1. Scroll
  2. /
  3. Technologia
  4. /
  5. Instagram: płatna zawartość na ostatniej prostej. Skorzystacie?

Technologia

09.11.2021 15:27

Instagram: płatna zawartość na ostatniej prostej. Skorzystacie?

Online
10
0
0
10
0

Niewielka, miesięczna opłata, umożliwi korzystającym z platformy Instagram, dostęp do unikalnych treści wprost od ulubionego twórcy.

Do tej pory, twórcy publikujący w serwisie Instagram, by pozyskać od swoich fanów dodatkowe środki, muszą odsyłać ich do innych platform. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce problem zostanie rozwiązany – płatne subskrypcje pojawią się na Instagramie już wkrótce.

Instagram z płatnymi subskrypcjami – wiadomość wprost z AppStore

Skąd wiemy, że płatne subskrypcje w serwisie Instagram są już na ostatniej prostej. Informację, opublikowaną w serwisie TechCrunch, zawdzięczamy firmie Apptopia, śledzącej rozwój aplikacji mobilnych.

To właśnie analitycy tej firmy, podobnie jak kilku innych obserwatorów, natknęli się na cennik płatnej zawartości Instagrama. Udostępniono go w serwisie AppStore, by właściciel serwisu społecznościowego – Meta, mógł, rozpocząć obsługę mikropłatności, właśnie przy pomocy platformy od Apple.

Nie jest drogo, ale czy znajdą się chętni?

Jak czytamy w AppStore, korzystający z Instagrama będą mieli następujące możliwości wsparcia ulubionych twórców: zakup odznaki Instagram za 0,99, 1,99 bądź 4,99 dolara amerykańskiego, albo subskrypcji Instagram za 0,99 lub 4,99 dolara.

Z nowych możliwości serwisu, jako pierwsi, skorzystają klienci mieszkający w Stanach Zjednoczonych, czego, swoją drogą, można się było spodziewać. Kiedy subskrypcje i odznaki trafią do Europy? Tego, na tę chwilę, nie wiemy. Nie znamy również ich polskich cen.

Jeśli twórcy, których obserwujecie na Instagramie, wprowadzą płatne subskrypcje, skorzystacie?

Reklama
10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.