darmowy supercharger

Technologia

27.02.2022 23:05

Darmowy Supercharger w Polsce! Tesla pomaga nieść pomoc uchodźcom z Ukrainy

Motoryzacja
4
0
0
4
0

Darmowy Supercharger, czyli bardzo szybka ładowarka samochodów elektrycznych Tesla i innych, to już przeszłość. Amerykański producent postanowił jednak zrobić wyjątek dla tych, którzy pomagają uchodźcom z Ukrainy. Wybrane Superchargery, w tym jeden w Polsce, będą darmowe.

Jak dowiadujemy się z komunikatu marki Tesla, począwszy od poniedziałku, 28 lutego 2022 roku, wybrane ładowarki samochodów elektrycznych będą darmowe niezależnie od tego, czy będziemy chcieli naładować samochód Tesla, czy jakiegokolwiek innego producenta. Punkty, w których będzie można bezpłatnie uzupełnić energię w ogniwach pojazdu zlokalizowano na terenie Polski, Słowacji i Węgier.

Darmowy Supercharger w Polsce – gdzie się znajduje?

Supercharger, w którym od poniedziałku będzie można naładować samochód zupełnie za darmo, znajduje się w województwie podkarpackim. To ładowarka zlokalizowana na parkingu hotelu Blue Diamond, w miejscowości Nowa Wieś, w bezpośredniej bliskości lotniska Rzeszów Jasionka. Do ładowarki bardzo łatwo dotrzeć również autostradą A4, zjeżdżając na węźle Rzeszów Wschód.

Więcej informacji o tej ładowarce można znaleźć na stronie Tesli.

Sprawdź też: Gadżety do auta – akcesoria do samochodu, bez których nie wyjeżdżam z garażu

Tesla dołącza do firm solidaryzujących się z Ukrainą

Z komunikatu firmy Tesla wynika wprost, że darmowy Supercharger to wyłącznie przejściowa sytuacja, związana z tym, co obecnie dzieje się na świecie. Ma stanowić udogodnienie dla wszystkich tych, którzy poruszają się samochodami elektrycznymi i biorą udział w niesieniu pomocy uchodźcom z kraju ogarniętego wojną.

Elon Musk pomaga jak może

Darmowe ładowarki Tesla nie są jedyną formą pomocy, jaką w obliczu wojny wyświadczył Elon Musk. Należąca do niego firma SpaceX, dostarczająca internet satelitarny Starlink, skieruje dodatkowe satelity nad Ukrainę, by umożliwić ciągły dostęp do szerokopasmowego internetu na wypadek, gdyby infrastruktura naziemna została zniszczona w wyniku działań wojennych. Firma przekaże również nieodpłatnie zestawy do odbioru internetu satelitarnego.

Darmowy Supercharger w miejscowości Nowa Wieś to jedyna tego typu lokalizacja na terenie Polski. Pozostałe bezpłatne ładowarki znajdują się w miejscowościach Miszkolc i Debreczen (Węgry) oraz Koszyce (Słowacja).

Chcesz skonfigurować i zamówić idealny komputer dla siebie? Wiemy, że nie jest to takie proste, na jakie wygląda… Wszystkim spragnionym pomocy w tym trudnym zadaniu polecamy nasz obszerny materiał: Konfigurator zestawu komputerowego PC. Wybieramy podzespoły do wymarzonego peceta. W artykule omawiamy dokładnie wszystkie kwestie, jakie należy brać pod uwagę podczas zakupu sprzętu komputerowego. Konfigurator zestawu komputerowego PC to narzędzie, które pomoże laikom w zbudowaniu pierwszego, w pełni autorskiego komputera. Dzięki niemu i kilku naszym wskazówkom każdy poradzi sobie z doborem pasujących do siebie podzespołów, zapewniających odpowiednią wydajność.

Sprawdź też:

.

4
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *