samsung galaxy s21 ultra galaxy note

Technologia

13.12.2021 09:07

Samsung Galaxy Note powróci z przytupem. Co z S22 Ultra?

Newsy Telefony i tablety
7
0
0
7
0

Samsung Galaxy Note to seria smartfonów, która w 2021 roku nie wzbogaciła się o żadnego, nowego przedstawiciela. Coraz więcej wskazuje jednak na to, że czas oczekiwania na nowy model upłynie już początkiem przyszłego roku. Jaki będzie koszt takiej operacji? Najprawdopodobniej S22 Ultra.

Informacje dotyczące przyszłości serii, które co jakiś czas opuszczają granice Korei Południowej, bywają sprzeczne. Jeszcze kilka miesięcy temu miało być pewnym, że żaden nowy Notatnik nie ujrzy światła dziennego. Tymczasem, jak donosi jeden z autorów koreańskich przecieków, Tron, nowość ze słowem Note w nazwie obejrzymy szybciej, niż nam się wydaje.

Samsung Galaxy Note zastąpi Galaxy S22 Ultra. To ma sens!

Dla wszystkich tych, którzy nie pamiętają o przyczynach zniknięcia smartfonów Galaxy Note z rynku, kilka słów przypomnienia. W obliczu tego, że topowe smartfony z pozostałych linii koreańskiego producenta, czyli Galaxy S21 Ultra i Galaxy Z Fold 3, zyskały wsparcie dla rysika S Pen, nie było sensu wprowadzać na rynek kolejnego smartfona, którego jedynym wyróżnikiem byłby rysik.

Specyfikacja Galaxy S21 Ultra, a także brak istotnych nowości sprzętowych na przestrzeni połowy roku sprawiły, że kolejna generacja Note’ów nie miałaby racji bytu. Taka decyzja wywołała jednak rozczarowanie wśród entuzjastów serii, którzy chcieliby wymienić dotychczas używane smartfony z miejscem na rysik w obudowie, na coś zdecydowanie nowszego.

O ile najnowsze pogłoski potwierdzą się, podczas premiery smartfonów Samsung Galaxy S22 pojawi się jeszcze jedno urządzenie. Samsung Galaxy S22 Note, bo właśnie taką nazwę otrzymać ma najnowszy Notatnik, będzie smartfonem z rysikiem, który chowa się wewnątrz jego obudowy.

Będzie to oznaczało, że to nie seria Samsung Galaxy Note zniknie z rynku, a Galaxy S Ultra. Czy taka decyzja ma sens? Moim zdaniem, jak najbardziej tak!

Note to Note i wszystko jasne

Decydując się na zakup Samsunga ze słowem Note w nazwie, od razu wiemy, że kupujemy urządzenie wspierające rysik S Pen. Dodatkowo, rysik ten mieści się wewnątrz obudowy. Jeżeli zatem Galaxy S22 Ultra miałby spełniać to kryterium, nadanie mu nazwy Note będzie wręcz wskazane.

Jako entuzjasta serii, przyznam szczerze, że z nieskrywaną ciekawością czekam na premierę nowego modelu. Choć ubiegłoroczne nieco mnie rozczarowały, sentyment wciąż jest silny.

Samsung Galaxy S22 Note? Czekamy!

Sprawdź też: Samsung Galaxy Note – to jednak koniec uwielbianej serii smartfonów

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *