam bogatą bazę dodatków, które pozwolą dostosować przeglądarkę do codziennych potrzeb. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów o rozszerzeniach do Chrome Android, to zapoznaj się z poniższym tekstem.

Czym są rozszerzenia Chrome Android?

Rozszerzenia Chrome Android są to dodatki, które wzbogacają przeglądarkę o użyteczne funkcje. Nazywane są najczęściej małymi wtyczkami lub małymi programami. Rozszerzenia Google Chrome Android można pobrać z oficjalnego sklepu producenta przeglądarki, czyli Chrome Web Store.

rozszerzenia chrome android
Rozszerzenia również są dostępne na naszych smartfonach! | Źródło: android.com.pl

Sprawdź też: Poradnik, jak włączyć krokomierz w telefonie  – Android i iOS

Dodatki Chrome pozwalają korzystać z przeglądarki zainstalowanej na smartfonie w podobny sposób jak na komputerze lub laptopie. Dlatego użytkownicy, którzy nie mają pobranych rozszerzeń, mogą czuć dysonans między działaniem przeglądarki na smartfonie a komputerze. Rozszerzenia do Chrome ułatwiają korzystanie z Internetu, na przykład dzięki wtyczce blokującej reklamy lub tłumaczącej obcojęzyczny tekst.

Jak zainstalować rozszerzenia Chrome na Androida?

Jak zainstalować Google rozszerzenia? Jeśli chcemy zainstalować wtyczki Google do przeglądarki Chrome na urządzenia z Androidem, to musimy wiedzieć, że Chrome na Androida nie obsługuje rozszerzeń.

Dlatego można skorzystać z innego rozwiązania i dodać rozszerzenia Chrome na inną przeglądarkę. W tym celu należy pobrać przeglądarkę, która obsługuje rozszerzenia Chrome, na przykład Kiwi, Yandex Browser lub Mozilla Firefox. Tego typu przeglądarki umożliwiają dodawanie rozszerzeń Chrome. Przeglądarka Yandex jest identyczna jak Chrome, ponieważ została zbudowana w oparciu o ten sam projekt open source – Chromium. Yandex może być alternatywną przeglądarką używaną w sytuacjach, gdy przydatne będą rozszerzenia.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Aby pobrać rozszerzenie na przeglądarkę należy wejść na oficjalny sklep Chrome Web Store i wyszukać odpowiednie rozszerzenie. Następnie klikamy dodaj i zatwierdzamy. W przeglądarce Yandex obok paska adresu znajduje się menu, do którego można przejść i sprawdzić zainstalowane rozszerzenia.

Jak usunąć rozszerzenia Chrome Android?

Wtyczki Chrome można dodać na urządzenia z Androidem i również usunąć. Jeżeli z jakiegoś powodu uznamy, że rozszerzenie do Chrome nie spełnia swoich oczekiwań lub zawiera błędy, to można bez problemu takie rozszerzenia usunąć. Zatem, jak usunąć rozszerzenia Chrome Android?

W przeglądarkach Chrome, Yandex Browser czy Mozilla Firefox na urządzeniach Android rozszerzenia możemy usunąć z poziomu ustawień.

Jakie dodatki Chrome wybrać?

Wybrane na przeglądarkę Chrome dodatki powinny spełniać codzienne oczekiwania użytkowników. Jeśli lubisz sięgać po źródła obcojęzyczne, to możesz pomyśleć o rozszerzeniu Tłumacz Google, które umożliwia tłumaczenie tekstów podczas korzystania z Internetu.

Dla osób, które korzystają z Google Chrome na kilku urządzeniach, w tym na smartfonie i laptopie, warte uwagi jest rozszerzenie Pushbullet, które przenosi wiadomości z telefonu na komputer. Z rozszerzeniem Chrome można przeglądać powiadomienia i odpowiadać na SMS-y z kilku urządzeń.

Warto także rozważyć instalację wtyczek, które blokują reklamy. Dzięki takiemu rozszerzeniu przeglądanie Internetu w mobilnej wersji przeglądarki będzie płynniejsze i o wiele przyjemniejsze. Nie ma nic gorszego niż wyskakujące na ekranie reklamy.

Chrome rozszerzenia na Android mogą być fajnym dodatkiem do przeglądarki. Niemniej jednak niektóre wtyczki Google mogą zawierać błędy. Wtedy najlepiej taką wtyczkę usunąć i zainstalować inną, a najlepiej taką, która jest polecana wśród użytkowników.

Sprawdź też: Poradnik, jak przenieść dane z Androida na iPhone. Klonowanie telefonu Android

4
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *