HBO Max tablet, popcorn

Rozrywka

25.06.2021 06:36

Wszystko o HBO Max – data premiery, cena, oferta

Filmy i seriale Programy i aplikacje
7
1
0
7
1

Usługa HBO Max to następca znanego i lubianego na całym świecie HBO GO. Kiedy premiera HBO Max w Polsce? Czym będzie się różniło od HBO GO? Wszystko o nowej platformie VOD stopniowo podbijającej światowe rynki.

Czym jest HBO Max? Wszystko o nowej usłudze HBO

HBO Max to platforma udostępniająca filmy i seriale na życzenie, która cieszy się dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych. Usługa łączy w sobie produkcje takich gigantów jak między innymi Warner Bros czy TNT. Do końca 2021 roku serwis ma rozpocząć swoje działanie w 60 innych krajach. Główną przewagą HBO Max nad HBO GO jest prezentowana przezeń jakość filmów i seriali.

Nowa platforma VOD oferuje pełną kompatybilność z 4K i HDR, czego nie można powiedzieć o starzejącym się HBO GO. Co jeszcze zadecydowało o sukcesie tej usługi w Ameryce? Serwis HBO Max udostępnił swoim użytkownikom kinowe premiery w ramach eksperymentu biznesowego. Tutaj na uwagę zasługuje Godzilla vs Kong – film, który przyciągnął dużą grupę nowych klientów serwisu. Platforma ma na stałe zagościć w Polsce do końca 2021 roku.

Kiedy premiera HBO Max w Polsce?

Premiera nowej usługi HBO Max w Polsce jest zaplanowana na 2021 rok, a konkretnie na jego drugą połowę. Jeśli nie nastąpią żadne opóźnienia, to jesienią użytkownicy z Polski będą mogli cieszyć się bogatą ofertą filmową platformy. Oczywiście nie tylko środkowa Europa skorzysta z serwisu HBO Max. Polska jest tylko jednym z wielu krajów, w których usługa stanie się w pełni dostępna. Finalnie platforma ma zyskać zasięg globalny.

HBO dąży do ujednolicenia swojej oferty, dlatego musi wyeliminować różnice w platformach VOD występujące w poszczególnych państwach. Warto wspomnieć też, że HBO Max docelowo ma zastąpić leciwe HBO GO. Miłośnicy tej usługi nie mają jednak powodów do zmartwień. Nowy serwis VOD koncernu WarnerMedia prześcignie swojego poprzednika nie tylko pod względem prezentowanej oferty filmowej, ale i jakości streamowanych treści.

Sprawdź też: Satelity Starlink – co to jest, po co SpaceX umieszcza je na orbicie? Kiedy będą widoczne?

Co obejrzymy na HBO Max?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, HBO Max dużą część swojego sukcesu w Stanach Zjednoczonych zawdzięcza premierom kinowym. Trzeba jednak pamiętać, że taki mechanizm działania platformy jest wynikiem porozumienia WarnerMedia z lokalnymi dystrybutorami, a dodatkowo stanowi jedynie eksperyment biznesowy. Polska najprawdopodobniej pozostanie przy starym systemie – najnowsze tytuły będą możliwe do zobaczenia w kinach.

Warto jednak wspomnieć o pewnej zalecie, którą prezentuje nowy serwis VOD od HBO. Program uwzględnia obecność nowych filmów i seriali w tym samym czasie na całym świecie. Do tej pory użytkownicy spoza Ameryki często oczekiwali na premiery, które w Europie pojawiały się ze sporym opóźnieniem. Platforma HBO Max ma stopniowo eliminować ten problem i wprowadzać jeden, wspólny dla całego świata, czas publikowania treści.

Nowy serwis w Europie umożliwi przede wszystkim oglądanie licznych oryginalnych produkcji HBO, które będą dostępne w lepszej jakości, niż w przypadku HBO GO. Poza tym użytkownicy zobaczą także wiele filmów i seriali dostępnych dzięki licencjom. HBO Max w Stanach Zjednoczonych korzysta z rotacyjnego systemu streamowania (znają go między innymi abonenci Netfliksa) i będzie funkcjonował tak samo w innych krajach.

Co oznacza rotacyjny mechanizm? Niektóre tytuły okresowo pojawiają się i znikają z usługi. Wiele filmów i seriali zagości jednak na stałe w ofercie platformy. HBO Max wabi klientów również posiadaniem zawartości na wyłączność dostępnej tylko w tym serwisie. Chociaż premiery VOD w Polsce raczej nie będą dostępne równocześnie z kinowymi, można spodziewać się szybkiego udostępnienia przynajmniej kilku hitów na platformie HBO Max. Na szczególną uwagę zasługują na pewno takie wyczekiwane tytuły jak Diuna czy Matrix 4.

HBO Max - HBO GO
Czas chyba powoli żegnać się z aplikacją HBO GO – ale patrząc na HBO Max, nie będziemy tęsknić

HBO Max vs HBO GO – najważniejsze różnice

Jak wspomniano wcześniej, główną różnicą pomiędzy obiema usługami VOD jest jakość oferowanych treści. Warto wiedzieć, że starzejący się HBO GO prezentuje filmy oraz seriale o dźwięku i obrazie, które pozostawiają wiele do życzenia. HBO Max w momencie premiery w Europie ma wspierać rozdzielczość 4K Ultra HD, HDR, Dolby Vision oraz technologię audio Dolby Atmos. Amerykański serwis zawiera wspomniane funkcje, więc nie ma powodów, by twierdzić, że zostanie ich pozbawiony w polskiej wersji.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, porównując HBO Max z HBO GO? Przede wszystkim na aplikacje mobilne oraz telewizory. Użytkownicy HBO GO doskonale zdają sobie sprawę, że obsługiwanie tej platformy bywa dość uciążliwe. Zarówno witryna internetowa, jak i aplikacja na Smart TV potrafią zawieszać się i generować wiele problemów. Miłośnicy produkcji HBO niejednokrotnie narzekali na nieprawidłowe funkcjonowanie napisów czy listy tytułów do obejrzenia.

Wprowadzenie na europejski rynek nowej platformy HBO Max ma rozwiązać większość problemów technicznych związanych z działaniem aplikacji na telewizory z systemem Android oraz urządzenia mobilne. Serwis istnieje w Stanach Zjednoczonych i nie spotkał się z krytyką ze strony Amerykanów – można więc przypuszczać, że prześcignie swojego poprzednika pod względem funkcjonowania również w Europie.

Cena HBO Max – ile zapłacimy za usługę? Jakie będą pakiety?

Miłośnicy produkcji koncernu WarnerMedia z pewnością zastanawiają się nad kosztem usługi HBO Max. Cena za dostęp do serwisu będzie różna w zależności od pakietu – platforma udostępni bowiem przynajmniej dwa warianty. Subskrypcja usługi HBO GO w Polsce kosztuje 24,99 złotych. Czy HBO Max będzie droższy? Jak na razie wiadomo, że w Stanach Zjednoczonych za dostęp do nowszej usługi VOD trzeba zapłacić 14,99 dolarów lub 9,99 dolarów w wersji z reklamami.

W przeliczeniu na polską walutę koszt HBO Max wynosiłby około 38 złotych w tańszym pakiecie lub nawet 55 złotych w wersji bez reklam. Biorąc pod uwagę polskie realia – ceny są bardzo wysokie. Trzeba jednak pamiętać, że to tylko proste przeliczenie jednej waluty na drugą. Chociaż oferta HBO Max ma być bogata, a jakość streamowanych treści znacznie lepsza w porównaniu do HBO GO – trudno sobie wyobrazić płacenie niemal 60 złotych miesięcznie za dostęp do platformy VOD bez reklam.

Można się spodziewać, że koszty abonamentu będą dodatkowo przeanalizowane przez HBO. Cena prawdopodobnie zostanie zaadaptowana do europejskich warunków. Całkiem prawdopodobne jest to, że Polacy nie zapłacą za usługę HBO Max o wiele więcej niż za HBO GO. Jeśli użytkownicy zechcą ciąć koszty, będą oczywiście mogli korzystać z tańszego pakietu obarczonego reklamami.

Czy HBO GO zniknie z Polski?

Warto wiedzieć o tym, że polskie HBO GO nie jest odpowiednikiem amerykańskiego – w Stanach Zjednoczonych HBO GO to dodatek do kanałów telewizyjnych HBO umożliwiający korzystanie z ich oferty online. Przed premierą HBO Max na rynku amerykańskim funkcjonowała platforma HBO Now, a dostęp do niej można było wykupić niezależnie (nie trzeba było posiadać abonamentu u operatora telewizyjnego). HBO Now w USA było więc czymś w rodzaju HBO GO w Polsce. Jak widać, rozliczność serwisów należących do WarnerMedia mogła przyprawić klientów o zawroty głowy.

WarnerMedia dąży do globalizacji i ujednolicenia swoich usług. HBO Max w Ameryce stał się agregatem tytułów oferowanych zarówno przez HBO GO, jak i HBO Now. Scalenie dwóch odmiennych platform w jedną stanowi ważny krok w kierunku ekspansji giganta na rynki z całego świata. Co to oznacza dla Polaków? HBO GO najpewniej zostanie wycofane z Europy, ale zastąpione lepszą i bogatszą usługą VOD.

HBO Max to nowa platforma VOD, która ma wyprzeć HBO GO, przy okazji je udoskonalając. Nowy serwis od WarnerMedia jest nie tylko bogatą ofertą filmową, ale oferuje również wysoką jakość streamowania i funkcjonalne, bardziej intuicyjne i mniej awaryjne aplikacje na telefony oraz telewizory Smart. Druga połowa 2021 roku to z pewnością dobry czas dla wszystkich miłośników wysokobudżetowych produkcji kinowych.

HBO Max - przyjaciele
HBO ma do zaoferowania wiele świetnych seriali i filmów

Sprawdź też: Cyberpunk 2077 – czy warto zagrać w nową grę od twórców Wiedźmina 3?

7
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *