instagram logowanie

Technologia

18.11.2021 11:44

Instagram nie działa? Wstrząśnij smartfonem

Newsy Online
12
1
0
12
1

Czy często zdarza Ci się denerwować podczas przeglądania Internetu? Czy jest to możliwe, że Instagram rozpozna Twoją złość? Tak twierdzi szef aplikacji ogłaszając najnowszą aktualizację. 

W środę, 17 listopada szef Instagrama – Adam Mosseri ogłosił na swoim profilu na Twitterze, że aplikacja do udostępniania zdjęć otrzymała dwie nowe funkcje. Pierwsza rzecz, która została dodana dotyczy tytułowego zgłaszania problemu przez użytkownika. 

Jeśli podczas przeglądania Instagrama coś spowoduje negatywne emocje, potrząśnij telefonem, a aplikacja zapyta się czy może Ci jakoś pomóc. Niezależnie co było powodem zdenerwowania – czy zacięcie interfejsu, brak dźwięku lub drażniąca treść. Wszystko co Ci “leży na wątrobie” możesz opisać w wyskakującym formularzu. 

Sprawdź też: Instagram Live z moderatorami i nowe ekrany główne

„Możesz dokładnie wyjaśnić, co się stało. Jak znalazłeś się w tym miejscu? Wyjaśnij wszystkie emocje i uczucia, które odczuwasz a my zajmiemy się, aby ktoś na to spojrzał”

Adam Mosseri

Dodatkowo można dołączyć screenshot lub zdjęcie problematycznej sytuacji, by administrator mógł sprawniej zająć się zgłoszeniem. Zobaczcie jak szef Instagrama opowiada o swoich nowych funkcjonalnościach.

Druga nowość w aplikacji

Instagram dodał jeszcze drugą funkcjonalność, jest nią możliwość usunięcia pojedynczego zdjęcia pośród kilku dodanych. Dotyczy to dokładnie sytuacji w której w jednym poście publikujemy kilka fotografii. Jeżeli jedno zdjęcie nie podoba nam się, bo np. nie lubimy już czegoś (np. jakiejś czynności) – możemy tą fotografię bez problemu usunąć.

Wystarczy wejść w wybrany katalog zdjęć, następnie kliknąć symbol trzech kropek i zaznaczyć opcję: edytuj. Dalszy krok to wybranie ilustracji, której chcemy się pozbyć i naciśnięcie piktogramu kosza. To wszystko. Adam Mosseri dodał również, że ta ukryta opcja nareszcie została spełniona – użytkownicy aplikacji bardzo zabiegali o dodanie możliwości usunięcia jednego zdjęcia.

Niestety wprowadzona aktualizacja została w pierwszej kolejności na terenie Stanów Zjednoczonych. Nowe funkcjonalności obejmują systemy zarówno dla iOS i Android. Choć w filmie nie pojawiła się konkretna data zaktualizowania Instagrama dla użytkowników z Europy – to raczej pewne, że w najbliższej przyszłości zostanie ona dodana. W Polsce na tę chwilę musimy jeszcze trochę poczekać. 

12
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *