1. Scroll
  2. /
  3. Technologia
  4. /
  5. Wszystko o Apple Watch 7 – cena, specyfikacja i dostępność

Technologia

17.10.2021 13:45

Wszystko o Apple Watch 7 – cena, specyfikacja i dostępność

Gadżety
10
2
0
10
2

Apple Watch Series 7 to jedna z nowości pokazanych na konferencji 14 września 2021 roku. Lider sprzedaży inteligentnych zegarków ponownie postanowił usprawnić swój produkt. Czy nowy smartwatch Apple jest lepszy od poprzednika? Sprawdź przed premierą!

Co nowego w Apple Watch 7?

Pod względem funkcjonalności niewiele zmieniło się w stosunku do poprzedniej generacji urządzeń wearable Apple. Smartwatch siódmej generacji został wzbogacony o funkcję wykrywania upadków podczas ćwiczeń. Kolejną innowacją jest usprawnienie automatycznego wykrywania rozpoczęcia ćwiczeń fizycznych, m.in. jazdy na rowerze.

Nowy Apple Watch Series 7 będzie się ponadto szybciej ładował. Według zapewnień producenta ma być nawet o 33% szybsze niż w „szóstce”. Przełożyć się to ma na 80% pojemności baterii po 45 minutach ładowania. Co więcej, zaledwie 8 minut ma wystarczyć, by zegarek do iPhone mógł monitorować sen trwający 8 godzin.

Powyższe zmiany są jedynymi znaczącymi nowymi funkcjami w stosunku do Series 6. Czego jeszcze możemy się spodziewać? Zapewne nowych tarcz zegarka oraz być może drobnej poprawy działania znanych już aplikacji na Apple Watch. Największą zmiany dotknęły ekran. Ma być nie tylko wytrzymalszy dzięki dwukrotnie grubszemu szkłu wyświetlacza. Będzie on przede wszystkim większy.

Źródło: thinkapple.pl

Producent chwali się powiększeniem powierzchni wyświetlacza o 20% w stosunku do Series 6. Co najważniejsze, odbyło się to bez konieczności znacznej rozbudowy koperty zegarka. Jej wielkość zwiększyła się bowiem o zaledwie 1 mm. Jak udało się tego dokonać? Nowy Apple Watch Series 7 ma jeszcze węższe ramki niż model poprzedniej generacji.

O ile posiadacze ostatniego wydania Apple Watch nie poczują więc dużej różnicy, o tyle dla właścicieli jeszcze starszych modeli zmiana będzie znacząca. Tegoroczny zegarek Apple niemal pozbawiony jest ramek wokół ekranu, podczas gdy w kilkuletnich modelach screen–to–body ratio (stosunek wypełnienia frontu urządzenia panelem wyświetlacza) jest mniejszy niż 50%.

nowe zegarki od Apple
Źródło: imagazine.pl

Jakiego screen–to–body ratio można spodziewać się w Apple Watch Series 7? Producent nie podał oficjalnego wymiaru ekranu, choć prawdopodobnie wyniesie on nieco więcej niż w Series 6, a więc zapewne ponad 1,78 cala. I tak jak w zeszłorocznym modelu, najnowszy zegarek do iPhone będzie miał zapewne ekran wypełniający około 60% powierzchni koperty.

Reklama

Za większym rozmiarem ekranu poszła również zmiana w rozmiarze samej koperty. Pociągnęło to za sobą konieczność poszerzenia pasków do zegarka. Tak jak dotychczas dostępne będą dwa rozmiary. Węższe paski będą miały rozmiar 41 mm, a szersze – 45 mm. Posiadacze starszych modeli, którzy zechcą kupić nowy zegarek Apple, nie muszą się jednak obawiać. Stare paski o rozmiarach 38 mm, 40 mm, 42 mm i 44 mm będą pasować.

Design nowego Apple Watcha

Możliwość łączenia pasków różnych generacji z Apple Watch Series pozwoli tworzyć unikalne wzory dzięki kilku nowym kolorom kopert. Najbardziej charakterystycznym zdaje się oliwkowy. Wśród wyróżniających się kolorów dostępny do wyboru będą również ciemny odcień niebieskiego oraz PRODUCT RED, czyli czerwony. Zwolennicy bardziej stonowanych barw będą mogli wybrać między Księżycową poświatą, czyli srebrnym oraz Północą, a więc czarnym.

Zmiany dotknęły również samej formy koperty, jaką otrzymał nowy zegarek. iPhone oraz iPad najnowszych generacji mają kanciaste boki. Obła forma smartwatcha Apple źle korespondowałaby z najnowszymi smartfonami i tabletami kalifornijskiego koncernu. Z tego względu również Apple Watch Series 7 ma kanciastą kopertę. Ostra forma jest jednak łagodzona na wpół wypukłym wyświetlaczem, który dzięki temu efektownie załamuje światło na krawędziach.

Design nowego Apple Watcha
Źródło: apple.com

Podobnie jak w poprzednich generacjach, koperty zegarka będą wykonywane z jednym z dwóch rodzajów metali – stali nierdzewnej lub aluminium. Niezmiennie na prawym boku umieszczona będzie Digital Crown, czyli pokrętło umożliwiające wywoływanie różnych funkcji, takich jak wywoływanie asystentki głosowej Siri, wracanie do ostatnio używanej aplikacji czy powiększanie zawartości ekranu.

Specyfikacja Apple Watch 7

Tak jak zostało wspomniane wyżej, większość zmian dotyczy rozmiarów i grubości ekranu oraz kolorów kopert i fabrycznych pasków. Pozostała część specyfikacji technicznej nie będzie się wiele różnić od Apple Watch Series 6. Jak to często bywa, zwłaszcza w przypadku producenta z Cupertino, część parametrów będzie znana dopiero po premierze.

Zobacz: Smartwatch Xiaomi Mi Watch Lite – najlepszy w segmencie budżetowym?

Ekran Apple Watch 7

Jako że Apple Watch Series 6 miał ekran o rozmiarze 1,78 cala, rozmiar ekranu „siódemki” będzie zapewne minimalnie większy. Prognozuje się, że będzie to 1,8 cala. W przeciwieństwie do rozmiaru pewna jest technologia, w jakiej zostanie wykonany. Nowy zegarek Apple wyposażony zostanie w wyświetlacz Retina OLED. Oznacza to, że posiadacze smartwatcha będą mogli cieszyć się doskonale odwzorowaną paletą barw – głęboką czernią i żywymi pozostałymi kolorami.

Panel Retina OLED w Apple Watch Series 7 ponownie został wyposażony w funkcję Always On Display, czyli stałego wyświetlania informacji na ekranie. Zgodnie z deklaracjami producenta stale włączony ekran ma być również jaśniejszy. Ma się to jednak nie przekładać na zwiększone zapotrzebowanie na energię.

Ekran Apple Watch 7
Źródło: apple.com

Przewidywana rozdzielczość to 448 × 368 pikseli przy gęstości pikseli na cal (PPI) na poziomie 326 tak jak w Series 6. Tak duże zagęszczenie pikseli gwarantuje bardzo wysoką ostrość czcionek i ikon aplikacji. Ze względu na to, że matryca Apple Watch 7 jest wykonana w tej samej technologii, co panel „szóstki”, jego jasność wyniesie 1000 nitów.

Dodatkowe funkcje

Najnowszy zegarek do iPhone będzie niezależny od niego, a to dzięki wyposażeniu w moduł eSIM umożliwiający instalację wirtualnych kart SIM. Apple Watch Series 7 wyposażono w głośnik oraz klawiaturę ekranową do pisania wiadomości. Zaplecze komunikacyjne wzbogacone jest także o moduł NFC służący do płatności zbliżeniowych Apple Pay.

W aktywności fizycznej na świeżym powietrzu pomogą certyfikaty – IP6X świadczący o odporności na pył oraz WR50, dzięki którym Apple Watch Series 7 jest odporny na działanie wody. Pamiętać jednak należy, że dotyczy do pływania w płytkich zbiornikach, takich jak basen. Nie wolno w nim nurkować.

Funkcje smartwatcha
Źródło: 9to5mac.com

Na wyposażeniu Apple Watch Series 7 jest także elektrokardiogram. Rejestrując impulsy elektryczne serca, aparat EKG pomaga wykryć zaburzenia rytmu serca. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to profesjonalny sprzęt medyczny, a co za tym idzie, nie powinien on zastępować diagnozy lekarskiej. Dzięki EKG w zegarku Apple można jednak dowiedzieć się, kiedy do kardiologa należy się udać.

Czujnik na spodzie smartwatcha mierzy również tętno i natlenienie krwi. Pozwala to nie tylko monitorować stan zdrowia i śledzić przebieg ćwiczeń fizycznych, ale również sprawdzać jakość snu. Codzienną aktywność można nadzorować w preinstalowanych aplikacjach takich jak Trening czy Sen. Ćwiczenia można uprzyjemnić, słuchając piosenek z Apple Music. Wiele dodatkowych zawiera ponadto sklep Apple.

Pamięć i bateria Apple Watch 7

Dopóki pierwsze zegarki Apple siódmej generacji nie znajdą się na nadgarstkach użytkowników, nie będzie zapewne oficjalnie znana ilość dostępnej pamięci. Ze względu na niewielką ilość zmian względem Series 6, można spodziewać się, że ilość ta pozostanie taka sama. Spodziewać się więc można 1 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci na pliki użytkownika. Od tej drugiej wartości należy odliczyć miejsce, jakiego potrzebuje system operacyjny. A jaki to system? Będzie to watchOS 8. Całość będzie zasilana baterią o pojemności 310 mAh, która wystarczy na około 18 godzin działania.

Wymiary Apple Watch 7

Nowy Apple Watch Series 7 z kopertą o boku 41 mm będzie ważył 32 g w wersji z aluminium i 42,3 g w przypadku stali nierdzewnej. Wybierając wersję 45 mm z kopertą aluminiową, waga zegarka wyniesie 38,8 g, a z kopertą ze stali nierdzewnej – 51,5 g.

Wymiary Apple Watch 7
Źródło: 9to5mac.com

Apple Watch 7 – kiedy premiera?

Przedsprzedaż Apple Watch Series 7 zaplanowano na 8 października 2021 roku. Początek składania zamówień to godzina 14:00. W pierwszej kolejności nowy zegarek Apple do nabycia jest na oficjalnej stronie Apple.

Reklama

Dostępność i cena Apple Watch 7

Tak jak nieznane są obecnie wszystkie szczegóły specyfikacji technicznej Apple Watch Series 7, tak nie wiadomo jeszcze, ile będą kosztowały poszczególne wersje zegarka. Podstawowy model, czyli z kopertą aluminiową o rozmiarze 41 mm został wyceniony na 399 USD.

Zeszłoroczny model bazowy również został tak wyceniony. W Polsce w dniu premiery kosztował 1899 zł. Zapewne teraz także można spodziewać się cen zaczynających się od tej kwoty.

Zegarek na ręku
Źródło: techradar.com

Październikowa premiera Apple Watch Series 7 jest miesięcznym opóźnieniem w stosunku do rozpoczęcia sprzedaży iPhone 13. Przyczyną tej rozbieżności są rzekome bliżej nieokreślone problemy z produkcją nowych zegarków. Niewykluczone więc, że początkowa podaż będzie mniejsza niż zakładał Apple, a co za tym idzie, klienci na swoje nowe smartwatche poczekają nieco dłużej.

Apple Watch Series 7 to nowy król w segmencie smartwatchy. Można spodziewać się, że wzorem poprzedników, zdominuje kategorię inteligentnych wearables. Urządzenia ze stajni Apple to bowiem nie tylko zegarki premium, ale również zaawansowane narzędzia do dbania o zdrowie i kondycję fizyczną. Choć mała ilość zmian względem Series 6 może rozczarowywać, nowy zegarek Apple zapewne znajdzie duże grono nabywców.

Źródło obrazka głównego: thinkapple.pl

10
2

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.