1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Władca Pierścieni od Amazon zostanie nagrany w Europie. Będzie wyglądał jak Gra o Tron?

Rozrywka

25.11.2021 08:58

Władca Pierścieni od Amazon zostanie nagrany w Europie. Będzie wyglądał jak Gra o Tron?

Filmy i seriale Newsy
7
0
0
7
0

Władca Pierścieni od Amazon to serial, który przenosi czas akcji w Śródziemiu o tysiące lat przed Hobbitem. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, to nie jest jedyna, bardzo istotna zmiana. Drugi sezon serialu osadzonego w uniwersum J.R.R. Tolkiena zostanie zarejestrowany w zupełnie nowym miejscu.

Jak możemy przeczytać w serwisie Variety, pierwszy sezon serialu Władca Pierścieni, powstający pod egidą Amazon, będzie ostatnim zarejestrowanym w Nowej Zelandii. Oznacza to sporą zmianę dla wszystkich miłośników przygód dziejących się w Śródziemiu. To właśnie w tym kraju zrealizowano zdjęcia do wszystkich sześciu filmów autorstwa Petera Jacksona.

O ile medialne doniesienia znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości, kolejny sezon serialu będzie nagrywany w Wielkiej Brytanii. Skąd ta zmiana? Cóż, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Producent filmu, dzięki zmianie miejsca jego powstawania, może sporo zaoszczędzić, przede wszystkim w kwestiach podatkowych.

Władca Pierścieni od Amazon w doskonale znanych lokalizacjach

Przeniesienie miejsca realizacji ujęć do serialu oznaczało konieczność znalezienia nowych lokalizacji, w których ten powstanie. Dwie spośród nich to doskonale znane plany filmowe, które gościły aktorów i producentów znanych i lubianych hitów. Bray Film Studios to miejsce realizacji zdjęć do takich obrazów, jak Mamma Mia, Bodyguard, Rocketman czy Dracula. Z kolei na terenie Bovington Aifield zrealizowano ujęcia do Ligi Sprawiedliwości i szóstej części Szybkich i Wściekłych.

Powyższe dwie lokalizacje, to najprawdopodobniej tylko niewielka część miejsc, w których pojawi się ekipa filmowa. By drugi sezon serialu z uniwersum Władca Pierścieni cieszył oko producentów i widzów, trzeba kombinować. Poza typowymi studiami filmowymi, ujęcia powstaną również w naturalnej scenerii, co może sprawić, że serial czerpiący z dorobku literackiego J.R.R. Tolkiena będzie wyglądał dziwnie znajomo.

Śródziemie jak Westeros?

W związku ze zmianą lokalizacji Władcy Pierścieni od Amazon z Nowej Zelandii na Wielką Brytanię, pojawiły się obawy, że świat widziany w drugim sezonie nowego serialu łudząco przypomni ten, który obserwujemy w popularnej produkcji HBO – Gra o Tron. Obawy te pozostają w pełni uzasadnione, ponieważ producentom byłoby ciężko znaleźć zupełnie nowe miejsca, wyglądające zupełnie inaczej, niż te odgrywające rolę Westeros.

Wiadomo jednak, że nad serialem będzie pracował zespół profesjonalistów. Można spodziewać się, że zrobią wszystko, by Władca Pierścieni wyglądał inaczej, niż produkcja bazująca na książkach George’a R.R. Martina.

Zanim jednak rozpocznie się produkcja drugiego sezonu serialu Władca Pierścieni od Amazon, minie jeszcze sporo czasu. Przewiduje się, że zdjęcia nie rozpoczną się wcześniej jak w drugiej połowie 2022 roku. Należy pamiętać, że serial wciąż nie ma jeszcze oficjalnego tytułu, a emisja pierwszego odcinka pierwszego sezonu ma wyznaczony termin na 2 września 2022 roku.

Reklama

Który z dotychczasowych filmów, jakie powstały w uniwersum LoTR, jest Waszym ulubionym?

Przeczytaj również: Serial Władca Pierścieni – data premiery, obsada. Co wiemy o nowym serialu?

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.