1. Scroll
  2. /
  3. Technologia
  4. /
  5. Pixel 6 ładuje się znacznie wolniej, niż deklaruje Google. Nie kupuj drogiej ładowarki

Technologia

09.11.2021 15:00

Pixel 6 ładuje się znacznie wolniej, niż deklaruje Google. Nie kupuj drogiej ładowarki

Telefony i tablety
11
1
1
11
1

W teorii, smartfony Google Pixel 6 i Google Pixel 6 Pro można ładować z mocą nawet 30 W. W praktyce – nie zbliżają się do tego poziomu ani na chwilę. To spore rozczarowanie.

Kiedy pogodziliśmy się z tym, że współczesne smartfony nie potrafią wytrzymać na pojedynczym ładowaniu nawet jednego, pełnego dnia, producenci zaproponowali alternatywne rozwiązanie. Smartfony, owszem, szybko się rozładowują, ale potrzebują zdecydowanie mniej czasu, by wrócić do gry. Najnowsze smartfony Google – Pixel 6 i Pixel 6 Pro, miały wpisać się w ten trend. Niestety, coś nie wyszło.

Pixel 6 i ładowanie 30 W – to nie działa!

Bardzo wnikliwe badania, nad szybkością ładowania smartfonów, przeprowadził znany serwis Android Authority. W toku ich trwania dowiedziono, że najnowsze smartfony amerykańskiego producenta nie tylko nigdy nie osiągają pułapu 30 W, ale również, że cały proces przebiega niepokojąco wolno. Rzućmy okiem na wykres:

wykres google pixel 6 czas ładowania
Google Pixel 6 Pro ładuje się znacznie wolniej, niż deklaruje producent | fot. Android Authority

Cóż, nie da się ukryć, wygląda to naprawdę źle. Smartfon Google ładowany był z maksymalną mocą zaledwie 22 W. Co istotne, działo się to jedynie przez niecałe 40 minut. Później prędkość ładowania znacząco spadła, by osiągnąć średnią na poziomie tylko 13 W. Jak przełożyło się to na czas trwania ładowania? Wydłużyło je do niecałych dwóch godzin (dokładnie 111 minut). Rozczarowanie? Jeszcze jakie.

Nawet Samsung Galaxy S21 Ultra ładuje się szybciej

Co najgorsze, wszystko wskazuje na to, że wina leży po stronie smartfona. Tak kiepskie wyniki osiągnięto mimo tego, że wykorzystano oryginalną ładowarkę 30 W sprzedawaną przez Google i kable bardzo dobrej jakości.

By upewnić się, że z ładowarką jest wszystko w porządku, naładowano nią inny smartfon, którego maksymalna moc ładowania to zaledwie 25 W – Samsung Galaxy S21 Ultra. Rezultat może szokować. Oto wykres:

pixel 6 pro galaxy s21 ultra porównanie ładowania
W teorii, Samsung Galaxy S21 Ultra powinien ładować się wolniej | fot. Android Authority

Mimo że w teorii Galaxy S21 Ultra ma niższą o 5 W maksymalną moc ładowania, przy wykorzystaniu dokładnie tej samej ładowarki, naładował się niemal dwukrotnie szybciej. Nokaut.

Reklama

Planujesz kupić smartfon Pixel 6 (Pro)? Nie dobieraj ładowarki

Dla uzupełnienia zawartości materiału, porównano również, o ile wolniej ,nowe smartfony Google, naładują się z wykorzystaniem starszej ładowarki od tego producenta. Jej moc maksymalna to 18 W, czyli niemal dwa razy mniej, niż nowej konstrukcji. Rezultat? Ładowanie wolniejsze o… 11 minut.

Co to oznacza w praktyce? Jeżeli Pixel 6 albo Pixel 6 Pro, znalazły się w Twoich planach zakupowych, nie musisz zamawiać nowej ładowarki. I tak nie są w stanie wykorzystać jej mocy. Czy zmieni się to w przyszłości? O ile kwestia leży po stronie oprogramowania, z pewnością tak. W przeciwnym przypadku, użytkownikom pozostanie to, co czują obecnie.

Rozczarowanie.

11
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Niestety posiada telefon Google Pixel 6. Czas pracy na baterii ok cały dzień ( włączone LTE, rozmowy, przeglądanie www, aparat) ale po tym następuje czas ładowania DRAMAT ładowarka 40W orginalna od P30 PRO po 20 razie łapie ładowanie i ładuje go wieczność. Daje radę ładowarka od vivo x60 pro i jakoś to idzie ale w dalszym ciągu DRAMAT. A co do telefonu sądziłem że będzie.lwpszy zoom x7 znowu DRAMAT, odcisk palca myślę że najlepiej wyłączyć tą funkcję nie działa nawet wczytują 5x ten sam palec. A reszta ok. Muszę się z tym pogodzić bo dałem za telefon 3300 zł ale wygląda bajecznie 🙂 i to rekompensuje jakie 20% z niedogodności. Ps kontakt z google niemożliwy. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.