among us na telefonie

Technologia

10.12.2021 12:13

Among Us w VR? Oficjalny trailer już w sieci!

Gry Newsy
17
2
0
17
2

Czy to możliwe, że będziemy mogli zagrać w Among Us w świecie wirtualnej rzeczywistości? Tak, podczas trwania corocznej gali The Game Awards została zaprezentowana oficjalna zapowiedź tytułu na gogle VR. 

Among Us to zespołowa gra z perspektywy trzecioosobowej 2D. Jej popularność niedawno znacznie się rozwinęła, pomimo, że tytuł miał premierę w 2018 roku. Ciekawą nowością jest implementacja gry do wirtualnej rzeczywistości. Wykonywanie zadań na pokładzie statku kosmicznego w VR może być niesamowitym przeżyciem. Rzućcie okiem na zaprezentowany trailer. 

Deweloperem, który zajmie się przeniesieniem rozgrywki w wirtualną rzeczywistość, będzie studio Schell Games. Pod koniec zwiastuna możemy zauważyć, że gra jest zaplanowana na sprzęt Meta Quest, PlayStation VR oraz SteamVR. Mechanika ma pozostać taka jak w oryginalnej grze. Ważna rzecz – osoby grające w wirtualnej rzeczywistości będą mogły grać tylko z pozostałymi posiadaczami gogli VR. Oryginalna gra nie będzie połączona z wersją stworzoną w trójwymiarze.

Sprawdź też: Mobilne gry dla wielu graczy – najpopularniejsze gry multiplayer na telefon

Among Us VR pozostaje na chwilę obecną dużą niewiadomą. Daty premiery nie otrzymaliśmy na ten moment i ciężko przewidzieć kiedy tytuł może zadebiutować. Zawartość gry nie jest duża, nie mamy tutaj wiele parametrów do przeniesienia. Największym wyzwaniem zdaje się stworzenie statku kosmicznego w 3D oraz synchronizacja wszystkich postaci w wirtualnej rzeczywistości. 

Among Us VR – więcej informacji

Na blogu twórców możemy przeczytać, że wszelkie dodatkowe informacje (w tym data premiery) zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Otrzymujemy również zaproszenie do obserwowania nowego profilu na Twitterze na którym będą pojawiać się aktualności w sprawie kosmicznych walk fasolek – jakby to nie brzmiało, warto śledzić te nowości.

Powiedzmy sobie szczerze, próby wykrycia “impostora” w wirtualnej rzeczywistości brzmi jak świetny plan. Gdy gramy w oryginalną część to nawet, gdy ukryty oszust nas zabije – nic nam się nie dzieje. Wszystko w VR jest znacznie bardziej odczuwalne. Może okazać się zatem, że z sympatycznej i śmiesznej gry powstanie mały horror. Obrócisz się w swoim pokoju, a za Tobą znajduje się impostor! Ciekawa sprawa, prawda?

Jedynym minusem jest próg wejścia dla nowych graczy, aby zagrać w Among Us VR. Będziemy zmuszeni do zakupu gogli, chyba, że jesteśmy już posiadaczem PlayStation VR. Być może do momentu premiery tytułu trochę ta technologia stanieje i będzie bardziej powszechna. Czy podoba Ci się pomysł przeniesienia Among Us do wirtualnej rzeczywistości?

źródło zdjęcia: SchellGames

17
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *