gry dla 3 latka

Rozrywka

08.11.2021 10:43

Wybieramy najlepsze gry dla 3-latka. Polecane gry komputerowe dla dziecka

Gry
9
0
0
9
0

Niewielu rodziców godzi się na to, aby ich dzieci już w wieku 3 lat grały w gry komputerowe. Wybierając jednak odpowiednie tytuły, można nawet pomóc dziecku w jego rozwoju. Sprawdź, jakie gry komputerowe dla 3 latka wybrać!

Gry komputerowe w bardzo młodym wieku – zalety

Gry komputerowe w powszechnej opinii bardziej szkodzą niż pomagają dzieciom w rozwoju. Oczywiście, wiele zależy od tego, jakie to są gry. Istotne jest to, aby wybierać tytuły, które będą dedykowane trzylatkom i pozwolą im rozwijać się na wielu płaszczyznach. Gry komputerowe przede wszystkim dają możliwość ingerencji małym gamerom w poczynania głównego bohatera, co daje to przewagę na przykład nad oglądaniem filmów, czy czytaniem książek. 

Owszem, są one też równie istotne w rozwoju malucha, ale w tym przypadku nieco odstają za popularnymi tytułami na komputery. Na dodatek rodzice mogą wraz ze swoją pociechą uczestniczyć w rozgrywce, co także pozwoli im lepiej się poznać i zacieśnić rodzinne więzi. Gry uczą również współzawodnictwa oraz pomagają rozwijać refleks, spostrzegawczość, czy nawet szybkość podejmowania decyzji. W ofertach wielu sklepów dostępne są gry dla 3-latka po polsku, a także po angielsku, co pomoże maluchowi zapoznać się z innym językiem. 

Sprawdź też: Najlepsze gry edukacyjne dla dzieci – online, darmowe. Sprawdź gry dla dzieci w różnym wieku

Najlepsze gry dla 3-latka

Już rok temu brytyjscy naukowcy dowiedli, że gry zręcznościowe dla 3-latka, czy też inne gatunki, mają korzystny wpływ na rozwój takich umiejętności, jak czytanie, czy pisanie. Ponadto maluchy mają lepsze samopoczucie i są empatyczne. Jakie więc gry edukacyjne dla 3-latka i nie tylko warto wybierać?

Super Mario Maker 2

Super Mario Maker 2 to kolejna edycja niezwykle wciągającej gry, która z pewnością spodoba się Twojemu dziecku. Mimo że próg wejścia nie jest najniższy, to po opanowaniu podstaw maluch będzie z pewnością tworzył coraz to lepsze poziomy w serii Mario. Na dodatek w grze dostępny jest tryb fabularny, w którym Mario wraz ze spółką odbudowują zamek księżniczki Peach. Dostępnych jest w nim aż 100 poziomów, co zapewni wiele godzin wspaniałej rozrywki Twojemu dziecku. Jeśli chodzi o gry edukacyjne dla 3-latka, to jest to jeden z najlepszych tytułów.

Kolejna odsłona kultowego tytułu zapewni godziny rozrywki naszemu maluchowi | źródło: spidersweb.pl

The Maw

The Maw to gra, w której Twoje dziecko śledzi poczynania dwóch sympatycznych kosmitów. Jest to rozgrywka typu action-adventure, a więc coś, co spodoba się najmłodszym gamerom. Akcja polega na tym, aby wcielając się w rolę Franka, jednego z kosmitów z robitego statku, uratować przyjaciela Maw’a, który został pojmany i wsadzony do więzienia. Gra wyróżnia się niezwykle dobrą oprawą audio-wizualną, a twórcy przygotowali ponad 150 różnych modeli postaci, mnóstwo kolorowych animacji i efektów specjalnych. 

The Maw jest dosyć długo na rynku, lecz nie ujmuje jej to grywalności | źródło: thegamehoard.com

Psi Patrol: Rusza do akcji!

Psi Patrol to jedna z tych produkcji, która przypadła do gustu najmłodszym najbardziej. W tej grze nie ma przemocy, za to są same pozytywne wartości, prosty przekaz i wyraziste postaci. Rozgrywka jest prosta i schematyczna, a momentami nawet niedopracowana. Dla 3-latka jest to jednak świetna gra, która pozwoli mu wejść do świata gamingu i wcielić się w ulubione postacie. Z pewnością taka klasyczna platformówka spodoba się Twojemu dziecku, ponieważ nie jest skomplikowana, ale za to dostarcza mnóstwo radości.

Kto by nie chciał pograć takim uroczym bohaterem? | źródło: muve.pl

Overcooked 2

Overcooked 2 to jedna z najlepszych gier dla dwóch osób, która dostarczy mnóstwo rozrywki zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku. W grze dostępne są dwa między innymi dwa tryby kooperacyjne, w których można gotować w 4 osoby lub rywalizować ze sobą w dwóch 2-osobowych teamach. Rywalizacja toczy się głównie na tych samych mapach, co dla niektórych osób może być irytujące, ale trzeba wziąć pod uwagę, że grę tworzyły dwie osoby. Jeśli chodzi o jakość grafiki i dźwięku jest ona przyzwoita. Nie można zbyt wiele wymagać od prostej platformówki. Overcooked 2 to świetna gra dla rodzica i dziecka, dzięki czemu mogą oni tworzyć swój zespół i rywalizować z innymi. 

Overcooked 2 z pewnością zaskoczy gracza kolorową, czarującą oprawą graficzną | źródło: muve.pl

Sprawdź też: Kinowe hity dla dzieci – najlepsze bajki w 2021. Zapowiedzi i premiery

Czy rodzic powinien aktywnie uczestniczyć podczas rozgrywki?

Wspólne spędzanie czasu na graniu w gry z dzieckiem jest równie korzystne dla obu stron, co oglądanie filmów, czy czytanie książek. Nie jest to jednak popularna czynność, ale może dostarczać nie tylko wiele radości, co również nauczyć się współpracy na linii rodzic-dziecko. Grając ze swoją pociechą w produkcje komputerowe można przeżywać wspólne przygody, czy też rozwiązywać problemy w kooperacji. Wybierając gry sportowe na komputer można szybko przejść od współpracy do rywalizacji, która będzie dobrą nauką charakteru dla 3-latka. Jednak największym plusem wspólnego spędzania czasu na graniu w gry jest to, że możecie się ze sobą wzajemnie poznawać. Być może nawet odkryjesz swoje nowe hobby, które wyciągnie z Ciebie Twoja pociecha. 

9
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *