Rozrywka

30.11.2021 12:33

Hawkeye i Venom 2 najchętniej piraconymi filmami w sieci

Filmy i seriale Newsy
9
1
1
9
1

Serial Hawkeye oraz film Venom 2: Carnage to produkcje, które podbijają popularność nie tylko w oficjalnych miejscach emisji. Są także najczęściej udostępnianymi tytułami w serwisach pirackich.

Hawkeye i Venom 2: Carnage – oficjalne raporty udostępnień na pirackich stronach

Mimo iż posiadanie dostępu do platform streamingowych jest coraz bardziej popularne, to jednak wciąż na dużą skalę istnieje problem piractwa. Pokazuje to nawet sytuacja z ostatniego tygodnia. Portal Deadline udostępnił raporty firmy MUSO, która specjalizuje się w monitorowaniu oraz zwalczaniu globalnego piractwa w sieci. Zgodnie z danymi w okresie 22-28 listopada Hawkeye był najczęściej udostępnianym tytułem na pirackich stronach. Wśród 10 najpopularniejszych w tamtym tygodniu seriali, osiągnął wynik 26,7% – przy czym różnica między kolejnymi miejscami było dość znacząca. Na drugim miejscu w raporcie widnieje Koło Czasu (16,2%), a na trzecim Dexter: New Blood (10,5%).

Jeszcze większa różnica jest jednak dostrzegalna w przypadku filmów. Udział udostępnień filmu Venom 2: Carnage na pirackich stronach to aż 38,3%. Na drugim miejscu z wynikiem 13% jest nowa produkcja z serii filmów o Jamesie Bondzie Nie czas umierać, a na następnym Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni, czyli kolejny tytuł oparty na uniwersum Marvela. Niewątpliwie popularność wymienionych seriali i filmów jest z jednej strony dużym sukcesem dla twórców, ale darmowe udostępnianie w sieci to już problem, który jest trudny do rozwiązania. Z konsekwencjami takiego postępowania muszą zmagać się zarówno producenci, jak i platformy streamingowe oraz inne media oficjalnie udostępniające twórczość.

Gdzie oficjalnie można obejrzeć serial Hawkeye oraz film Venom 2: Carnage?

To, że serial Hawkeye jest teraz na topie, nie dziwi, biorąc pod uwagę, że oficjalną premierę dwóch pierwszych odcinków miał 24 listopada 2021 roku. Każdy kolejny epizod ma być udostępniany co tydzień – łącznie ma być ich 6. Wobec tego kolejny odcinek już 1 grudnia, a finał sezonu 22 tego samego miesiąca. Hawkeye jest do obejrzenia na platformie Disney+ – tu się jednak pojawia pewien problem, ponieważ oficjalnie jest to usługa niedostępna na terenie Polski.

Zdecydowanie mniejsze komplikacje są związane z możliwością obejrzenia Venom 2: Carnage. Film jest wciąż dostępny w kinach. Jeśli dopiero planujesz zobaczyć seans, to warto jednak się pospieszyć – premiera w Polsce odbyła się 15 października 2021 roku, zatem kwestią czasu może być, nim Venom na dobre zniknie z kinowych ekranów. To, czy później produkcja pojawi się na którejś z popularnych platform streamingowych, obecnie jest oczywiście nieznana.

Sprawdź też: Wszystkie informacje o Venom 2 – premiera, trailer, obsada Venom 2: Carnage

9
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Venom 2 jedną z najbardziej piraconych filmów, to straszna musi być posucha obecnie w kinach. Kontynuacja jednego z najbardziej nieudanych komisowych filmów oraz podszywający się pod komediowy horror, ponieważ horrorem mimo pierwotnych szumnych zapowiedzi nie jest, jest jednocześnie obecnie najbardziej piratowanym to znak, że amerykańska widownia nie ma żadnych wymagań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.