wielka woda netflix

Rozrywka

16.08.2021 06:38

Wszystko o Wielka Woda – nowym serialu Netflix. Data premiery, zwiastun, obsada

Filmy i seriale Online
13
0
1
13
0

Wielkimi krokami zbliża się kolejny polski serial ze stajni Netflix. Wielka Woda to produkcja opowiadająca o powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Dolny Śląsk w 1997 roku. W artykule znajdziesz wszystko, co wiemy o serialu wybitnego Jana Holoubka.

Wielka Woda – serial o powodzi tysiąclecia

Wielka Woda to serial Netflixa, którego reżyserami są Jan Holoubek (25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, Rojst) i Bartłomiej Ignaciuk (Podatek od miłości). Za scenariusz odpowiadają natomiast Kasper Bajon (Rojst, Otwórz oczy) i Kinga Krzemińska. Producentką i pomysłodawczynią serialu jest Anna Kępińska.

Dramat katastroficzny będzie składać się tylko z sześciu odcinków. Opowie o głośnej powodzi tysiąclecia, która miała miejsce w 1997 roku we Wrocławiu i okolicach. Gdy woda zbliżała się do dolnośląskiej stolicy, podjęto decyzję o poświęceniu pobliskich pól i wsi. W polskim serialu Wielka Woda Netflix pokaże, jak odbiło się to na życiu lokalnej społeczności. Nie będzie to pierwszy polski serial platformy, którego akcja osadzona jest w czasie powodzi tysiąclecia. Na Netflixie można bowiem obejrzeć Rojst ‘97, także w reżyserii Jana Holoubka, w którym występują m.in. Magdalena Różyczka i Łukasz Simlat.

wielka woda netflix
Źródło: o2.pl

Powódź tysiąclecia dotknęła nie tylko Dolny Śląsk, ale też po części Czechy, Niemcy, Austrię czy Słowację. W Polsce zginęło wtedy 56 osób, a tysiące rodzin straciło swoje domy i dorobki całego życia. Straty oszacowano na około 12 miliardów złotych. Powódź tysiąclecia miała szczególnie silny przebieg we Wrocławiu, ponieważ tereny miasta nawiedziły wody dwóch rzek – Odry i Widawy. Katastrofa trwała od 12 lipca do 6 sierpnia, a zalane było 40% powierzchni miasta. Warto mieć na uwadze, że produkcja Netflixa to serial fabularny, inspirowany ówczesnymi wydarzeniami. Wiele osób zastanawia się, czy Netflixowi uda się dobrze oddać powagę sytuacji, która tak bardzo dotknęła Polaków.

Data premiery Wielka Woda

Premiera serialu Wielka Woda zaplanowana jest na 2022 rok i odbędzie się tylko w serwisie Netflix. Produkcją zajmuje się Telemark. Anna Nagler, dyrektorka ds. lokalnych seriali oryginalnych Netflixa, powiedziała, że niezmiernie cieszy ją fakt, że tak istotne dla Polaków i wszystkich wrocławian wydarzenia stały się inspiracją dla wybitnych twórców. Dzięki temu historia i kultura zawarta w Wielkiej Wodzie już za rok będzie mogła dotrzeć do widzów Netflixa na całym świecie i intrygować ich. Miejmy nadzieję, że jej słowa okażą się trafne, a produkcja odniesie sukces nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej.

Zwiastun Wielka Woda nowego polskiego serialu od Netflixa

3 sierpnia 2021 roku we Wrocławiu rozpoczęły się zdjęcia do Wielkiej Wody Netflixa. W tak wczesnej fazie produkcji nie można jeszcze liczyć na zwiastun, ale być może za kilka miesięcy pojawi się pierwszy oficjalny teaser. W sieci już dziś można jednak zobaczyć zdjęcia z planu, które udostępnił m.in. aktor wcielający się w rolę strażaka. Warto zatem śledzić konta twórców i aktorów w mediach społecznościowych.

Obsada w Wielka Woda

Kto gra w Wielkiej Wodzie? Okazuje się, że serial może pochwalić się nie tylko wybitnymi twórcami, ale też gwiazdorską obsadą. W role głównych bohaterów wcielają się: Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt i Ireneusz Czop. Poza tym do obsady należą m.in.: Anna Dymna, Jerzy Trela, Tomasz Kot, Marta Nieradkiewicz czy Piotr Rogucki.

Agnieszka Żulewska wcieli się w rolę Jaśminy Tremer, czyli hydrolożki pochodzącej z Wrocławia, która powraca do rodzinnego miasta, by wspomóc władze miasta w walce z powodzią. Aktorka znana jest z takich produkcji jak: Rojst, Żmijowisko czy Ostatni Komers. Wraz z Maciejem Musiałem i Robertem Więckiewiczem wystąpiła także w serialu Netflixa 1983.

Zobacz: Co oglądać na Netflixie? Sprawdź top seriale i filmy – nowości i klasyki na lipiec 2021

Tomasz Schuchardt zagra Jakuba Marczaka – urzędnika, który samotnie wychowuje nastoletnią córkę. To jeden z najpopularniejszych polskich aktorów młodego pokolenia, który wystąpił m.in. w: Bodo, Mieście 44 czy Jesteś Bogiem. Jedną z nadchodzących produkcji z jego udziałem jest serial Playera Skazana z Agatą Kuleszą w roli głównej.

wielka woda obsada
Źródło: kultura.onet.pl

Ireneusz Czop wcieli się w rolę Andrzeja Rębacza, który walczy o to, by wał przeciwpowodziowy w pobliżu jego rodzinnej wsi nie został zniszczony. Aktora można zobaczyć także w takich produkcjach jak: Rojst, Chyłka czy Wołyń. Blanka Kot zagra Klarę Marczak, Anna Dymna Lenę Tremer, a ojcem Andrzeja Rębacza będzie fenomenalny Jerzy Terla.

Grafika prezentująca obsadę znalazła się m.in. na instagramowym profilu Tomasza Schuchardta. Widać na niej głównych bohaterów Wielkiej Wody.

Wielka Woda – polski serial Netflix to zdecydowanie jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji platformy. Poprzednie dzieła Jana Holoubka postawiły wysoką poprzeczkę, a Agnieszka Żulewska w obsadzie tylko podnosi oczekiwania. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na pierwszy trailer i ogłoszenie dokładnej daty premiery. Będziesz oglądać ten serial? Napisz w komentarzu!

13
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *