Rozrywka

16.08.2021 14:08

TikTok Stories – co wiemy o relacjach na TikToku?

Programy i aplikacje
2
1
0
2
1

TikTok Stories to nowa opcja, którą wkrótce ma nabyć ta niezwykle popularna społecznościowa aplikacja. Co już na ten temat wiadomo? Tu możesz poznać najważniejsze informacje o relacjach na TikToku.

TikTok Stories – o co w tym chodzi?

TikTok Stories to funkcjonalność, która w swojej formie ma przypominać powszechnie stosowane w wielu innych serwisach społecznościowych (m.in. Instagram, Facebook) relacje, czyli obrazy lub krótkie filmiki, wyświetlane wyłącznie przez określony, zwykle niedługi czas. Użytkownicy zazwyczaj wykorzystują je do dokumentowania swoich codziennych poczynań i dzielenia się nimi ze znajomymi.

Dzięki specyfice relacji, użytkownicy nie czują się ograniczeni koniecznością tworzenia dopracowanych treści – system ten kładzie nacisk na możliwość natychmiastowego dzielenia się tym, co akurat myślimy lub robimy. Fakt, że dane zdjęcie lub wideo będzie można obejrzeć tylko przez określony czas, dodatkowo zachęca do interakcji – chcemy w końcu poznać jego treść, nim zniknie na dobre.

Czy znamy już datę wprowadzenia TikTok Stories?

Doniesienia o nowej funkcji TikToka pojawiły się w branżowych źródłach na początku sierpnia 2021 roku i wkrótce zostały potwierdzone przez samych producentów, ByteDance, którzy przyznali, że Stories znajdują się obecnie w fazie testów. Dostęp do relacji został rozdysponowany pomiędzy pewne grono użytkowników w programie pilotażowym, jednak nie wiadomo jeszcze, kiedy będzie można powszechnie korzystać z nowego rozwiązania.

Zobacz: TikTok – co to jest, jak działa i czy warto go używać? Wszystko, co musisz wiedzieć o TikToku

Jak mają wyglądać TikTok Stories? Relacje na TikToku i sposób korzystania z nich

TikTok chce, by relacje były dla twórców kolejną okazją do uwolnienia swojej kreatywności. W opublikowanych dotychczas informacjach widać, że będą oni mogli dodawać do swoich materiałów różne efekty, tekst, obrazki lub popularne piosenki. Podobnie jak na Facebooku czy Instagramie, autor będzie mógł zobaczyć, kto wyświetlił lub zareagował jego relację. ByteDance pragnie, by TikTok Stories były zgodne z naturą serwisu i nie przewiduje opcji publikowania relacji w formie innej niż wideo.

Opublikowane przez obserwowanych przez nas twórców filmy będą wyświetlane w rozwijanym panelu z lewej strony okna aplikacji. By wyświetlić relację, wystarczy kliknąć awatar wybranego profilu. W celu dodania historii możemy posłużyć się materiałem znajdującym się na naszym urządzeniu lub nagrać własny za pomocą aplikacji. TikTok Stories będą znikać po 24 godzinach.

Jaką funkcję w świecie mediów społecznościowych pełnią relacje i jak TikTok może je wykorzystać?

Banalnie prosty, przyjazny użytkownikom mechanizm relacji stał się popularny w pierwszej połowie ubiegłej dekady, kiedy to zaimplementowała go aplikacja Snapchat. Korzystający polubili nową funkcję za możliwość łatwego dzielenia się autorskimi, krótkimi filmikami lub zdjęciami, które po upływie doby samoczynnie znikały. Olbrzymia popularność relacji nie pozostała długo niezauważona przez największych graczy w świecie social mediów.

Sprawdź: Najpopularniejsze konta na Tik-Toku w 2021 roku – te TikTokowe profile musisz znać! Polskie i zagraniczne

Tę funkcję z powodzeniem wprowadziły na przykład Facebook i Instagram, których społeczności bardzo polubiły ten nowy model interakcji z innymi i chętnie wykorzystują go po dziś dzień. Jednak nie wszyscy wielcy gracze mogą poszczycić się takim sukcesem. Swoich sił w zaimplementowaniu systemu relacji spróbował m.in. Twitter, lecz na korzystanie z jego odpowiednika Stories, Fleets, zdecydowała się bardzo mała liczba osób, co doprowadziło do usunięcia funkcji z platformy.

Dla TikToka wprowadzenie do aplikacji systemu Stories to szansa na jeszcze większe zaangażowanie użytkowników. To także sposób na aktywizację tych z nich, którzy dotąd byli tylko biernymi odbiorcami treści – dzięki relacjom będą oni mogli tworzyć własne materiały jeszcze łatwiej. TikTok Stories mogą znacząco pomóc w rozwinięciu strony społecznościowej aplikacji – forma ta może uczynić utrzymywanie kontaktów z przyjaciółmi jeszcze przyjemniejszym. Użytkownicy prawdopodobnie docenią też możliwość śledzenia życia codziennego gwiazd TikToka oraz swoich ulubionych twórców.

tiktok stories

Czy relacje w aplikacji TikTok to dobry pomysł? Czas pokaże, choć wiele wskazuje na to, że model ten ma szansę sprawdzić się i zdobyć uwagę użytkowników serwisu.

2
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *