Rozrywka

13.07.2021 11:26

Wszystko o Spider-Man: No way Home — data premiery, obsada, zwiastun [AKTUALIZACJA]

Filmy i seriale
18
3
1
18
3

Premiera Spider-Man: No Way Home, czyli ostatniej części trylogii, zbliża się wielkimi krokami! O czym będzie film? Jaka jest data premiery? Sprawdź nasze podsumowanie! Prezentujemy wszystkie najważniejsze informacje o nowej produkcji Marvel Studios.

Spider-Man: No Way Home – data premiery w Polsce

Ogromna część nowin na temat najnowszej części Spider-Mana to plotki powstające na podstawie drobnych przecieków lub domysłów fanów. Nie ma się co dziwić! Twórcy nie przekazują zbyt wielu informacji swoim obserwującym. Miłośnicy uniwersum zostają więc niemal z niczym. Plotki zaszły tak daleko, że część osób ma ogromną nadzieję na wprowadzenie do Spider-Man: No Way Home postaci z innych Marvelowskich uniwersum, jak Deadpool czy X-Meni. Milczenie Marvela dotyczy również dokładnej daty premiery.

spider man no way home
Źródło: cinemablend.com

Zobacz też: Chronologia filmów Marvela. Jak oglądać filmy Marvela?

Na oficjalnym Twitterze produkcji zdradzono jednak przybliżony termin publikacji filmu na świecie: „This, we can confirm. #SpiderManNoWayHome only in movie theaters this Christmas”. Fani dowiedzieli się więc, że premiera światowa ma mieć miejsce w okolicy Świąt Bożego Narodzenia 2021 roku. Oficjalny zwiastun IV Fazy wskazuje jeszcze dokładniejszy termin: 17 grudnia 2021. A co z datą pojawienia się filmu w polskich kinach?

Obecnie wiadomo tylko tyle, że Spider-Mana 3 będzie można zobaczyć na wielkim ekranie w grudniu tego roku (2021). Informację tę potwierdził oficjalny Tweet sieci kin Cinema City Poland: „Spider-Man: No Way Home zobaczycie tylko w Kinach już w grudniu. Idealny prezent na Gwiazdkę”. Oznacza to, że fani mogą oczekiwać pojawienia się Człowieka-Pająka w polskich kinach na Święta. To rzeczywiście doskonały podarunek dla miłośników serii!

Zapowiedź nowego Spider-Mana

Aktualizacja [24.08.2021]

Marvel studios właśnie opublikowało pierwszy zwiastun najnowszej części przygód Człowieka Pająka! Skupia się on na Peterze, który boryka się z problemem ujawnienia jego tożsamości przez Mysterio. Trailer nie przedstawia niczego, czego wcześniej nie było już wiadomo, czyli tego, że. np Doktor Strange odegra wielką rolę filmie, albo powrót Alfreda Moliny do roli Octopusa. Prawdopodobnie największe smaczki Marvel będzie starał się ukryć do samej premiery filmu

Podstawowym pytaniem wszystkich fanów przygód Człowieka-Pająka, zaraz po: kiedy premiera Spider-Man No Way Home?, jest to dotyczące publikacji oficjalnego trailera. Czy został udostępniony? I tak, i nie. Tak, ponieważ na oficjalnym koncie IGN w serwisie YouTube pojawił się trzydziestosekundowy teaser. Zdradza co nieco na temat obsady filmu, niewiele mówi jednak o fabule. Jednak fani wciąż muszą czekać na „pełnowymiarowy” zwiastun.

Jest to uśmiech do tych, którzy znają tendencję Hollanda do spoilerowania. Nagranie ukazuje Toma Hollanda, Jacoba Batalona i Zendayę. Zrezygnowany Holland wychodzi z gabinetu Jona Wattsa. Informuje zaprzyjaźnionych aktorów, że reżyser „Znów podał mu fejkowy tytuł filmu”. Nie rozumie, dlaczego ktoś jest rozbawiony, gdy mówi: „Przecież ja nie spoileruję. Podaj choć jeden przykład, kiedy coś zaspoilerowałem!”. Gdy aktorzy odchodzą od drzwi gabinetu, mijają tablicę z oficjalnym zaprezentowaniem tytułu: Spider-Man: No Way Home.

W okolicy lutego 2021 roku miłośnicy MCU (Marvel Cinematic Universe) spekulowali, jakoby trailer miał pojawić się 1 czerwca 2021 roku. Po pierwsze to międzynarodowy Dzień Dziecka, a po drugie, urodziny Hollanda. Data jednak już minęła i niewiele wskazuje na to, by zapowiedź miała zostać ujawniona w najbliższym czasie. Choć wielu zapaleńców chętnie dzieli się domysłem, według którego trailer nowego Spider-Mana ma być dostępny jeszcze w lipcu 2021.

Kto zagra w Spider-Man: No Way Home?

Oficjalna lista aktorów grających w Spider Man: No Way Home pozostaje w dużej mierze zagadką. Dotychczas zdradzono bowiem wyłącznie, że rolę Petera Parkera ponownie zagra Tom Holland. Jako Michelle „MJ” Jones znowu wystąpi Zendaya, Neda Leeds – Jacob Batalon, a Elecetro – Jamie Foxx. Zdradza to właśnie wspomniany teaser oraz wypowiedzi samych aktorów.

Poza nazwiskami artystów, których udział w filmie został potwierdzony (między innymi zdjęciami z planu publikowanymi na ich oficjalnych kontach na Instagramie), fani przerzucają się domysłami dotyczącymi pozostałych ról. Najwięcej emocji zdecydowanie wzbudziła plotka mówiąca, iż w produkcji mieli wystąpić wszyscy trzej dotychczasowi odtwórcy Petera Parkera: nie tylko Tom Holland, lecz także Toby Maguire, a także Andrew Garfield. Spekulacje przerwał jednak sam Tom słowami: „Nie, nie pojawią się w tym filmie. Chyba że ukrywają przede mną coś tak ważnego, co byłoby raczej niemożliwe. Ale na obecny moment mogę zapewnić, że będzie to tylko kontynuacja losów tego Spider-mana”. Wypowiedź udostępniono w lutym 2021 roku na łamach serwisu Esquire. Co więcej, doniesieniom tym zaprzeczył poniekąd sam Andrew Garfield podczas rozmowy z Katie Krause, gdy kobieta zapytała go o jego wystąpienie w produkcji.

Marvel dotychczas nie potwierdził również udziału Kirsten Dunst grającej Mary Jane w Spider-Manach z 2002, 2004 i 2007 roku, a także Emmy Stone wcielającej się w rolę Gwen Stacy w Niesamowitym Spider-Manie. Nazwiska te można przeczytać w coraz większej liczbie publikacji oraz gorących dyskusjach na forach fanowskich – czy są trafne, powinno okazać się w ciągu najbliższych miesięcy. 

O czym będzie nowy Spider-Man?

Fabuła Spider Man: No Way Home to kolejna z licznych zagadek stawianych fanom MCU przez Marvela. Studio nie udziela w zasadzie żadnych informacji, a wszystkie wiadomości opierają się wyłącznie na spekulacjach. Jedną z ważniejszych plotek rozpowszechnił w 2020 roku scooper Mikey Sutton (GeekosityMag). Jego rewelacje uznawane są za wyjątkowo prawdopodobne ze względu na wysoką sprawdzalność dotychczasowych. 

Mikey donosił, iż Spider-Man 3 ma łączyć się z wydarzeniami mającymi miejsce w Doktor Strange in the Multiverse of Madness. Zapowiedział również intensywne pogłębienie romansu MJ oraz Parkera, przy czym wątek miłosny ma być jednym z najważniejszych motywów nowej produkcji. Stawia też dziewczynę na celowniku wrogów Petera Parkera jako jego największą słabość. Może być naprawdę gorąco!

Poza rozwijającym się wątkiem miłosnym i oczywistym ujawnieniem postaci Człowieka-Pająka przed społeczeństwem, fani debatują o możliwym wprowadzeniu do produkcji Deadpoola, Fantastycznej Czwórki oraz X-Menów. Na ten moment nie pojawiły się jednak żadne logiczne doniesienia wiążące wszystkie wymienione postaci w tej samej fabule, a plotka jest uznawana za należącą do mniej prawdopodobnych. Jak będzie – to się okaże!

spider man no way home

Zobacz też: Wszystko o filmie Legion Samobójców: The Suicide Squad – data premiery, zwiastun, obsada

Jedyne pewne informacje to te udzielane przez Toma Hollanda aka Przecież Ja Nie Spoileruję. W jednym z wywiadów powiedział między innymi, że gra w „najlepszym solowym superbohaterskim filmie w historii”. Wyraźnie tym sugeruje, że komentarze dotyczące wprowadzenia do nowej części postaci z innych uniwersum są nietrafione. Pasuje natomiast do koncepcji Suttona zakładającego skupienie się na motywie miłosnym.

Wiele emocji wzbudził także nowy oficjalny zestaw LEGO powiązany z filmem. Opakowanie przestawia Spider-Mana w kostiumie ze złotymi akcentami, postać MJ, Doktora Strange i Wonga, a także obcego zielonego potwora mogącego nawiązywać do multiwersum. 

Do premiery zostało już niewiele czasu, a przy tym na tyle dużo, by w międzyczasie pojawiło się sporo kolejnych plotek i oficjalnych zdjęć prosto z planu filmowego – bez wątpienia warto być z nimi na bieżąco!

18
3

Podziel się:

Komentarze (1)

To że film Doctor Strange in The Multiverse of Marka są będzie połączony ze Spider – Man No Way Home to jest potwierdzone, ponieważ na „D- Inwertor Day” Grudnia 2020 roku na panelu Marvela Kevin Feige mówiąć o drugiej części Doktora Strange wspomniał że ten film będzie powiązany z 3 częścią Spider- Mana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *