1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Wszystko o Spider-Man: No way Home — data premiery, obsada, zwiastun

Rozrywka

2 tygodnie temu

Wszystko o Spider-Man: No way Home — data premiery, obsada, zwiastun

Filmy i seriale
1
0
0
1
0

Premiera Spider-Man: No Way Home, czyli ostatniej części trylogii, zbliża się wielkimi krokami! O czym będzie film? Jaka jest data premiery? Sprawdź nasze podsumowanie! Prezentujemy wszystkie najważniejsze informacje o nowej produkcji Marvel Studios.

Spider-Man: No Way Home – data premiery w Polsce

Ogromna część nowin na temat najnowszej części Spider-Mana to plotki powstające na podstawie drobnych przecieków lub domysłów fanów. Nie ma się co dziwić! Twórcy nie przekazują zbyt wielu informacji swoim obserwującym. Miłośnicy uniwersum zostają więc niemal z niczym. Plotki zaszły tak daleko, że część osób ma ogromną nadzieję na wprowadzenie do Spider-Man: No Way Home postaci z innych Marvelowskich uniwersum, jak Deadpool czy X-Meni. Milczenie Marvela dotyczy również dokładnej daty premiery.

spider man no way home
Źródło: cinemablend.com

Zobacz też: Chronologia filmów Marvela. Jak oglądać filmy Marvela?

Na oficjalnym Twitterze produkcji zdradzono jednak przybliżony termin publikacji filmu na świecie: „This, we can confirm. #SpiderManNoWayHome only in movie theaters this Christmas”. Fani dowiedzieli się więc, że premiera światowa ma mieć miejsce w okolicy Świąt Bożego Narodzenia 2021 roku. Oficjalny zwiastun IV Fazy wskazuje jeszcze dokładniejszy termin: 17 grudnia 2021. A co z datą pojawienia się filmu w polskich kinach?

Obecnie wiadomo tylko tyle, że Spider-Mana 3 będzie można zobaczyć na wielkim ekranie w grudniu tego roku (2021). Informację tę potwierdził oficjalny Tweet sieci kin Cinema City Poland: „Spider-Man: No Way Home zobaczycie tylko w Kinach już w grudniu. Idealny prezent na Gwiazdkę”. Oznacza to, że fani mogą oczekiwać pojawienia się Człowieka-Pająka w polskich kinach na Święta. To rzeczywiście doskonały podarunek dla miłośników serii!

Zapowiedź nowego Spider-Mana

Podstawowym pytaniem wszystkich fanów przygód Człowieka-Pająka, zaraz po: kiedy premiera Spider-Man No Way Home?, jest to dotyczące publikacji oficjalnego trailera. Czy został udostępniony? I tak, i nie. Tak, ponieważ na oficjalnym koncie IGN w serwisie YouTube pojawił się trzydziestosekundowy teaser. Zdradza co nieco na temat obsady filmu, niewiele mówi jednak o fabule. Jednak fani wciąż muszą czekać na „pełnowymiarowy” zwiastun.

Jest to uśmiech do tych, którzy znają tendencję Hollanda do spoilerowania. Nagranie ukazuje Toma Hollanda, Jacoba Batalona i Zendayę. Zrezygnowany Holland wychodzi z gabinetu Jona Wattsa. Informuje zaprzyjaźnionych aktorów, że reżyser „Znów podał mu fejkowy tytuł filmu”. Nie rozumie, dlaczego ktoś jest rozbawiony, gdy mówi: „Przecież ja nie spoileruję. Podaj choć jeden przykład, kiedy coś zaspoilerowałem!”. Gdy aktorzy odchodzą od drzwi gabinetu, mijają tablicę z oficjalnym zaprezentowaniem tytułu: Spider-Man: No Way Home.

W okolicy lutego 2021 roku miłośnicy MCU (Marvel Cinematic Universe) spekulowali, jakoby trailer miał pojawić się 1 czerwca 2021 roku. Po pierwsze to międzynarodowy Dzień Dziecka, a po drugie, urodziny Hollanda. Data jednak już minęła i niewiele wskazuje na to, by zapowiedź miała zostać ujawniona w najbliższym czasie. Choć wielu zapaleńców chętnie dzieli się domysłem, według którego trailer nowego Spider-Mana ma być dostępny jeszcze w lipcu 2021.

Kto zagra w Spider-Man: No Way Home?

Oficjalna lista aktorów grających w Spider Man: No Way Home pozostaje w dużej mierze zagadką. Dotychczas zdradzono bowiem wyłącznie, że rolę Petera Parkera ponownie zagra Tom Holland. Jako Michelle „MJ” Jones znowu wystąpi Zendaya, Neda Leeds – Jacob Batalon, a Elecetro – Jamie Foxx. Zdradza to właśnie wspomniany teaser oraz wypowiedzi samych aktorów.

Poza nazwiskami artystów, których udział w filmie został potwierdzony (między innymi zdjęciami z planu publikowanymi na ich oficjalnych kontach na Instagramie), fani przerzucają się domysłami dotyczącymi pozostałych ról. Najwięcej emocji zdecydowanie wzbudziła plotka mówiąca, iż w produkcji mieli wystąpić wszyscy trzej dotychczasowi odtwórcy Petera Parkera: nie tylko Tom Holland, lecz także Toby Maguire, a także Andrew Garfield. Spekulacje przerwał jednak sam Tom słowami: „Nie, nie pojawią się w tym filmie. Chyba że ukrywają przede mną coś tak ważnego, co byłoby raczej niemożliwe. Ale na obecny moment mogę zapewnić, że będzie to tylko kontynuacja losów tego Spider-mana”. Wypowiedź udostępniono w lutym 2021 roku na łamach serwisu Esquire. Co więcej, doniesieniom tym zaprzeczył poniekąd sam Andrew Garfield podczas rozmowy z Katie Krause, gdy kobieta zapytała go o jego wystąpienie w produkcji.

Marvel dotychczas nie potwierdził również udziału Kirsten Dunst grającej Mary Jane w Spider-Manach z 2002, 2004 i 2007 roku, a także Emmy Stone wcielającej się w rolę Gwen Stacy w Niesamowitym Spider-Manie. Nazwiska te można przeczytać w coraz większej liczbie publikacji oraz gorących dyskusjach na forach fanowskich – czy są trafne, powinno okazać się w ciągu najbliższych miesięcy. 

O czym będzie nowy Spider-Man?

Fabuła Spider Man: No Way Home to kolejna z licznych zagadek stawianych fanom MCU przez Marvela. Studio nie udziela w zasadzie żadnych informacji, a wszystkie wiadomości opierają się wyłącznie na spekulacjach. Jedną z ważniejszych plotek rozpowszechnił w 2020 roku scooper Mikey Sutton (GeekosityMag). Jego rewelacje uznawane są za wyjątkowo prawdopodobne ze względu na wysoką sprawdzalność dotychczasowych. 

Mikey donosił, iż Spider-Man 3 ma łączyć się z wydarzeniami mającymi miejsce w Doktor Strange in the Multiverse of Madness. Zapowiedział również intensywne pogłębienie romansu MJ oraz Parkera, przy czym wątek miłosny ma być jednym z najważniejszych motywów nowej produkcji. Stawia też dziewczynę na celowniku wrogów Petera Parkera jako jego największą słabość. Może być naprawdę gorąco!

Poza rozwijającym się wątkiem miłosnym i oczywistym ujawnieniem postaci Człowieka-Pająka przed społeczeństwem, fani debatują o możliwym wprowadzeniu do produkcji Deadpoola, Fantastycznej Czwórki oraz X-Menów. Na ten moment nie pojawiły się jednak żadne logiczne doniesienia wiążące wszystkie wymienione postaci w tej samej fabule, a plotka jest uznawana za należącą do mniej prawdopodobnych. Jak będzie – to się okaże!

spider man no way home

Zobacz też: Wszystko o filmie Legion Samobójców: The Suicide Squad – data premiery, zwiastun, obsada

Jedyne pewne informacje to te udzielane przez Toma Hollanda aka Przecież Ja Nie Spoileruję. W jednym z wywiadów powiedział między innymi, że gra w „najlepszym solowym superbohaterskim filmie w historii”. Wyraźnie tym sugeruje, że komentarze dotyczące wprowadzenia do nowej części postaci z innych uniwersum są nietrafione. Pasuje natomiast do koncepcji Suttona zakładającego skupienie się na motywie miłosnym.

Wiele emocji wzbudził także nowy oficjalny zestaw LEGO powiązany z filmem. Opakowanie przestawia Spider-Mana w kostiumie ze złotymi akcentami, postać MJ, Doktora Strange i Wonga, a także obcego zielonego potwora mogącego nawiązywać do multiwersum. 

Do premiery zostało już niewiele czasu, a przy tym na tyle dużo, by w międzyczasie pojawiło się sporo kolejnych plotek i oficjalnych zdjęć prosto z planu filmowego – bez wątpienia warto być z nimi na bieżąco!

1
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.