Rozrywka

08.12.2021 13:27

Wszystko o Gotham Knights – trailer, data premiery, rozgrywka

Gry
8
1
0
8
1

Gotham Knights to nadchodząca gra akcji, bazująca na komiksach DC Comics. Gracze po raz kolejny będą mogli odwiedzić Gotham City, jednak tym razem Batman się tam nie pojawi. W artykule omawiamy wszystko, co do tej pory wiadomo o Gotham Knights!

Gotham Knights – najnowsza gra WB Games Montréal

W 2020 roku podczas wydarzenia DC Fandome przedstawiciele Warner Bros. Interactive Entertainment ogłosili, że powstanie kolejna gra na podstawie komiksów o Batmanie, czyli Gotham Knights. Wtedy jej premiera planowana była jeszcze na 2021 rok. Produkcją tytułu zajmuje się kanadyjskie studio WB Games Montréal, które wcześniej opracowało m.in. grę Batman: Arkham Origins. Mimo że zarówno produkcja z 2013 roku, jak i nadchodzące Gotham Knights nawiązują do uniwersum Batmana, to nie są ze sobą fabularnie powiązane.

Choć Gotham Knights to historia umieszczona w świecie Batmana, to nie jest on jednym z bohaterów. Zamiast niego gracze mogą wcielić się w takie postacie jak: Red Hood, Robin, Batgirl czy Nightwing. Po – uwaga, spoiler! – śmierci Człowieka Nietoperza oraz komisarza Jamesa Gordona to oni stają na straży porządku w mrocznym mieście Gotham. W rolę Red Hooda wcielił się Stephen Oyoung, który użyczał swojego głosu m.in. w grze Spider-Man z 2018 roku. W roli Robina usłyszymy Sloane’a Morgana Siegela, znanego z takich produkcji, jak m.in. Agenci NCIS czy The Call. Batgirl została natomiast dubbigująca wcześniej postać Barbie America Young. Występujący w serialu Netflixa Ty Christopher Sean, wcielił się zaś w Nightwinga.

Co wiadomo o fabule Gotham Knights?

Akcja Gotham Knights zaczyna się od śmierci Batmana, który ginie w wyniku ogromnej eksplozji. Po tym wydarzeniu odpowiedzialność za ochronę opanowanego przemocą Gotham City przejmują pozostali członkowie Batrodziny. Batman zostawia im bowiem wiadomość głosową, w której wzywa swoich kompanów do stanięcia na straży miasta.

Red Hood, czyli Jason Todd, to nadpobudliwy i porywczy bohater, który w przeszłości doświadczał korupcji, a następnie zginął – ale został później wskrzeszony. Jest mistrzem w posługiwaniu się różnorodnymi typami broni, jednak teraz, w przeciwieństwie do przeszłości, rozwiązuje problemy bez zabijania nawet najbardziej brutalnych przeciwników.

Sprawdź też: Gry o człowieku-nietoperzu. Batman: Seria Arkham — niezwykle udane gry action-adventure z uniwersum Arkhamverse

Robin, czyli Tim Drake, to najmłodszy z bohaterów, charakteryzujący się wysoką inteligencją i zdolnością do ścisłego logicznego myślenia. W Batmanie upatrywał zgoła ojcowskiego autorytetu – Robin chce stać się właśnie taki, jaki był Bruce Wayne. Jego bystry umysł pomaga mu w psychicznym pokonywaniu przeciwników, a niezwykła, wręcz nadludzka zwinność pozwala na umiejętne skradanie się za plecami wrogów.

Barbara Gordon, czyli Batgirl, to córka zmarłego komisarza Gordona. Część swojego życia spędziła na wózku inwalidzkim, jednak po odzyskaniu sił wraca do walk z wykorzystaniem policyjnej pałki tonfa i wykradania tajnych informacji z baz danych przeciwników porządku. Nightwing, czyli Dick Grayson, to zaś bohater o zdolnościach przywódczych, który w pojedynkach korzysta z pałek escrima i ponad wszystko ceni sobie dobre relacje z innymi.

Pomimo swojego niekwestionowanego bohaterstwa Red Hood, Robin, Batgirl i Nightwing mają nienajlepsze stosunki z policją w Gotham. Ich bazą staje się Dzwonnica, a wszystkie historie, które przydarzą się na ekranie, będą zupełnie nowymi opowieściami, nieopartymi na żadnych komiksach DC Comics. Dwoma głównymi źródłami zła i przeciwnikami Batrodziny staną się w Gotham Knights tajna organizacja Trybunał Sów oraz złowieszczy władca mrozu – Mr. Freeze.

Trailer i gameplay z Gotham Knights

Gotham Knights to gra, w której można przejąć pełną kontrolę nad każdym z czterech głównych bohaterów. Ponadto można w nią grać zarówno samemu, jak i w trybie wieloosobowym. Przedstawiciele Warner Bros. potwierdzili też, że solowa rozgrywka będzie dostępna w trybie offline – a zatem do gry nie będzie wymagane stałe połączenie z internetem. Pierwszy trailer Gotham Knights został opublikowany w sierpniu 2020 roku. Widać na nim wiadomość, którą Bruce Wayne pozostawił dla swoich następców, oraz przygotowania, jakie Batrodzina podjęła w celu przygotowania się do przejęcia funkcji obrońców miasta. Pokrótce przedstawiono też pojedynki bohaterów z niektórymi przeciwnikami, podczas których doskonale widać najmocniejsze strony członków Batrodziny.

Tego samego dnia, co pierwszy zwiastun, ukazał się także siedmiominutowy gameplay. Akcja przedstawiona jest z perspektywy Batgirl, która na początku nagrania przemierza mroczne, pogrążone w chaosie i burzy Gotham City. W dalszej części widzimy, jak bohaterka sprawnie pokonuje swoich przeciwników, posługując się policyjną pałką oraz skacząc z pomocą liny na ogromne odległości. W połowie nagrania perspektywa z Batgirl przenosi się na chwilę na Red Hooda, a następnie na Nightwinga. Rozgrywka jest niezwykle dynamiczna, a wyśmienita grafika, ponury styl artystyczny i imponujące efekty specjalne budują tajemniczy, brutalny klimat produkcji. Na koniec Batgirl spotyka się z Mr. Freezem. Całość komentuje dyrektor kreatywny studia odpowiedzialnego za grę: Patrick Redding.

W październiku 2021 roku oczom fanów na całym świecie ukazał się także zwiastun przybliżający nieco Trybunał Sów. Istnienie tej organizacji przez wielu mieszkańców Gotham uznawane jest jedynie za miejską legendę, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Okazuje się jednak, że członkowie tego tajnego stowarzyszenia mają ogromny wpływ na losy Gotham City i jego mieszkańców. Trybunał staje się jednym z największych zagrożeń Batrodziny.

Materiały promocyjne nowej gry w uniwersum Batmana

Wszelkie materiały promocyjne i nowe informacje na temat Gotham Knights publikowane są na kontach związanych z nową grą Warnera w serwisach społecznościowych. By trzymać rękę na pulsie bieżących prac nad tym tytułem, warto śledzić oficjalny kanał Gotham Knights na YouTube, profil na Facebooku, konto na Twitterze czy publikacje na Instagramie. Poza tym możesz także dołączyć do specjalnego czatu na Discordzie, który jest w pełni poświęcony Gotham Knights. Do jednych z najciekawszych materiałów promocyjnych należą grafiki koncepcyjne prezentujące poszczególnych bohaterów oraz nagrania zza kulis produkcji, w których zarówno twórcy, jak i występujący w grze aktorzy wypowiadają się na temat prac nad tytułem.

Kiedy premiera Gotham Knights?

Gdy w sierpniu 2020 roku podczas DC Fandome potwierdzono prace nad grą o Rycerzach z Gotham City, planowaną datą premiery był 2021 rok. Kilka miesięcy później, w marcu, na oficjalnym profilu Gotham Knights na Twitterze pojawiła się informacja, że twórcy zdecydowali o przesunięciu premiery na 2022 rok. Nie został podany żaden konkretny powód – w poście wspomniano jedynie o tym, że większa ilość czasu jest potrzebna do tego, by dostarczyć graczom najlepsze możliwe wrażenia. Dokładny dzień premiery wciąż jednak nie jest znany, co jeszcze bardziej podsyca oczekiwania fanów, doskonale pamiętających wcześniejsze fenomenalne tytuły związane z postacią Mrocznego Rycerza.

Na czym zagramy w nową grę z uniwersum Batmana?

Zastanawiasz się, na jakim sprzęcie będzie można zagrać w Gotham Knights? Nowy tytuł z uniwersum Batmana pojawi się na oczywiście na PC, ale też na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X. Jak wspomnieliśmy wcześniej, rozgrywka będzie możliwa zarówno w trybach pojedynczych, jak i kooperacyjnych. Na ogłoszenie dokładnych wymagań sprzętowych trzeba jednak jeszcze poczekać.

Sprawdź też: Batman: Arkham Knight — jak wyglądałby sequel?

Gotham Knights to jedna z najgorętszych nadchodzących premier przyszłego roku. Jak wszystkie produkcje osadzone w uniwersum DC, tytuł o Rycerzach Gotham jest ogromnie wyczekiwany przez fanów na całym świecie. Choć wiadomo, że Mroczny Rycerz nie żyje, czwórka jego następców stanie do walki w obronie sprawiedliwości w mrocznym Gotham City. Daj znać w komentarzu, czy czekasz na Gotham Knights i w którą z postaci wcieliłbyś się najchętniej.

8
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.