telefony oppo

Technologia

14.12.2021 09:47

OPPO Inno Day 2021: co ciekawego zaprezentowano na wirtualnej wystawie?

Newsy Telefony i tablety
6
0
0
6
0

OPPO Inno Day 2021 to wydarzenie, które miało nadać wirtualnym prezentacjom produktów zupełnie nowy wymiar. Zamiast nudnej prezentacji, przenieśliśmy się do wirtualnego świata pełnego niespodzianek, gdzie każdy krok odsłania nowy fragment innowacyjnych wizji OPPO.

Wydarzenia specjalne w grach komputerowych powoli stają się standardem. W popularnych produkcjach możemy oglądać np. koncerty gwiazd muzyki rozrywkowej. A gdyby tak odwrócić kolejność i stworzyć niewielką grę tylko po to, by właśnie w niej opowiedzieć światu o swoich postępach? Z takiego założenia wyszło OPPO, dlatego wirtualna prezentacja OPPO Inno Day 2021 odbywa się w świecie przypominającym ten z gier komputerowych.

OPPO Inno Day 2021: stwórz awatar i eksploruj

Już początkiem grudnia, zainteresowani sympatycy marki i dziennikarze mogli stworzyć swój wirtualny awatar. To właśnie on miał stać się ich wirtualną wizytówką podczas przemierzania krainy Oppo. Co prawda nie zaoferowano zbyt wielu opcji personalizacji wirtualnego wizerunku, jednak to, co otrzymaliśmy, było w zupełności wystarczające. To tylko dwudniowa zabawa, prawda?

Mój wyglądał następująco:

oppo inno day 2021 awatar
To ja w wirtualnym świecie OPPO!

Zdobywaj osiągnięcia, odbieraj nagrody

Jak w każdej grze, również podczas OPPO Inno Day 2021 musimy mierzyć się z wyzwaniami. Te, jak przystało na prostą grę, są szybkie i łatwe w realizacji. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie przy wskazanych atrakcjach, zaprosić kogoś z uczestników wydarzenia do znajomych, przywitać się na forum czy pobrać wirtualną wizytówkę, by poszerzać kolekcję garderoby naszego awatara.

Najważniejsza jest jednak targowa część gry, czyli zwiedzanie wirtualnych wystaw przygotowanych przez OPPO. Tych mamy dokładnie pięć. Pierwsza z nich, umieszczona w centralnym punkcie mapy, to wirtualna sala konferencyjna, umożliwiająca obejrzenie przygotowanej na okoliczność wydarzenia prezentacji.

oppo inno day 2021 prezentacja
Najważniejsza część gry? Tradycyjna prezentacja.

Obrazowanie, okulary AR, nowy smartfon i podróż do przyszłości

Kolejne wystawy to już stanowiska tematyczne, poświęcone określonemu zagadnieniu z działalności marki OPPO. W jednym z punktów dowiemy się, jakie postępy udało się poczynić w technologii obrazowania. W innym poznamy koncepcje przyszłości według pracowników OPPO. Znalazło się również miejsce na stoisko, gdzie zobaczyć można okulary, a właściwie okular do rozszerzonej rzeczywistości.

Najistotniejszym elementem wyposażenia OPPO Air Glass jest monochromatyczny wyświetlacz, pozwalający na prezentację podstawowych informacji przydatnych podczas prowadzenia prezentacji czy uprawiania sportu.

oppo air glass
OPPO Air Glass – okular AR, który może się przydać.

Najważniejsze wydarzenie, jakie odbędzie się w wirtualnym świecie OPPO Inno Day 2021, dopiero przed nami. To prezentacja smartfona OPPO Find N. To pierwszy, składany smartfon w ofercie marki. Wiemy już o nim całkiem sporo, dlatego zapewne większość skupi się na formie prezentacji, a nie jej treści.

Co o tym myśleć?

Wydarzenie OPPO Inno Day 2021 przybrało formę mini gry komputerowej, ze zwiedzaniem wirtualnego świata, misjami i punktami do odkrycia na czele. Co sądzę o takiej formie? Moim zdaniem jest naprawdę ciekawa. Udowadnia, że producenci mimo ograniczonych możliwości prowadzenia fizycznych prezentacji, chcą pozostać w dobrym kontakcie z dziennikarzami i sympatykami, oferując coś, co dotychczas nie było szerzej stosowane.

oppo inno day 2021
Do wirtualnego świata OPPO Inno Day 2021 jeszcze wrócimy.

W wirtualnym świecie OPPO bawiłem się całkiem nieźle. Też chcecie spróbować? Stwórzcie swój awatar i zwiedzajcie! Link tutaj.

Aktualizacja: Oppo Find N – wiemy już wszystko

Zgodnie z zapowiedzią, wydarzenie Oppo Inno Day 2021 dotarło do kulminacyjnego punktu – prezentacji Oppo Find N, czyli pierwszego, składanego smartfona marki, jaki trafi do sprzedaży. Co ciekawe, prezentował go Pete Lau, który dotychczas, w koncernie BBK, odpowiadał za poczynania marki OnePlus.

Największym atutem Oppo Find N ma być kompaktowa forma niezależnie od tego, czy używany jest w formie złożonej czy rozłożonej. W złożonej, jego wyświetlacz ma przekątną 5,49 cala i proporcje 18:9. Oznacza to, że w przeciwieństwie do np. propozycji Samsunga, zachował standardowe proporcje, typowe dla wyświetlacza smartfona. Przekątna wewnętrznego ekranu to 7,1 cala – doskonale znana z mniejszych tabletów. Główny ekran cechuje się zmienną częstotliwością odświeżania – od 1 do 120 Hz.

Oppo Find N
Kompaktowy, składany smartfon – to właśnie Oppo Find N. | fot. Oppo

Sprawdź też: Oppo: składany smartfon może mieć aż trzy wyświetlacze

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *