jak usunąć snapchat

Technologia

18.01.2023 11:39

Jak usunąć Snapchat – instrukcja krok po kroku. Pokazujemy, jak usunąć konto na Snapie

Android i iOS Programy i aplikacje Social media
16
1
1
16
1

Snapchat, który kilka lat temu podbił serca internautów, dziś już nie jest tak atrakcyjny, jak konkurencyjne portale społecznościowe. Nie używasz swojego profilu na Snapie? Aplikacja Ci się znudziła? Dowiedz się, jak usunąć konto i dlaczego warto to zrobić.

Czy warto jeszcze mieć konto na Snapchat?

Snapchat to aplikacja mobilna, która powstała w 2011 r. i bezsprzecznie zrewolucjonizowała branżę social mediów. Aplikacja weszła na rynek z przytupem i szybko zyskała wielu fanów dzięki innowacyjnemu pomysłowi publikacji zdjęć oraz filmów. Snapchat jako pierwszy wprowadził funkcję znaną jako Stories, czyli publikacje, które są widoczne na profilu użytkownika jedynie przez 24 godziny od momentu dodania. Nowatorski okazał się też sposób prywatnego czatowania na Snapchacie. Użytkownik mógł wysyłać znajomym zdjęcia, które były widoczne tylko przez 10 sekund od otwarcia. Ponadto również wiadomości wysyłane w formie pisanej bezpowrotnie znikały po zamknięciu czatu.

Pomysły zaprezentowane w Snapchacie okazały się tak fenomenalne, że podchwyciły je również inne aplikacje społecznościowe. Aktualnie na większości znanych platformach znajdziemy niezwykle popularną funkcję Stories. Oferują ją m.in. Facebook, Messenger, Twitter czy Instagram. Ostatnia z tych aplikacji zapewnia najbardziej zbliżone do Snapa funkcje, przez co wchłonęła dużą część jego użytkowników. Instastories w ostatnich latach stało się zdecydowanie bardziej popularnym medium, które wybierają nie tylko zwykli użytkownicy, ale i znani celebryci z całego świata. Choć część osób aktywnych w „socialach” wciąż jest zwolennikami Snapchata, to wielu użytkowników nie używa już swoich starych kont z tej aplikacji.

jak usunąć snapchat
Znudził Ci się Snapchat? W takim razie najlepiej usuń konto

Usuwanie Snapchata – kiedy lepiej to zrobić?

Jeśli nie używasz już Snapchata, ponieważ znudził Ci się lub przeniosłeś swoją aktywność na jeden z konkurencyjnych komunikatorów, możesz bez problemu usunąć stare konto z baz danych tej aplikacji. Dlaczego warto to zrobić? Usuwanie Snapchata nie jest bardzo trudnym procesem, a może usprawnić działanie telefonu oraz pomoże zadbać o Twoje bezpieczeństwo. Usunięcie Snapchata sprawi, że na smartfonie zwolni się trochę miejsca, które wcześniej było zajęte danymi, które gromadził Snapchat. Dodatkowo ostateczne pozbycie się konta upewni Cię w przekonaniu, że Twoje dane osobowe są bezpieczne. Usunięcie Snapa równa się usunięciu informacji na Twój temat z centralnego systemu danych platformy. Skasowanie konta na Snapchacie uchroni Cię przed ewentualnym cyberatakiem i pozyskaniem poufnych danych przez hakerów.

Jak usunąć konto snapchat – krok po kroku

Należy pamiętać, że samo odinstalowanie aplikacji nie oznacza usunięcia konta, które zostało na niej utworzone. Jak usunąć konto Snapchat? Można tego dokonać w szybki, lecz nieco skomplikowany sposób. Prezentujemy proces usuwania Snapchata krok po kroku.

Najpierw otwórz aplikację Snapchat i wejdź w ikonę swojego konta. Następnie przejdź do Ustawień, które znajdują się w prawym górnym rogu ekranu. Po zjechaniu na dół znajdziesz zakładkę „Pomoc techniczna” i podsekcję „Potrzebuję pomocy”. Wejdź w nią i odszukaj kolejny przycisk „My Account & Security”. Po wciśnięciu tego klawisza wyświetli się lista różnych funkcji. Wśród nich znajdziesz opcję „Delete My Account”, którą należy wybrać. Na ekranie wyświetli się instrukcja usunięcia konta Snapchat. W sekcji „How to Delete Your Snapchat Account” w pierwszym zdaniu znajduje się wyrażenie „Accounts Portal”, które wyróżnia się niebieskim kolorem tekstu – oznacza to, że odnośnik zawiera link i jeśli w niego klikniesz, zostaniesz przeniesiony do kolejnej podstrony. Na niej będziesz musiał podać swój login oraz hasło, a następnie wcisnąć „Continue”. W tym momencie Twoje konto zostanie dezaktywowane, a po 30 dniach bez ponownego logowania całkowicie usunięte.

kody rabatowe morele

Sprawdź też: Zmiana nazwy na Snapchat – jak zmienić nick na Snapie?

A może lepiej dezaktywować konto? Czym to się różni od usuwania Snapa?

Aby dezaktywować konto Snapchat, trzeba postępować dokładnie tak samo, jak w przypadku jego usuwania. Co zatem różni dezaktywację i usuwanie konta Snapchat? Pierwsza trwa przez 30 dni po przeprowadzeniu wyżej opisanego procesu. Snapchat wprowadził tę opcję, aby dać użytkownikom możliwość powrócenia do portalu bez potrzeby tworzenia nowego konta.

Jeśli zmienisz zdanie i zechcesz ponownie wysyłać snapy, to w ciągu 30 dni okresu dezaktywacji możesz bez problemu zalogować się do aplikacji przy użyciu starego loginu i hasła. Warto skorzystać z tej funkcji również w przypadku, gdy zechcesz odzyskać zdjęcia zapisane w Snapchatowej chmurze Memories. Logując się na konto, przerwiesz proces dezaktywacji prowadzący do usunięcia Twojego profilu i znów będziesz mógł korzystać z aplikacji Snapchat.

Jeśli nie używasz już konta na Snapie, to warto przemyśleć jego skasowanie. Z naszym poradnikiem sprawnie przeprowadzisz usuwanie Snapchata i zyskasz dodatkowe miejsce na telefonie oraz bezpieczeństwo. Jeśli zdecydujesz się powrócić do aplikacji, dokonasz tego w trakcie okresu dezaktywacji. Możliwość ponownego zalogowania się na konto pozwoli m.in. na odzyskanie wspomnień zapisanych w postaci zdjęć.

deaktywacja konta
Źródło: mashable.com
16
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *