telefony oppo

Technologia

29.11.2021 11:08

Oppo: składany smartfon może mieć aż trzy wyświetlacze

Newsy Telefony i tablety
13
0
0
13
0

Oppo to jeden z producentów smartfonów, którzy nad urządzeniem ze składanym ekranem pracują już od wielu lat. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, Chińczycy zaprezentują swój model jeszcze w grudniu 2021 roku. Co istotne, ma mieć nie dwa, a aż trzy wyświetlacze. Gdzie i po co ten trzeci?

Składane smartfony to jedne z najciekawszych konstrukcji, jakie obecnie wykorzystują mobilny system operacyjny od Google – Android. W Polsce, o ich możliwościach, mogliśmy się przekonać dzięki urządzeniom produkowanym przez firmy Samsung oraz Motorola, z czego większą popularność zdobyły tylko urządzenia tego pierwszego producenta. Wszystko wskazuje na to, że grono podmiotów, posiadających w swej ofercie składane konstrukcje, już wkrótce się powiększy. Jednym z nowych graczy będzie właśnie Oppo.

Chińska marka, w swoich topowych konstrukcjach, nie stroni od innowacyjnych rozwiązań. Co prawda większość z nich nigdy nie trafia do sprzedaży poza Chinami, jednak zwiększone zapotrzebowanie na obecność danego urządzenia na rynku, szybko może to zmienić. Tym bardziej, że składany smartfon Oppo zapowiada się niezwykle ciekawie, nie tylko w kwestii wyświetlaczy.

Oppo zaprezentuje składany smartfon z trzema ekranami i potężnymi podzespołami

Z informacji opublikowanych w serwisie Android Headlines, autorstwa jednego z popularnych leaksterów, kryjącego się pod pseudonimem Arsenal, dowiadujemy się garści informacji na temat nowego, składanego smartfona od Oppo. Najważniejsze z nich dotyczą tego, co w tego typu konstrukcji jest najistotniejsze – wyświetlaczy.

Zgodnie z przekazanymi wiadomościami, główny, wewnętrzny ekran składanego smartfona Oppo, ma mieć przekątną 8 cali i rozdzielczość 2K. To wyświetlacz LTPO, dlatego jego maksymalna częstotliwość odświeżania może sięgnąć nawet 120 Hz. Nieco mniej spektakularnie zapowiada się wyświetlacz zewnętrzny – przekątna 6,5 cala, rozdzielczość Full HD i standardowa częstotliwość odświeżania to bardzo dobre, jednak nie zachwycające parametry. Co istotne, ekran zewnętrzny ma być zakrzywiony po bokach, szczelnie wypełniając front urządzenia.

Niestety, użytkownik Weibo nie podzielił się informacjami odnośnie tego, gdzie zostanie umieszczony trzeci wyświetlacz i jaką będzie pełnił funkcję. Wiemy jedynie, że będzie bardzo niewielki i umieszczony zostanie bądź na pleckach, bądź jednej z zewnętrznych krawędzi urządzenia.

Jako że Oppo Find N to urządzenie flagowe, nie zabraknie w nim podzespołów o adekwatnej wydajności. Producent planuje umieścić wewnątrz układ SoC Qualcomm Snapdragon 888+, wspierany przez autorską jednostkę obliczeniową. Specyfikację uzupełnią głośniki stereo, pamięć RAM LPDDR5 i pamięć na dane UFS 3.1.

Oppo Find N – kiedy premiera?

Zgodnie z przewidywaniami analityków, składany smartfon Oppo może zadebiutować jeszcze w grudniu 2021 roku. Będzie to oznaczało, że grudzień stanie się bardzo intensywnym miesiącem pod względem chińskich, smartfonowych nowości. Oczywiście, o ile plotki potwierdzą się.

To właśnie w grudniu spodziewamy się premiery serii smartfonów Xiaomi 12 i nowości spod ręki projektantów Huawei (najprawdopodobniej również składanej). Dalekowschodnie wróbelki ćwierkają również o premierze bardzo wydajnej i zaawansowanej technologicznie Motoroli.

A to wszystko już w przyszłym miesiącu.

Przeczytaj również: Krótko o Oppo – co to za firma i czy warto kupić telefony Oppo?

13
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *